Przejdź do treści

III Niedziela Wielkiego Postu

1.  Trzecia Niedziela Wielkiego Postu – taca na remonty i inwestycje parafialne.

 • GORZKIE ŻALE – z kazaniem pasyjnym – w każdą niedzielę wielkopostną o godz. 16.00. Kazania podczas nabożeństwa głosi ks. Bartłomiej Cylka – wikariusz Bazyliki Średzkiej.
 • DROGA KRZYŻOWA – w każdy piątek Wielkiego Postu – dla dzieci (kl. od I do VI) o godz. 16:30, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30 (po wieczornej Mszy św.).
 • Zachęcam do składania daniny diecezjalnej, którą składamy w okresie Wielkiego Postu na potrzeby naszej Archidiecezji. Koperty na daninę diecezjalną wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy. Ofiary wkładamy do opisanego kartonu umieszczonego w tym samym miejscu.

2. W tygodniu Msze św. od poniedziałku do czwartku w kaplicy, w piątek w kościele.

3. We wtorek, w kaplicy, adoracja Najświętszego Sakramentu – po zakończeniu Mszy św. do  godz. 21:00. Adorację kończymy Apelem Jasnogórskim.

4. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do św. Józefa. 

5. W czwartek Msza św. o godz. 09:00.

6. W sobotę przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci Św. Józefa Oblubieńca NMP – patrona naszej parafii. Sumę Odpustową o godz. 11:00 odprawi ks. prof. Paweł Wygralak. Przed Mszą św. od godz. 10:30 Wspólnota Żywego Różańca zaprasza do modlitwy różańcowej w intencji naszej parafii.

7. Pragniemy przywrócić naszą parafialną tradycję częstowania babeczkami – Józefinkami z okazji odpustu św. Józefa. Wszystkie osoby, które chciałyby przyłączyć się do akcji pieczenia Józefinek proszę o zgłoszenie się w zakrystii w celu pozostawienia kontaktu i zadeklarowania ilości babeczek. Koordynatorką akcji jest pani Kasia Kmieciak przy współpracy Parafialnego Zespołu.

 • Wielkopostne Rekolekcje Parafialne przeżywać będziemy po odpuście parafialnym, od soboty do środy (18  – 22 marca). Rekolekcje poprowadzi prof. Paweł Wygralak – dziekan Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.

Nauki rekolekcyjne ks. Paweł będzie głosił w niedzielę podczas wszystkich Mszy św. oraz od poniedziałku do środy w czasie Mszy św. wieczornych, o godz. 18.00. Zapraszam wszystkich parafian do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, niech będą one czasem zatrzymania, nawrócenia i zbliżenia do kochającego Ojca.

8. Siostry Urszulanki Unii Rzymskiej z Pokrzywna serdecznie zapraszają do kaplicy klasztoru w piątek 17 marca na godz. 19:30 na spotkanie modlitewne: „Przystań z Jezusem – On oddał za ciebie swoje życie”, w programie: Msza św., adoracja z modlitwą uwielbienia.

9. Od przyszłej niedzieli Panie z Parafialnego Zespołu Caritas będą prowadziły, w kruchcie kościoła, sprzedaż świec – paschalików, kartek oraz palm wielkanocnych. 

10. Spotkania duszpasterskie:

 • Spotkanie z członkami Wspólnot Różańcowych dzisiaj po Mszy św. o godz. 09:00.
 • Także dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie dla dzieci z naszej parafii (spotykamy się z dziećmi wyjątkowo niedzielę wcześniej ze względu na rekolekcje parafialne).
 • Zapraszamy dzieci, które lubią śpiewać i chcą swoim śpiewem wielbić Pana Boga, do wstępowania w szeregi scholii parafialnej. Próby scholii odbywają się w niedzielę o godz. 10:30 (pół godziny przed Mszą św.) w salce w domu parafialnym – wejście z tyłu domu.
 • Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest dziecka na wiosnę w niedzielę – 26 marca, po Mszy św. o godz. 11:00.
 • Spotkania Kręgu Biblijnego zostaną wznowione po Wielkim Poście.
 • W poniedziałek po Mszy św. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wspólnotową modlitwę do salki w domu parafialnym.

11. Rezerwacji intencji Mszy św. na rok 2023 można dokonać po Mszach św. – w salce przy zakrystii.  

12. Składam serdeczne Bóg zapłać:

 • Rodzinom z naszej parafii za systematyczne ofiary na tacę i wpłaty na konto parafialne.
 • Za ofiary na misje: 1460 zł.
 • Dziękuję Wspólnocie Żywego Różańca za ufundowanie nowego sztandaru różańcowego. Koszt sztandaru wyniósł 2700zł. Sztandar zostanie poświęcony w czasie sumy odpustowej w najbliższą sobotę.
 • 58 rodzinom za daninę diecezjalną.

13. Po Mszach św. można zakupić: Przewodnik katolicki, Gościa Niedzielnego, Mały Przewodnik dla dzieci szkolnych oraz dwumiesięcznik Trwajcie w miłości.

14. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 61 8 798  338                              

               adres parafialny: e-mail:  szczepankowo@archpoznan.pl

adres prywatny ks. Proboszcza: e-mail: a.strugarek@gmail.com

strona internetowa parafii:  www.szczepankowo.archpoznan.pl

konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021 

 

Poznań, 12 marca 2023 A.D.                                                                                                                 ks. Andrzej Strugarek

Zaproszenie do I Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych

Czuwaj!

Zapraszamy wszystkie dzieci (6/7-16 lat) do dołączenia do jednej z naszych drużyn harcerskich!

Kim jesteśmy?

Jesteśmy I Szczepem Drużyn Harcerskich i Zuchowych. Działamy w Forcie IIa i w szkole w Antoninku, w roku szkolnym mamy cotygodniowe zbiórki zastępu, zbiórki drużyn, w niektóre weekendy organizujemy biwaki, a latem jedziemy na obóz pod namioty! Sprawdź poniżej, do której z naszych drużyn możesz dołączyć i przyjdź na jedną z podanych zbiórek, aby przekonać się, czy warto!

Z nami nauczysz się m.in

Szyfrować wiadomości, rozpalać ognisko i piec na nim podpłomyki czy umieć przejść trasę używając tylko mapy. Do tego poznasz mnóstwo nowych znajomych oraz przeżyjesz niezapomniane przygody, które zapamiętasz na lata!

Gdzie i kiedy odbywają się zbiórki?

18 Wildecka Gromada Zuchowa NIBYLANDIA im. Tadeusza Zawadzkiego

Zuchy w wieku od około 6/7 do 10 lat

Telefon kontaktowy: Dh. Zuzanna Szyszka 666 902 121

Wtorek 18:15 do 19:15

Szkoła Podstawowa nr 87, ul. Leszka 42 w Poznaniu (harcówka jest w budynku szkoły od ulicy Zbyszka)

Środa 18:00 do 19:00

Fort IIa na osiedlu Czecha w Poznaniu

27 Poznańska Drużyna Harcerska HODARI im. Dr Wandy Błeńskiej

Dziewczynki od 10 do 16 lat

Telefon kontaktowy: Dh. Roma Filipiak 601 914 886

Piątek 18:00 do 19:00

Szkoła Podstawowa nr 87, ul. Leszka 42 w Poznaniu

Czwartek 17:30 do 18:30

Fort IIa na osiedlu Czecha w Poznaniu

18 Poznańska Drużyna Harcerska męska im. Andrzeja Małkowskiego

Chłopcy od 10 do 16 lat

Telefon kontaktowy: Dh Krystian Szota 570 434 461

Poniedziałek 18:00 do 20:00

Fort IIa na osiedlu Czecha w Poznaniu

W czwarte poniedziałki miesiąca są zbiórki zastępów – i w szkole, i w forcie)

Mamy również propozycję dla osób nie starszych (16-21 lat):

18 Poznańska Drużyna Harcerska wędrownicza PRETORIA im. Tadeusza Kutrzeby

Ta drużyna nie ma regularnych zbiórek, ale jeśli jesteś zainteresowany/a to zapraszamy do kontaktu z druhną Zuzanną Wyszomirską: 609 258 583, a ona powie Ci, kiedy będzie miała miejsce następna nasza zbiórka!

Z harcerskim pozdrowieniem

-CZUWAJ!-

pwd. Roma Filipiak HO

Drużynowa 27 Poznańskiej Drużyny Harcerskiej HODARI im. dr Wandy Błeńskiej