Generator dla naszych sióstr i braci z Madagaskaru

Antsirabe to trzecie największe miasto na Madagaskarze – liczy sobie ćwierć miliona mieszkańców. W szpitalu Ave Maria w tej miejscowości pracują siostry ze Zgromadzenia Franciszkanek Misjonarek Maryi, w tym jedna Polka – siostra Małgorzata. W szpitalu przebywa obecnie 140 pacjentów, z czego połowa to ludzie w bardzo ciężkim stanie spowodowanym koronawirusem. Do placówki trafia bardzo wielu misjonarzy z całego Madagaskaru, różnych narodowości, którzy zarazili się koronawirusem, w trakcie swojego misyjnego pobytu.

W Antsirabe oraz w innych miejscowościach na Masagaskarze jest bardzo duży problem z tlenem. Wielu ludzi umiera z powodu duszności i braku tlenu. W szpitalu Ave Maria ratują ludzi dzięki koncentratorom tlenu, których mają 30 sztuk. W tej miejscowości tylko w jeszcze jednym szpitalu przyjmują chorych na Covid. Umiera w nim średnio 10 osób każdego dnia. W obecnej sytuacji szpitale w Antsirabe starają się przywozić tlen ze stolicy położonej 200 km dalej.

Rozwiązaniem, które pomogłoby uratować wiele żyć w szpitalu Ave Maria, jak
i wesprzeć szpitale, położone w miastach sąsiednich byłby zakup generatora tlenu wraz ze stacją napełniania (zdjęcie tego sprzętu poniżej). Niestety koszt to aż 105 tys. euro, czyli ok. 480 tys. zł. To ogromne pieniądze i zebranie ich jest dla nas mało realne, aczkolwiek chcemy zebrać chociaż cześć tej kwoty i zachęcić inne organizacje do pomocy dla Madagaskaru. Jako Caritas Poznań uruchamiamy zbiórkę na 100 tys. zł.

Cel można także wesprzeć w formie tradycyjnej na poniższe dane:

Caritas Archidiecezji Poznańskiej
Nr konta: 70 1090 1362 0000 0000 3602 2297
Tytułem: Cel charytatywny – Madagaskar

 

Cel można także wesprzeć drogą elektroniczną:

Generator tlenu dla Madagaskaru (caritaspoznan.pl)