I Niedziela Wielkiego Postu

1.  Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu.

 • Odpowiadając na apel Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego Parafialny Zespół Caritas prowadzi przed kościołem zbiórkę do puszek na pomoc dla Ukrainy.
 • Także dzisiaj o godz. 18:30 dodatkowa Msza św. wraz z nabożeństwem wypraszającym uzdrowienie fizyczne i duchowe. Celebransem będzie ks. prob. Piotr Pieprz.
 • GORZKIE ŻALE – z kazaniem pasyjnym – w każdą niedzielę wielkopostną o godz. 16.00. Kazania podczas nabożeństwa głosi ks. Bartłomiej Cylka – wikariusz Bazyliki Średzkiej.
 • DROGA KRZYŻOWA – w każdy piątek Wielkiego Postu – dla dzieci (kl. od I do VI) o godz. 16:30, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30 (po wieczornej Mszy św.).
 • Każdy wierny, w miarę swoich możliwości, zobowiązany jest do składania jałmużny i troski o potrzeby wspólnoty Kościoła. Jedną z form tej troski jest danina diecezjalna, składana w okresie Wielkiego Postu na potrzeby naszej Archidiecezji. Koperty na daninę diecezjalną wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy. Ofiary wkładamy do opisanego kartonu umieszczonego w tym samym miejscu.

2. W tygodniu Msze św. w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i w sobotę rano w kaplicy, w pozostałe dni w kościele.

3. We wtorek, w kaplicy, adoracja Najświętszego Sakramentu – po zakończeniu Mszy św. do  godz. 21:00. Adorację kończymy Apelem Jasnogórskim.

4. W pierwszą środę wypraszamy potrzebne łaski przez wstawiennictwo Przeczystego Serca Św. Józefa. 

5. W pierwszy czwartek: 

 • W kaplicy od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Miłosierdzia Bożego (w czasie jej trwania okazja do spowiedzi św.), po niej wieczorna Msza św. o godz. 18:00.

6. W pierwszy piątek miesiąca.

 • W kościele okazja do spowiedzi św. od godz. 16:00 do 17:00 oraz od 17:30 do 18:00. Co 15 min. Komunia św.

7. W pierwszą sobotę miesiąca.

 • W kaplicy o godz. 08:00 – różaniec i medytacja (prowadzone przez wspólnotę Żywego Różańca), o godz. 08:45 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

8. W przyszłą niedziela zbiórka do puszek na misyjne dzieło pomocy „Ad Gentes”.

9. Spotkania duszpasterskie:

 • Zapraszamy dzieci, które lubią śpiewać i chcą swoim śpiewem wielbić Pana Boga, do wstępowania w szeregi scholii parafialnej. Próby scholii odbywają się w niedzielę o godz. 10:30 (pół godziny przed Mszą św.) w salce w domu parafialnym – wejście z tyłu domu.
 • W poniedziałek po Mszy św. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wspólnotową modlitwę do salki w domu parafialnym.
 • Uczniowie klas VII, w ramach przygotowania do bierzmowania, obowiązkowo uczestniczą w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątek 3 marca o godz. 18:30. Zapraszam także rodziców uczniów klas VII do uczestniczenia wspólnie ze swoimi dziećmi w Drodze Krzyżowej, po nabożeństwie krótkie spotkanie z rodzicami.
 • Uczniowie klas VIII, w ramach przygotowania do bierzmowania, obowiązkowo uczestniczą w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątek 10 marca o godz. 18:30.
 • Spotkanie z Rodzicami dzieci klas III w przyszłą niedzielę – 5 marca – po Mszy św. o godz. 11:00.

10. Rezerwacji intencji Mszy św. na rok 2023 można dokonać po Mszach św. – w salce przy zakrystii.  

11. Składam serdeczne Bóg zapłać:

 • Rodzinom z naszej parafii za systematyczne ofiary na tacę i wpłaty na konto parafialne.

12. Po Mszach św. można zakupić: Przewodnik katolicki, Gościa Niedzielnego, Mały Przewodnik dla dzieci szkolnych oraz dwumiesięcznik Trwajcie w miłości.

13. Zmarł nasz parafianin śp. Roman Pawlicki – pogrzeb odbył się w miniona sobotę. Dobry Jezu… 

14. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 61 8 798  338                              

               adres parafialny: e-mail:  szczepankowo@archpoznan.pl

adres prywatny ks. Proboszcza: e-mail: a.strugarek@gmail.com

strona internetowa parafii:  www.szczepankowo.archpoznan.pl

konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021 

 

Poznań, 26 lutego 2023 A.D.                                                                                                                                    ks. Andrzej Strugarek