II Niedziela Zwykła

1. Druga Niedziela Zwykła – trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. 

  • Zapraszam w każdą niedzielę (przez cały rok) o godz. 08:30 na różaniec prowadzony przez Wspólnotę Różańcową.
  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 – zapraszam na koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego STAROPOLANIE WIELKOPOLSKA.
  • Także dzisiaj – bardzo serdecznie zapraszam na dodatkową Mszę św. o godz. 18:30 oraz nabożeństwo wypraszające uzdrowienie fizyczne i duchowe. Celebransem będzie ks. prob. Piotr Pieprz.
  • Odwiedziny duszpasterskie zw. kolędą. Plan całej kolędy umieszczony jest w gablotach oraz na stronie internetowej parafii. Skserowany plan kolędy wyłożony jest także w kruchcie kościoła.

2. Od poniedziałku do piątku Msze św. o godz. 09: 00. Także ze względu na kolędę kaplica MB Częstochowskiej od poniedziałku do piątku będzie otwarta do godz. 15:15.

3. Składam podziękowanie za tacę z ubiegłej niedzieli – przeznaczoną na inwestycje parafialne.

4. W ubiegłą sobotę odbyło się Spotkanie Opłatkowe dla Seniorów z naszej parafii. Serdecznie dziękuję kilkudziesięciu seniorom, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i uczestniczyli zarówno w Mszy św. jak i wspólnym kolędowaniu. Bardzo dziękuję Paniom z Parafialnego Zespołu Caritas za przygotowanie spotkania, dziękuję wszystkim, którzy służyli pomocą, szczególnie Panu Adamowi. Dziękuję Panu Organiście i grupie muzycznej za akompaniament do wspólnego kolędowania.

5. W przyszłą niedziele przypada rocznica śmierci śp. ks. kan. prob. Bolesława Starosolskiego – pierwszego proboszcza i budowniczego kościoła. Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona o godz. 09:00.

6. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 61 8 798 338

adresy parafialne: e-mail: parafiaswjozef@tlen.pl lub e-mail: szczepankowo@archpoznan.pl www.szczepankowo.archpoznan.pl

konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021

Można nadal rezerwować intencje mszalne na przyszły rok 2020. 

6. Po Mszach św. można zakupić: Przewodnik katolicki, Gościa Niedzielnego, Mały Przewodnik Katolicki prasa do nabycia w kruchcie kościoła. 

7. Zmarli śp. Gertruda Kosmala – pogrzeb odbył się w Poniecu oraz śp. Stanisław Wilczyński – pogrzeb odbył się na cmentarzu w Spławiu. Dobry Jezu…

ks. Andrzej Strugarek

Poznań – św. Józef – 19 stycznia 2020r.