II Niedziela Zwykła

1.  Przeżywamy II Niedzielę Zwykłą – w Kościele przeżywamy Dzień Judaizmu.

 • Przypominam o obowiązku noszenia maseczek w czasie Eucharystii.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem rządu, w kościele, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5m, może się znajdować 1 osoba na 15m2 powierzchni. Zatem w naszym kościele, kaplicy i na chórze może przebywać 80 osób.

 • Zapraszam do indywidualnej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, kaplica Matki Bożej Częstochowskiej jest otwarta od godz. 09:00 do wieczornej Mszy św.. Msza św. jest sprawowana codziennie w kościele.
 • Spowiedź św. odbywa się w dni powszednie (z wyjątkiem czwartku), w kaplicy, od godz. 17:30 do wieczornej Mszy św..

2. Od poniedziałku rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. 

3. We wtorek po Mszy św. cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.30 do 21.00. Adorację kończymy Apelem Jasnogórskim. 

4. W czwartek Msza św. o godz. 09:00.

5. Wizyta duszpasterska (tzw. kolęda):

 • Zgodnie z zarządzeniem ks. Arcybiskupa w tym roku w Archidiecezji Poznańskiej nie będzie wizyty kolędowej w tradycyjnej formie.
 • Zamiast odwiedzin duszpasterskich w domach zapraszam Parafian do kościoła na wieczorną Mszę św. – godz. 18:00, która będzie sprawowana w intencji „o błogosławieństwo Boże dla mieszkańców” kolejnych ulic naszej parafii:

Serdecznie zapraszam:

 • w poniedziałek – mieszkańców ul. Szczepankowo – numery parzyste i Siedliskowej.
 • we wtorek – mieszkańców ul. Nad Pokrzywką i Wieprawskiej – numery nieparzyste.
 • w środę – mieszkańców ul. Poznańskie Sady i Wieprawskiej – numery parzyste.
 • w piątek – mieszkańców ul. Bodawskiej, Rodawskiej, Urodzajnej i Pastewnej.

6. Dnia 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Kilka dni później, 6 stycznia 2021 roku doszło do kolejnych wstrząsów. Życie straciło wiele osób, setki zostało rannych, a tysiące straciło dach nad głową. W tej nadzwyczajnej sytuacji – wychodząc naprzeciw prośbie Caritas Chorwacji – w niedzielę, 24 stycznia 2021 roku, w czasie każdej Eucharystii będziemy modlić się w intencji narodu chorwackiego a przed kościołem zebrać do puszek ofiary pieniężne na rzecz poszkodowanych.

7. Rezerwacji intencji Mszy św. na nowy rok można dokonać:

 • Po każdej Mszy św. – w salce przy zakrystii.
 • Przez pocztę internetową parafii – proszę w mailu podać za kogo ma być odprawiona Msza św. i proponowany termin oraz koniecznie numer telefonu, abym mógł się skontaktować w celu potwierdzenia terminu.
 • Można także skorzystać z telefonu parafialnego – proszę dzwonić w godzinach od 16:00 do 17:00.
 • Ofiary za intencje Mszy św. (po uzgodnieniu terminu) można wpłacać na konto parafialne, z dopiskiem za kogo i w jakim terminie będzie odprawiona Msza św..

8. Spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. odbędzie się na początku marca. Ufam, że mimo trwającej pandemii, rodzice pamiętają o przygotowywaniu dzieci do sakramentów spowiedzi i Komunii św.. Informuję, że także w tym roku, w naszej parafii dzieci przystąpią do I Komunii św. w małych grupach.

9. Spotkania duszpasterskie:

 • Styczniowa intencja modlitewna dla Róży Męskiej brzmi: „O błogosławieństwo Boże dla naszej Ojczyzny, a także dla naszej parafii”.

10. Składam serdeczne Bóg zapłać:

 • Rodzinom, które wpłaciły na konto parafialne ofiary na rzecz parafii oraz ofiary kolędowe.
 • Dzięki Waszym ofiarom zakupiliśmy dla parafii odśnieżarko-zamiatarkę spalinową – jej koszt to 2 593.10 zł.

11. Zmarli nasi parafianie: śp. Wiesław Wesołek – pogrzeb odbył się w miniony piątek; śp. Zofia Szalaty – Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w poniedziałek godz. 13:00, o godz. 14:00 pogrzeb na cmentarzu w Spławiu; śp. Teodora Rakoniewska – Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek o godz. 11:00, o godz. 12:00 pogrzeb na cmentarzu w Spławiu. Dobry Jezu… .

12. Po Mszach św. można zakupić: Przewodnik katolicki i Gościa Niedzielnego.

13. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 61 8 798 338 

adres parafialny: e-mail:  szczepankowo@archpoznan.pl

adres prywatny ks. Proboszcza: e-mail: a.strugarek@gmail.com

strona internetowa parafii:  www.szczepankowo.archpoznan.pl

konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021

ks. Andrzej Strugarek

Poznań, 17 stycznia 2021 A.D.