IV Niedziela Wielkanocna – 25. 04. 2021 A.D.

1.  Czwarta Niedziela Wielkanocna – przeżywana w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. 

 • Zgodnie z nowym rozporządzeniem rządu, od soboty 27 marca w kościołach, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m, może się znajdować 1 osoba na 20m2 powierzchni, zatem w naszym kościele, kaplicy i na chórze może przebywać 40 osób. Jeżeli wszystkie miejsca w kościele będą zajęte, to w drzwiach wejściowych zostanie rozwieszony łańcuch. Wszystkich, którzy nie będą mogli wejść do kościoła zachęcam do uczestniczenia w Mszy św. na zewnątrz, gdzie będzie także udzielana Komunia św.
 • Przepraszam za wszystkie utrudnienia, ale wynikają one z obowiązujących przepisów sanitarnych oraz troski o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.
 • Zapraszam do indywidualnej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, kaplica Matki Bożej Częstochowskiej jest otwarta w ciągu tygodnia od godz. 09:00 do wieczornej Mszy św.. Msza św. jest sprawowana codziennie w kościele.
 • Spowiedź św. odbywa się w dni powszednie (z wyjątkiem czwartku) od godz. 17:30 do wieczornej Mszy św..

2. We wtorek cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18:30 do 21:00. Adorację kończymy Apelem Jasnogórskim.

3. W środę wypraszamy potrzebne łaski przez wstawiennictwo Św. Józefa – po Mszy św. o godz. 18:00 – Nowenna do  Św. Józefa. Podziękowania i prośby do św. Józefa, które zostaną odczytane podczas nowenny, można wrzucać do skrzynek umieszczonych w kościele przed figurą św. Józefa.

4. W czwartek Msza św. o godz. 08:00. 

5. Z okazji Roku św. Józefa i tytułu Kościoła Jubileuszowego jaki otrzymała na ten rok nasza świątynia w najbliższą sobotę 1 maja przeżywać będziemy drugi w tym roku odpust parafialny. W tym dniu przypada uroczystość św. Józefa Rzemieślnika. 

 • Z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 10:00 nabożeństwo wynagradzające NSNMP połączone z nabożeństwem majowym.
 • O godz. 11:00 – Suma Odpustowa w intencji Parafian.
 • Od 1 maja rozpocznie się peregrynacja obrazu św. Józefa po rodzinach naszej parafii. Na stoliku w kościele została wyłożona lista, na którą zapisują się rodziny, które chcą gościć u siebie św. Józefa (zapisujemy się na konkretną datę). Peregrynacja trwa jeden dzień – rodzina będzie zabierała obraz po Mszy św. wieczornej (także w sobotę i niedzielę) i oddawała przed Mszą św. wieczorną następnego dnia. Jeżeli rodzina obraz zabierze w środę, to przynosi do kościoła w piątek przed Mszą św. (peregrynacja trwa dwa dni). Wraz z obrazem rodzina otrzyma przygotowany zestaw modlitw do św. Józefa, który może służyć pomocą podczas wspólnej modlitwy do Patrona Rodzin.
 • Przypominamy o możliwości zakupu kopii ikony św. Józefa do powieszenia w domu – zapisy w zakrystii.

6. W przyszłą Niedzielę po Mszach św. zbierać będziemy ofiary na rzecz Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. 

7. Rezerwacji intencji Mszy św. można dokonać – po każdej Mszy św.w salce przy zakrystii.

8. Spotkania duszpasterskie:

 • Kwietniowa intencja modlitewna dla Róży Męskiej brzmi: „O miłosierdzie Boże dla świata i ustanie pandemii”.
 • Spotkanie z rodzicami dzieci klas III, które przystąpią do I Komunii św. 4 września – odbędzie się 5 maja (w środę) o godz. 19:00.

9. Składam serdeczne Bóg zapłać: 

 • Za ofiary na potrzeby Caritas Archidiecezjalnej – zebraliśmy 1 166 zł..
 • Rodzinom, które wpłaciły na konto parafialne ofiary na rzecz parafii oraz 170 rodzinom za złożoną daninę diecezjalną.

10. Zapowiedzi przedślubne: 

Michał Dziamski, kawaler, rzymskokatolik, zam. parafia pw. św. Józefa  w Poznaniu oraz Natalia Paikert, panna, rzymskokatoliczka, parafia pw. św. Józefa w Poznaniu. Zap.II.

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii  p.w. Św. Józefa w Poznaniu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.

11. Zmarła nasza  parafianka: śp. Anna Kowalewska –  Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w najbliższą środę o godz. 13:00, a pogrzeb o godz. 13:45 na cmentarzu w Spławiu. Dobry Jezu… .

12. Po Mszach św. można zakupić: Przewodnik katolicki i Gościa Niedzielnego. Zachęcam także do zapoznania się z książeczką zawierającą List Apostolski papieża Franciszka o św. Józefie – ofiara dobrowolna.

13. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 618 798 338 

adres parafialny: e-mail:  szczepankowo@archpoznan.pl

adres prywatny ks. Proboszcza: e-mail: a.strugarek@gmail.com

strona internetowa parafii:  www.szczepankowo.archpoznan.pl

konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021 

 

ks. Andrzej Strugarek

Poznań, 25 kwietnia 2021 A.D.