I Niedziela Wielkiego Postu – 21. 02. 2021 r.

1.  Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu – czytamy List Pasterski Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego.

 • Przypominam o obowiązku noszenia maseczek w czasie Eucharystii.
 • Zapraszam do indywidualnej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, kaplica Matki Bożej Częstochowskiej jest otwarta od godz. 09:00 do wieczornej Mszy św.. Msza św. jest sprawowana codziennie w kościele.
 • Spowiedź św. odbywa się w dni powszednie (z wyjątkiem czwartku), w kaplicy, od godz. 17:30 do wieczornej Mszy św..

2. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: 

 • DROGA KRZYŻOWA – w każdy piątek Wielkiego Postu dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 18.30 (po wieczornej Mszy św.).
 • GORZKIE  ŻALE – w każdą niedzielę wielkopostną – o godz. 16.00.                                                                               
 • Rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać w tym roku indywidualnie. Każdego tygodnia w Wielkim Poście podczas Mszy św. w poniedziałek, wtorek i środę głoszone będą homilie wielkopostne. Zachęcam do wybrania sobie dowolnego tygodnia i przeżycia go jako tygodnia rekolekcyjnego. W ramach odbywania swoich rekolekcji zachęcam też do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali oraz Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 • Każdy wierny – w miarę swoich możliwości – zobowiązany jest do troski o potrzeby wspólnoty Kościoła. Jedną z form tej troski jest danina diecezjalna, składana w okresie Wielkiego Postu na potrzeby naszej Archidiecezji. Koperty na daninę diecezjalną wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy. Ofiary wkładamy do opisanego kartonu umieszczonego w tym samym miejscu.

3. We wtorek cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18:30 do 21:00. Adorację kończymy Apelem Jasnogórskim.

4. W środę – wypraszamy potrzebne łaski przez wstawiennictwo św. Józefa – o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną do Patrona naszej parafii.

5. W czwartek – Msza św. o godz. 09:00.  

6. W przyszłą niedzielę, po Mszach św. zbiórka do puszek na dzieło pomocy ,,Ad Gentes” – misje.

8. Rezerwacji intencji Mszy św. na nowy rok można dokonać:

 • Po każdej Mszy św. – w salce przy zakrystii.
 • Przez pocztę   internetową  parafii – proszę w mailu podać za kogo ma być odprawiona Msza św. i proponowany termin oraz koniecznie numer telefonu, abym mógł się skontaktować w celu potwierdzenia terminu.

9. Spotkania duszpasterskie:

 • Lutowa intencja modlitewna dla Róży Męskiej brzmi: „W intencji duchowej adopcji dzieci poczętych i nienarodzonych”.
 • Spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. odbędzie się w środę – 3 marca, o godz. 19:15 w kościele. Po Mszach św. – Rodzice wraz z dzieckiem, w salce przy zakrystii, mogą odebrać poświęcone książeczki do nabożeństwa (cena – 14,50 zł.). Informuję, że także w tym roku, w naszej parafii, dzieci przystąpią do I Komunii św. w małych grupach.

10. Składam serdeczne Bóg zapłać:

 • Rodzinom, które wpłaciły na konto parafialne ofiary na rzecz parafii.
 • Za ofiary na Caritas Archidiecezjalną – zebraliśmy 1 802,50 zł.
 • Serdecznie dziękuję jednej z rodzin z naszej parafii, za ofiarę złożoną z racji Roku św. Józefa, za którą zakpiłem Ikonę św. Józefa z Dzieciątkiem Jezus. Ikona ta będzie odwiedzać zainteresowane rodziny naszej parafii od 1 maja.
 • Dzięki ofiarom kolędowym zakupiliśmy czerwoną kapę, której używa się m.in. podczas nabożeństw Gorzkich Żalach i Drogi Krzyżowej.

11. Po Mszach św. można zakupić: Przewodnik katolicki i Gościa Niedzielnego.

12. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 618 798 338 

adres parafialny: e-mail:  szczepankowo@archpoznan.pl

adres prywatny ks. Proboszcza: e-mail: a.strugarek@gmail.com

strona internetowa parafii:  www.szczepankowo.archpoznan.pl

konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021 

13. Zmarli nasi parafianie: śp. Henryk Stamm –  pogrzeb odbył się w miniony piątek; śp. Janina Sochacka  – Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek o godz. 11:00, a o godz. 12:00 pogrzeb na cmentarzu w Spławiu. Dobry Jezu… .

ks. Andrzej Strugarek

Poznań, 21 lutego 2021 A.D.