Druga Niedziela Zwykła

1.  Druga Niedziela Zwykła.

 • W związku ze znaczącym wzrostem opłat za prąd i gaz dzisiaj oraz we wszystkie niedziele stycznia po Mszach św. zbierać będziemy ofiary na opłacenie rachunków za ogrzewanie kościoła. W miniony piątek dostałem rachunek za ogrzewanie kościoła (za okres 12.11.2021 do 11.01.2022) – do zapłaty mamy: 10 118,96 zł.
 • Zapraszam do indywidualnej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, kaplica jest otwarta w ciągu tygodnia od godz. 09:00 do 18:00.
 • Spowiedź św. odbywa się pół godziny przed Mszą św.

Wizyta duszpasterska (tzw. kolęda)

 • Zamiast odwiedzin duszpasterskich w domach zapraszam Parafian do kościoła na wieczorną Mszę św. o godz. 18:00, która będzie sprawowana w intencji „o błogosławieństwo Boże dla mieszkańców” kolejnych ulic naszej parafii:

Serdecznie zapraszam:

 • w poniedziałek – 17 stycznia – mieszkańców Poznańskie Sady, Bodawskiej, Rodawskiej, Urodzajnej i Pastewnej.
 • we wtorek – 18 stycznia – mieszkańców Chotomińskiej i Łopawskiej.
 • w środę – 19 stycznia – mieszkańców Ostrowskiej, Grodawskiej i Iłowskiej.
 • w piątek – 21 stycznia – mieszkańców ze wszystkich ulic, którzy w proponowanym terminie nie mogli uczestniczyć w Mszy św. kolędowej.

2. W poniedziałek 17 stycznia, jak co roku, obchodzić będziemy Dzień Judaizmu. Polski Kościół jako jeden z niewielu w Europie obchodzi Dzień Judaizmu, który ma nas inspirować do odkrywania korzeni i więzi, które łączą chrześcijan z judaizmem. Kolejnego dnia, we wtorek, rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

3. We wtorek cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Niestety ze względu na bardzo wysokie opłaty za ogrzewanie kościoła musimy skrócić jej czas, do końca okresu zimowego adoracja we wtorek będzie w godzinach od 18:30 do 19:30.

4. W środę – wypraszamy potrzebne łaski przez wstawiennictwo Św. Józefa na Mszy św. o godz. 18:00 oraz w nowennie ku czci św. Józefa.

5. W czwartek – Msza św. o godz. 09:00.

6. W tym tygodniu w piątek przypada Dzień Babci, a w sobotę Dzień Dziadka, na Mszach św. będziemy w modlitwie polecać Panu Bogu nasze Babcie i Dziadków – żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana.

7. Spotkania duszpasterskie:

 • Styczniowa intencja modlitewna dla Róży Męskiej brzmi: „O pokój na świecie i ustanie pandemii”.
 • W najbliższym czasie rozpoczniemy spotkania parafialnego Zespołu Synodalnego, którego spotkania będą parafialnym etapem powszechnego Synodu o synodalności. Serdecznie dziękuję tym osobom, które już zgodziły się na uczestnictwo w zespole parafialnym, proszę o zaangażowanie osoby, z którymi w najbliższych dniach skontaktuje się parafialny koordynator synodalny i zaprosi do uczestnictwa w grupie synodalnej. Jeśli ktoś z parafian odczuwa chęć zaangażowania się w proces synodalny, to proszę o zgłoszenie się w zakrystii. Wszystkich parafian proszę o modlitwę w intencji dobrego przebiegu i owoców Synodu w naszej parafii i w całym Kościele.
 • W poniedziałek po Mszy św. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wspólnotową modlitwę.
 • W związku z aktualną sytuacją epidemiczną – zostają zawieszone spotkania Eucharystycznego Ruchu Młodych.
 • Spotkania z rodzicami i dziećmi klas III oraz młodzieży klas 7 i 8 – zostają przeniesione na początek lutego 2022 roku.

8. Składam serdeczne Bóg zapłać:

 • Rodzinom z naszej parafii za systematyczne ofiary na tacę i wpłaty na konto parafialne.
 • Za ofiary kolędowe składane w kościele lub na konto parafialne.
 • Za ofiary na tacę przeznaczoną na inwestycje i remonty w parafii oraz za zbiórkę prowadzoną w całej Archidiecezji na budowę kościoła pw. Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego w Skórzewie – kościół ten będzie wotum Archidiecezji za dar nawiedzenia Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej – zebraliśmy 3 611,71zł.

9. Rezerwacji intencji Mszy św. na rok 2022 można dokonać po Mszach św.

10. Zapowiedzi przedślubne: 

Piotr Haładzin, kawaler, rzymskokatolik, zam. parafia pw. św. Józefa – Poznań oraz Aneta Mikołajczak, panna, rzymskokatolik, parafia pw. św. Józefa – Poznań. Zap.I.

11. Zmarł śp. Kazimierz Talarski – pogrzeb odbył się w miniony piątek. Dobry Jezu… .

12. Po Mszach św. można zakupić: Przewodnik katolicki, Gościa Niedzielnego, dwumiesięcznik Miłujcie się  oraz kolejny nowy numer Zeszytu formacyjnego dla tych, którzy oddali się w niewolę Maryi. 

13. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 618 798  338                              

               adres parafialny: e-mail:  szczepankowo@archpoznan.pl

         adres prywatny ks. Proboszcza: e-mail: a.strugarek@gmail.com

         strona internetowa parafii:  www.szczepankowo.archpoznan.pl

         konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021 

 

Poznań, 16 stycznia 2022 A.D.                                                       ks. Andrzej Strugarek