IV Niedziela Wielkanocna

1. Przeżywamy  Światową Niedzielę Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Taca przeznaczona na inwestycje parafialne (trwa renowacja Krzyża Misyjnego).

  • Dzisiaj dzieci klas III na Mszy św. o godz. 11:00 przeżywają I Komunię świętą. Od poniedziałku do piątku na Mszach o godz. 18:00 – przeżywać będą Biały Tydzień.

2. W poniedziałek jedna intencja Mszy św. odprawiona będzie za zmarłych z wymienianek rocznych (ze względu na Biały Tydzień – nazwiska i imiona zmarłych nie będą czytane).

  • Nabożeństwo fatimskie w połączeniu z nabożeństwem majowym o godz. 21:00 (przynosimy świece).

3. We wtorek, środę oraz piątek nabożeństwo majowe po Mszach św. W czwartek – nabożeństwo majowe o godz. 20:30 – przy Grocie Maryjnej. W sobotę i niedzielę zachęcam do rodzinnego odmawiania litanii loretańskiej.

4. Serdecznie  zapraszam  do  udziału  w  UROCZYSTOŚCI POWITANIA MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ w kopii cudownego obrazu w Archidiecezji  Poznańskiej. Uroczysta Msza święta zostanie odprawiona 18 maja 2019r., godz. 12:00 – na placu przed kościołem  pw.  Nawiedzenia  Najświętszej Maryi Panny na Osiedlu  Bohaterów II  Wojny  Światowej. Szczegółowe informacje dotyczące tego wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii, stronie archidiecezji oraz na tablicach z ogłoszeniami. 

5. Pierwsza rocznica I Komunii św. dzieci klas IV w sobotę – 18 maja – na Mszy św. o godz. 18:00 (dzieci przychodzą w albach lub stroju galowym).

6. W przyszłą niedzielę gościć będziemy misjonarza z Boliwii – ks. Jarosława Wiśniewskiego. Po Mszach św. będzie można wspomóc ofiarami jego posługę misyjną.

7. Spotkania duszpasterskie:

  • Majowa intencja modlitewna dla Róży Męskiej brzmi: ,,Za Kościół Powszechny i dobre przeżycie Nawiedzenia Ikony Matki Bożej Częstochowskiej oraz za Misje św.”.
  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie członków Żywego i Nieustającego Różańca, Róży Rodziców i Róży Męskiej.
  • W poniedziałek po Mszy św. – wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wspólnotową modlitwę do salki w domu parafialnym.
  • Generalna próba dla młodzieży, która 21 maja o godz. 18:00 – przyjmie sakrament bierzmowania w poniedziałek – 13 maja o godz. 19:15. Na próbę przychodzą także świadkowie sakramentu bierzmowania.
  • We wtorek po Mszy św. spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas – w domu parafialnym.
  • Spotkania Eucharystycznego Ruchu Młodych: w 1 sobotę miesiąca – o godz. 10.00 spotyka się młodzież od kl. VI wzwyż, a w każdą sobotę – o godz. 11.15 spotykają się dzieci z kl. III – V.

 8. Składam Podziękowanie – Bóg zapłać:

  • Wszystkim osobom zaangażowanym w przebieg i organizację Misji Świętych. Dziękuję grupie muzycznej, osobom prowadzącym różaniec i czytającym Słowo Boże, paniom prowadzącym sprzedaż oraz panu kościelnemu. Serdecznie dziękuję wszystkim Parafianom, którzy licznie uczestniczyli w Misjach. Mam nadzieję, że dobrze przeżyty czas Misji Świętych przyniesie obfity plon w życiu duchowym naszej parafii.

9. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 61 8 798 338

adresy parafialne: e-mail: parafiaswjozef@tlen.pl lub e-mail: szczepankowo@archpoznan.pl www.szczepankowo.archpoznan.pl

konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021

Można nadal rezerwować intencje mszalne – są wolne intencje w drugiej połowie roku (czyli od czerwca do grudnia).

10. Zapowiedzi przedślubne: 

  • Dominik Konieczny, kawaler, rzymski katolik, zam. parafia pw. św. Józefa – Poznań oraz Karolina Szymkowiak, panna, rzymska katoliczka, zam. parafia pw. św. Andrzeja Ap. – Poznań. Zapowiedź II.

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii  p.w. Św. Józefa w Poznaniu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.

11. Komunikaty Kurii:

18 maja 2019r. po zakończeniu centralnych obchodów powitania wizerunku MB Częstochowskiej, Caritas Archidiecezji Poznańskiej zaprasza na Poznańską Maltę, gdzie o godz. 18:00 odbędzie się 5 km bieg charytatywny „Bieg Maryi” na rzecz stypendiów dla dzieci z ubogich rodzin. Bieg odbywa się w dwóch kategoriach: OPEN i Nordic Walking. Więcej informacji oraz zapisy na stronie: biegmaryi.pl

12. Po Mszach św. można zakupić: Przewodnik katolicki, Gościa Niedzielnego, Mały Przewodnik Katolicki oraz prasa do nabycia w kruchcie kościoła.

ks. Andrzej Strugarek

Poznań – św. Józef – 12 maja 2019r.