III Niedziela Wielkanocna

1. Trzecia Niedziela Wielkanocna – w dzisiejszą niedzielę modlimy się o ustanie pandemii oraz o bardzo nam potrzebny deszcz.  

  • ZACHĘTA DO MODLITWY O DESZCZ

W związku z zagrożeniem suszą, której konsekwencje mogą być bardzo dotkliwe dla życia społecznego, wzywam wszystkich wiernych do wytrwałej i żarliwej modlitwy błagalnej o deszcz. Proszę, aby w sanktuariach, parafiach, domach zakonnych i rodzinach włączyć tę intencję do naszych modlitw ufając, że Pan Bóg usłyszy nasze prośby.

W sposób szczególny proszę o odprawienie nowenny o uproszenie deszczu, przez dziewięć dni począwszy od dnia 25 kwietnia aż do dnia 3 maja br. W ramach nowenny należy do codziennego różańca o ustanie epidemii dołączyć intencję o deszcz, a na koniec odmówić przekazaną w załączeniu modlitwę o urodzaje i odśpiewać Suplikacje.

W tym czasie, w dni które dopuszczają użycie formularza w różnych potrzebach, proszę, aby podczas jednej Mszy Świętej jako kolektę odmówić załączoną modlitwę o deszcz (Mszał Rzymski, s. 167”, nr 46) oraz uwzględnić stosowną intencję w modlitwie powszechnej.

† Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański 

  • Od poniedziałku – 20 kwietnia zostały zdjęte niektóre obostrzenia z handlu. W sklepach do 100 m2 – 4 osoby na jedną kasę, w sklepach większych – 1 osoba na 15 m2. Ta zasada dotyczy również kościołów.
  • W czasie Mszy św. drzwi kościoła będą otwarte – proszę ich nie zamykać.
  • Zapraszam w tygodniu do indywidualnej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, kościół jest otwarty od godz. 09:00 do wieczornej Mszy św. Gdy będzie wiał silny wiatr – to otwarta będzie kaplica Matki Bożej Częstochowskiej.
  • Okazja do SPOWIEDZI ŚW. codziennie (od poniedziałku do soboty – z wyjątkiem czwartku) od godz. 17:30 do wieczornej Mszy św. Spowiedź odbywa się na zewnątrz kościoła, w przypadku złych warunków pogodowych spowiedź będzie się odbywać w kaplicy, gdzie wchodzimy pojedynczo.
  • Zachęcam do składania daniny diecezjalnej – można ją przesyłać na konto parafialne. Także ofiarę za zarezerwowane intencje mszalne – można przesłać na konto parafialne z dopiskiem za kogo ma być odprawiana Msza św..

2. Od poniedziałku Msze św. o godz. 18:00, z wyjątkiem czwartku -nie będzie Mszy św.

3. We wtorek wyjątkowo nie będzie cotygodniowej Adoracji Najświętszego Sakramentu – adoracja będzie w sobotę po Mszy św. o godz. 9.00.

4. W pierwszy piątek miesiąca: 

  • o godz. 15:00 – Msza ślubna,
  • po wieczornej Eucharystii, wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do NSPJ.

5. W pierwszą sobotę maja przeżywamy uroczystość NMP Królowej Polski (ponieważ 3 maja przypada w Niedzielę Wielkanocną, dlatego zgodnie z przepisami liturgicznym uroczystość zostaje przesunięta na sobotę):

  • Msze św. z uroczystości o godz. 09:00 i 18:00, po Mszy św. o godz. 09:00 godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu – wynagradzająca zniewagi wobec Niepokalanego Serca NMP.

6. Bardzo serdecznie proszę parafian o wrażliwość i okazywanie sobie, w tym trudnym czasie, solidarności sąsiedzkiej. Jeżeli w waszym sąsiedztwie mieszka starsza, samotna osoba, proszę się zainteresować czy nie potrzebuje pomocy w zakupie lekarstw lub artykułów spożywczych. Pamiętajmy o nakazie wynikającym z Przykazania Miłości Bliźniego.

7. Intencja modlitewna na kwiecień dla Róży Męskiej brzmi: „Błagajmy Opatrzność Bożą o ustanie pandemii”.

8. Składam serdeczne Bóg zapłać: rodzinom, które w tym trudnym okresie wpłaciły na konto parafialne ofiary na rzecz parafii oraz daninę diecezjalną. 

9. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 618 798 338 

adres parafialny: e-mail:  szczepankowo@archpoznan.pl

adres prywatny ks. Proboszcza: e-mail: a.strugarek@gmail.com

strona internetowa parafii:  www.szczepankowo.archpoznan.pl

konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021

10. Zapowiedzi przedślubne:

Mateusz Gruchot, kawaler, rzymskokatolik, zam. parafia pw. św. Łukasza – Poznań oraz Monika Kmieciak, panna, rzymskokatoliczka, parafia pw. św. Józefa – Poznań. Zap.I.

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii  p.w. Św. Józefa w Poznaniu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.

11. Zmarł śp. Czesław Potocki, zam. na ul. Chotomińskiej. Msza św. pogrzebowa w poniedziałek o godz. 10:15, później pogrzeb na cmentarzu w Spławiu. Doby Jezu…

ks. Andrzej Strugarek

Poznań, 26 kwietnia 2020 A.D