IV Niedziela Wielkanocna

1. Przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza – rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.  

  • Nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszach św., w niedzielę zachęcam do rodzinnego odmawiania litanii do NMP.
  • Od poniedziałku – 20 kwietnia zostały zdjęte niektóre obostrzenia z handlu. W sklepach do 100 m2 –  4 osoby na jedną kasę, w sklepach większych – 1 osoba na 15 m2. Ta zasada dotyczy również kościołów. W naszym kościele bardzo proszę o zajmowanie tylko wyznaczonych miejsc. Mamy duży teren na zewnątrz kościoła – tu także obowiązuje zasada – 1 osoba na 15 m2.
  • Zapraszam w tygodniu do indywidualnej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, kościół jest otwarty od godz. 09:00 do wieczornej Mszy św. Gdy będzie wiał silny wiatr – to otwarta będzie kaplica Matki Bożej Częstochowskiej.
  • Okazja do SPOWIEDZI ŚW. codziennie (od poniedziałku do soboty) od godz. 17:30 do wieczornej Mszy św.. Spowiedź odbywa się na zewnątrz kościoła, w przypadku złych warunków pogodowych spowiedź będzie się odbywać w kaplicy, gdzie wchodzimy pojedynczo.
  • Zachęcam do składania daniny diecezjalnej – można ją przesyłać na konto parafialne. Także ofiarę za zarezerwowane intencje mszalne – można przesłać na konto parafialne z dopiskiem za kogo ma być odprawiana Msza św..

2. W poniedziałek Msza św. w intencji zmarłych z wymienianek rocznych.

3. We wtorek także w tym tygodniu nie będzie cotygodniowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

4. W pierwszą środę miesiąca wypraszamy potrzebne łaski przez wstawiennictwo Przeczystego Serca Św. Józefa – o godz. 18:00 Msza św. z nowenną do Św. Józefa.

5. W pierwszy czwartek miesiąca – Msza św. tylko o godz. 18:00.

  • O godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17:45 nabożeństwo majowe i wieczorna Msza św. –  o godz. 18:00.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 Msza św. w intencji dzieci klas III i ich rodziców – aby w gronie rodziny dobrze przygotowali się pierwszej spowiedzi i Komunii św. oraz za dzieci klas IV – w pierwszą rocznicę I Komunii św., aby często przyjmowały Pana Jezusa w Komunii św. A po Mszach św. zbiórka do puszek na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu.

7. Bardzo serdecznie proszę parafian o wrażliwość i okazywanie sobie, w tym trudnym czasie, solidarności sąsiedzkiej. Jeżeli w waszym sąsiedztwie mieszka starsza, samotna osoba, proszę się zainteresować czy nie potrzebuje pomocy w zakupie lekarstw lub artykułów spożywczych. Pamiętajmy o nakazie wynikającym z Przykazania Miłości Bliźniego.

8. Intencja modlitewna na maj dla Róży Męskiej brzmi: „O nowe powołania do kapłaństwa i zakonów, także z naszej parafii”.

9. Składam serdeczne Bóg zapłać: rodzinom, które w tym trudnym okresie wpłaciły na konto parafialne ofiary na rzecz parafii oraz daninę diecezjalną. 

10. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 618 798 338 

adres parafialny: e-mail:  szczepankowo@archpoznan.pl

adres prywatny ks. Proboszcza: e-mail: a.strugarek@gmail.com

strona internetowa parafii:  www.szczepankowo.archpoznan.pl

konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021

11. Zapowiedzi przedślubne:

Mateusz Gruchot, kawaler, rzymskokatolik, zam. parafia pw. św. Łukasza – Poznań oraz Monika Kmieciak, panna, rzymskokatoliczka, parafia pw. św. Józefa – Poznań. Zap.II.

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii  p.w. Św. Józefa w Poznaniu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.

12. Zmarła śp. Anna Strickie, zam. ul. Chotomińska. Msza św. w czwartek o godz. 10:15, po Niej pogrzeb na cmentarzu w Spławiu. Dobry Jezu….

13. Po Mszach św. można zakupić: Przewodnik katolicki i Gościa Niedzielnego.

ks. Andrzej Strugarek

Poznań, 3 maja 2020 A.D