II Niedziela Wielkiego Postu

1. Druga Niedziela Wielkiego Postu.

 • Dziś po Mszach św. zbiórka na misyjne Dzieło pomocy Ad Gentes. Taca przeznaczona na inwestycje parafialne.
 • Zapraszam w każdą niedzielę (przez cały rok) o godz. 08:30 na różaniec prowadzony przez Wspólnotę Różańcową.
 • Spotkanie Wspólnot Różańcowych po Mszy św. o godz. 09:00.
 • GORZKIE ŻALE – w każdą niedzielę wielkopostną – o godz. 16.00.
 • DROGA KRZYŻOWA – w każdy piątek Wielkiego Postu, dla dzieci o godz. 16.30, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30 (po wieczornej Mszy św.).
 • Każdy wierny – w miarę swoich możliwości – zobowiązany jest do troski o potrzeby wspólnoty Kościoła. Jedną z form tej troski jest danina diecezjalna, składana w okresie Wielkiego Postu na potrzeby naszej Archidiecezji. Kopery na daninę diecezjalną wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy. Ofiary wkładamy do opisanego kartonu umieszczonego w tym samym miejscu.

2. W poniedziałek o godz. 17:00 różaniec w intencji zmarłych z wymienianek rocznych, a po nim Msza św.

3. We wtorek Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji o świętość kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Cotygodniowa Adoracja trwa od 18.30 do 21.00, w kaplicy MB Częstochowskiej zakończona Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian do cichej, indywidualnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne – przed odpustem parafialnym, a także Rekolekcje dla Szkoły Podstawowej. Szczegółowy plan podam w przyszłą niedzielę.

5. Spotkania duszpasterskie:

 • Marcowa intencja modlitewna dla Róży Męskiej brzmi: „za chorych i cierpiących”.
 • W poniedziałek po Mszy św. – wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wspólnotową modlitwę do salki w domu parafialnym.
 • W piątek, po Drodze Krzyżowej – spotkanie Kręgu Biblijnegorozważamy Ewangelie z dnia.
 • W miesiącu marcu, w ramach spotkania formacyjnego przygotowującego do przyjęcia sakramentu bierzmowania – młodzież uczestniczy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, a po nim przychodzi do zakrystii zgłosić swoją obecność.
 • Spotkania Eucharystycznego Ruchu Młodychw sobotę  10:00 – przychodzi młodzież, a o godz. 11:15 spotykają się dzieci ze Szkoły Podstawowej.
 • Organizujemy pielgrzymkę do Medjugorje w dniach od 19 do 28 sierpnia b.r.. Program pielgrzymki można zabrać w zakrystii.

6. Chcemy kontynuować naszą ubiegłoroczną tradycję parafialną częstowania babeczkami – Józefinkami z okazji odpustu św. Józefa. Wszystkie panie, które chciałyby przyłączyć się do akcji pieczenia Józefinek proszę o zgłoszenie się w zakrystii w celu pozostawienia kontaktu i zadeklarowania ilości babeczek.

7. Ze względu na stan zdrowia ks. Henryk na razie nie będzie mógł pomagać w naszej parafii. Podwójne intencje w niedziele i dni powszednie będą odprawiane: jedna w naszym kościele, druga przez ks. Henryka w Domu Księży Emerytów w Antoninku.

8. Składam podziękowanie: 

 • Za ofiary dla Grzegorza Zwolińskiego, który pracuje w parafii Kirów pod Uralem w Rosji : 6 705,22 zł. i 50 euro.

9. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 61 8 798 338

adresy parafialne: e-mail: parafiaswjozef@tlen.pl lub e-mail: szczepankowo@archpoznan.pl www.szczepankowo.archpoznan.pl

konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021

10. Po Mszach św. można zakupić: Przewodnik katolicki, Gościa Niedzielnego, Mały Przewodnik Katolicki.

11. Komunikaty Kurii Metropolitalnej:

 • BEATYFIKACJA KARDYNAŁA  STEFANA  WYSZYŃSKIEGO

Dnia 7 czerwca 2020 roku, o godzinie 12.00 na Placu Piłsudskiego w Warszawie odbędzie się uroczystość beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. W zakrystii można zapisać się na wyjazd na beatyfikację organizowany przez Archidiecezję Poznańską. 

 • Modlitewnik „Św. Jan Paweł II. Apostoł Miłosierdzia”

Modlitewnik powstał z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Zamówienia na wydanie jubileuszowe modlitewnika można składać w zakrystii po Mszach św.

ks. Andrzej Strugarek

Poznań, 08 marca 2020r.