III Niedziela Wielkanocna – 18. 04. 2021 A.D.

1.  Trzecia Niedziela Wielkanocna – przeżywana w Kościele jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny.

  • Dzisiaj po Mszach św., na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia, zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezjalnej.
  • Zgodnie z nowym rozporządzeniem rządu, od soboty 27 marca w kościołach, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m, może się znajdować 1 osoba na 20m2 powierzchni, zatem w naszym kościele, kaplicy i na chórze może przebywać 40 osób. Jeżeli wszystkie miejsca w kościele będą zajęte, to w drzwiach wejściowych zostanie rozwieszony łańcuch. Wszystkich, którzy nie będą mogli wejść do kościoła zachęcam do uczestniczenia w Mszy św. na zewnątrz, gdzie będzie także udzielana Komunia św.

Przepraszam za wszystkie utrudnienia, ale wynikają one z obowiązujących przepisów sanitarnych oraz troski o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

  • Zapraszam do indywidualnej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, kaplica Matki Bożej Częstochowskiej jest otwarta w ciągu tygodnia od godz. 09:00 do wieczornej Mszy św.. Msza św. jest sprawowana codziennie w kościele.
  • Spowiedź św. odbywa się w dni powszednie (z wyjątkiem czwartku) od godz. 17:30 do wieczornej Mszy św..

2. W poniedziałek przypada 19 dzień miesiąca, który w Roku św. Józefa jest dniem szczególnej modlitwy do naszego Patrona. Na wotywną Mszę św. o św. Józefie zapraszam w tym miesiącu szczególnie osoby, które podczas Misji parafialnych przyjęły Szkaplerz św. Józefa. 

  • W trakcie Mszy św. zostanie poświęcona nasza nowa figura św. Józefa z Dzieciątkiem. Figura została wykonana we Włoszech i zakupiona przez fundatorów z naszej parafii. Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom, których będziemy polecać szczególnie w modlitwach do św. Józefa. Bóg zapłać.

3. We wtorek cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18:30 do 21:00. Adorację kończymy Apelem Jasnogórskim.

4. W środę wypraszamy potrzebne łaski przez wstawiennictwo Św. Józefa – po Mszy św. o godz. 18:00 – Nowenna do  Św. Józefa. Podziękowania i prośby do św. Józefa, które zostaną odczytane podczas nowenny, można wrzucać do skrzynek umieszczonych w kościele przed figurą św. Józefa.

5. W czwartek Msza św. o godz. 08:00. 

6. W piątek uroczystość św. Wojciecha – głównego Patrona Polski. 

7. Przyszłą Niedzielę przeżywać będziemy jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. 

8. Rezerwacji intencji Mszy św. można dokonać – po każdej Mszy św.w salce przy zakrystii.

9. Spotkania duszpasterskie:

  • Kwietniowa intencja modlitewna dla Róży Męskiej brzmi: „O miłosierdzie Boże dla świata i ustanie pandemii”.
  • Spotkania z rodzicami dzieci klas III, które planowo mają I Komunię św. 8 maja – odbędzie się 22 kwietnia (czwartek) o godz. 18:00, a z 9 maja – 22 kwietnia (czwartek) o godz. 19:00. Już teraz informuję, że terminy majowe I Komunii św. proponuję przenieść na czerwiec – decyzję ostateczną podejmiemy wraz z rodzicami na zebraniu.
  • Odbiór alb dzieci komunijnych – piątek – 23 kwietnia o godz. 16:00 w salce przy zakrystii.

10. Składam serdeczne Bóg zapłać:

  • Rodzinom, które wpłaciły na konto parafialne ofiary na rzecz parafii oraz 168 rodzinom za złożoną daninę diecezjalną.

11. Zapowiedzi przedślubne: 

Michał Dziamski, kawaler, rzymskokatolik, zam. parafia pw. św. Józefa – Poznań oraz Natalia Paikert, panna, rzymskokatoliczka, parafia w  św. Józefa  – Poznaniu. Zap.I.

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii  p.w. Św. Józefa w Poznaniu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.

12. Zmarł nasz parafianin: śp. Jerzy Matławski –  Msza św. pogrzebowa w najbliższą sobotę o godz. 10:00, a pogrzeb o godz. 11:00 na cmentarzu w Spławiu. Dobry Jezu… .

13. Po Mszach św. można zakupić: Przewodnik katolicki i Gościa Niedzielnego oraz dwumiesięcznik Miłujcie się.  Zachęcam także do zapoznania się z książeczką zawierającą List Apostolski papieża Franciszka o św. Józefie – ofiara dobrowolna.

14. Komunikaty Kurii:

Dnia 20 kwietnia (wtorek) 2021 roku przypada 19. rocznica ingresu do katedry poznańskiej Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego.

O godzinie 18.00 w katedrze Ksiądz Arcybiskup będzie przewodniczył uroczystej Eucharystii.

Prosimy w parafiach w sposób szczególny pamiętać o Ks. Arcybiskupie Stanisławie Gądeckim. Uroczystość będzie transmitowana przez stronę internetową parafii katedralnej.

15. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 618 798 338 

adres parafialny: e-mail:  szczepankowo@archpoznan.pl

adres prywatny ks. Proboszcza: e-mail: a.strugarek@gmail.com

strona internetowa parafii:  www.szczepankowo.archpoznan.pl

konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021 

 

ks. Andrzej Strugarek

Poznań, 18 kwietnia 2021 A.D.