IV Niedziela Adwentu

1.  IV Niedziela Adwentu z okazji zbliżającej się Uroczystości Narodzenia Pańskiego składam Drogim Parafianom najserdeczniejsze życzenia: Niech Nowonarodzony oświeca drogi codziennego życia, obdarza błogosławieństwem i pomaga życie czynić lepszym. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

 • Zapraszam w każdą niedzielę (przez cały rok) o godz. 08:30 na różaniec prowadzony przez Wspólnotę Różańcową.
 • Dziś przed Mszami św. IV katecheza o procesjach w czasie liturgii.
 • W zakrystii, można nabywać poświęcone opłatki dla rodziny i opłatek dla zwierząt.
 • W kruchcie kościoła panie z Parafialnego Zespołu Caritas prowadzą stoisko świąteczne.
 • Dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych, po Mszach św. będą sprzedawały sianko na stół wigilijny, dochód ze sprzedaży zostanie przekazany organizacji Pomoc Kościołowi w potrzebie.
 • Także dzisiaj gościmy w parafii członków wspólnoty św. Idziego z Poznania, która organizuje obiad bożonarodzeniowy dla osób bezdomnych. Po Mszach św. będzie można wspomóc swoją ofiarą organizację tego bożonarodzeniowego spotkania.

2. W poniedziałek:

 • 11:00 – spotkanie opłatkowe dla ministrantów i omówienie kolędy
 • 18:00 ostatnie RORATY

3. We wtorek Msze św.: o godz. 9.00 (ostatnia Msza św. w Adwencie), o północy Pasterka.

4. W środę Uroczystość Narodzenia Pańskiego – Msze św. o godz. 9.00 i 11.00.

5. W czwartek – drugie Święto Bożego Narodzenia: 

 • Msze św. jak w każdą niedzielę (9.00, 11.00 i 17.00) – taca w tym dniu jest przeznaczona na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
 • O godz. 16:00 – zapraszamy wszystkie dzieci, ale także starszych parafian, na wspólne kolędowanie przy Żłóbku.

6. W piątek przypada 101. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Proszę wszystkich Parafian o wywieszenie flag narodowych.

7. W przyszłą Niedzielę – Niedzielę Świętej Rodziny po Mszy św. o godz. 17:00 zapraszam członków Grup i Wspólnot działających w naszej parafii na spotkanie opłatkowe i wspólne kolędowanie do domu parafialnego (mile widziane wypieki świąteczne na wspólny poczęstunek). 

8. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 61 8 798 338

adresy parafialne: e-mail: parafiaswjozef@tlen.pl lub e-mail: szczepankowo@archpoznan.pl www.szczepankowo.archpoznan.pl

konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021

Można nadal rezerwować intencje mszalne na przyszły rok 2020. 

9. Podsumowanie świątecznych działań Caritas Parafialnej : 

 • Serdecznie dziękujemy 167-miu rodzinom za dostarczenie wypełnionych Tytek charytatywnych Caritasu z artykułami spożywczymi i środkami czystości. Dzięki temu mogliśmy obdarować paczkami 21 rodzin z naszej parafii, pozostałe artykuły przekazaliśmy do siedziby Caritas Archidiecezjalnej.
 • Dziękuję Paniom z Parafialnego Zespołu Caritas za ofiarne prowadzenie stoiska świątecznego w adwentowe niedziele.
 • Dziękuję także za przygotowanie świątecznych upominków dla seniorów i osób chorych z naszej parafii. Odwiedziliśmy z życzeniami 103 parafian. Serdecznie dziękuję osobom, które wsparły Parafialny Zespół Caritas podczas dostarczania życzeń dla seniorów.
 • Dziękuję nauczycielom i dzieciom z naszej Szkoły Podstawowej za wykonanie przepięknych kartek świątecznych dla seniorów z naszej parafii.

10. Składam podziękowanie i Bóg zapłać:

 • Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia naszego kościoła na święta, dziękuję za posprzątanie kościoła
 • Za ofiarowanie i przywiezienie choinek oraz kwiatów, Paniom za ułożenie dekoracji kwiatowej
 • Panom z Klubu Parafialnego i Panom woluntariuszom za ustawienie i oświetlenie choinek
 • Pani za wykonanie nowego Żłóbka Betlejemskiego.

11. Odwiedziny duszpasterskie zw. kolędą rozpoczniemy od 2 stycznia 2020r. Plan całej kolędy umieszczony będzie w gablotach oraz na stronie internetowej parafii. Skserowany plan kolędy będzie wyłożony w kruchcie kościoła w czasie świąt. Proszę zwrócić uwagę na zmiany w planie kolędy, szczególnie na zmianę godziny jej rozpoczęcia.

12. Po Mszach św. można zakupić: Przewodnik katolicki, Gościa Niedzielnego, Mały Przewodnik Katolicki  prasa do nabycia w kruchcie kościoła.

13. Komunikaty Kurii:

ŻYCZENIA ARCYBISKUPA METROPOLITY POZNAŃSKIEGO

Z OKAZJI UROCZYSTOŚCI NARODZENIA PAŃSKIEGO 2019 ROKU

Umiłowani Archidiecezjanie!

Święta Noc Bożego Narodzenia pozwala nam każdego roku na nowo odkrywać bliskość Boga. Stwórca, który każdego z nas powołał do istnienia, nie przestaje się nami wciąż żywo interesować. Przez wieki przemawiał przez usta proroków i pozostawiał w ludzkiej historii liczne znaki swojej miłującej obecności. W betlejemskim żłobie ofiarował nam jednak Dar wyjątkowy: Jego święta obecność stała się widzialna w ludzkiej postaci. Każdy, kto z wiarą spogląda na Dziecię Jezus, dostrzega w Nim prawdziwego Emmanuela – Boga z nami.

Bóg nie przychodzi po to, by nas ograniczać, czy narzucać obce naszemu sercu prawa. On przybywa, by pokazać nam drogę, która prowadzi do prawdziwego szczęścia. I nawet gdy na tej drodze pojawia się Krzyż, On nigdy nie pozostawia nas w samotności.

Drodzy Siostry i Bracia!

W tych pięknych Bożonarodzeniowych chwilach, życzę Wam, byście wśród nawału codziennych obowiązków, odkrywali tę cichą i delikatną, a równocześnie pełną miłości i mocy obecność Boga. Nowonarodzonego Chrystusa możemy przecież spotykać każdego dnia w sakramentach i na modlitwie. Niech takich głębokich spotkań będzie w Waszym życiu wiele i niech rozświetlają one blaskiem z nieba wszystkie trudy codzienności.

Życzę też wiele pogody ducha. Jako uczniowie Jezusa mamy płynącą z wiary pewność, że chociaż nie wszystko w życiu układa się zawsze po naszej myśli, to jednak Bóg trzyma nas zawsze w swoich rękach.

Życzę wreszcie umacniającego rodzinną miłość świętowania, jak również zdrowia duszy i ciała oraz wszelkiej doczesnej pomyślności.

Na nadchodzący Nowy Rok 2020 z serca Wszystkim błogosławię!

                                                                                           † Stanisław Gądecki

                                                                                Arcybiskup Metropolita Poznański

ks. Andrzej Strugarek

Poznań – św. Józef – 22 grudnia 2019r.