III Niedziela Wielkiego Postu

1. Trzecia Wielkiego Postu.

  • Proszę w domach zapoznać się z DEKRETEM Ks. Arcybiskupa w związku z zagrożeniem koronawirusem, (np. jest na stronie parafii) – i dla dobra nas wszystkich go przestrzegać. Przypominam, że dzieci, młodzież i rodzice odpowiedzialni za swoje potomstwo oraz osoby starsze i chore pozostają w domach, a Msze św. oglądają przez media. Na Msze św. do kościoła może wejść 50 osób. Mamy duży teren przykościelny – można tam uczestniczyć w Eucharystii stojąc pojedynczo. Komunię św. będziemy rozdawać także na zewnątrz. W czasie Mszy św. drzwi kościoła będą otwarte.
  • Nabożeństwa GORZKICH ŻALI i DROGA KRZYŻOWA – są odwołane.
  • Niestety zgodnie z dekretem ks. Arcybiskupa zostały odwołane rekolekcje parafialne oraz wszystkie spotkania formacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz spotkania grup duszpasterskich.
  • Rezygnujemy także z wypieku Józefinek z okazji odpustu św. Józefa.
  • Zachęcam do składania daniny diecezjalnej. Kopery na daninę diecezjalną wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy. Ofiary wkładamy do opisanego kartonu umieszczonego w tym samym miejscu.

2. W tygodniu Msze św. w kościele.

3. Także w kościele we wtorek cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powstrzymania koronawirusa. Adoracja trwa od 18.30 do 21.00 – kończy się Apelem Jasnogórskim.

4. W czwartek uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP – dla naszej parafii jest to dzień odpustu. Ze względów bezpieczeństwa odprawię uroczyste Msze św. o godz. 11:00 i 18:00. Wskazania dotyczące udziału we Mszy św. – te same co w punkcie 1.

5. Ze względu na stan zdrowia ks. Henryk nie będzie mógł pomagać w naszej parafii. Podwójne intencje w niedziele i dni powszednie będą odprawiane: jedna w naszym kościele, druga przez ks. Henryka w Domu Księży Emerytów w Antoninku.

6. Składam podziękowanie:

  • Za ofiary na misje: 1041,20 zł. oraz za tacę z ubiegłej niedzieli.
  • Rodzinie za ofiarowanie ornatu z wizerunkiem Św. Józefa.

7. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 61 8 798 338

adresy parafialne: e-mail: parafiaswjozef@tlen.pl lub e-mail: szczepankowo@archpoznan.pl www.szczepankowo.archpoznan.pl

konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021

8. W zakrystii można nabyć prasę katolicką.

ks. Andrzej Strugarek

Poznań, 15 marca 2020r.