IV Niedziela Wielkiego Postu – 14. 03. 2021 A.D.

 

1.  Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu.

 • Po Mszach św., w kruchcie kościoła, panie z parafialnego zespołu Caritas prowadzą sprzedaż Paschalików w cenie 7 zł.
 • Przypominam o obowiązku noszenia maseczek w czasie Eucharystii oraz o przestrzeganiu zachowania dystansu społecznego przy zajmowaniu miejsc w kościele.
 • Zapraszam do indywidualnej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, kaplica Matki Bożej Częstochowskiej jest otwarta od godz. 09:00 do wieczornej Mszy św.. Msza św. jest sprawowana codziennie w kościele.
 • Spowiedź św. odbywa się w dni powszednie (z wyjątkiem czwartku), w kaplicy, od godz. 17:30 do wieczornej Mszy św..

2. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

 • W tym tygodniu, ze względu na Odpust parafialny, DROGA KRZYŻOWA zostanie odprawiona o godz. 17.30.
 • GORZKIE ŻALE – w niedzielę wielkopostną – o godz. 16.00.                                                                                 
 • Rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać w tym roku indywidualnie. Każdego tygodnia w Wielkim Poście podczas Mszy św. w poniedziałek, wtorek i środę głoszone będą homilie wielkopostne. Zachęcam do wybrania sobie dowolnego tygodnia i przeżycia go jako tygodnia rekolekcyjnego. W ramach odbywania swoich rekolekcji zachęcam też do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali oraz Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 • Zachęcam do składania daniny diecezjalnej.

3. W Roku św. Józefa nasza świątynia cieszy się przywilejem kościoła Jubileuszowego.

 • Serdecznie zapraszam co środę na Mszę św. i Nowennę do św. Józefa, którą od marca odprawiamy według nowej formuły po Mszy św..
 • Zapraszam także w każdy 19. dzień miesiąca na Msze św. wotywne o św. Józefie. W kolejnych miesiącach zapraszamy szczególnie do udziału w tej Mszy św. inną grupę parafian.
 • Na stoliku w kościele i w kaplicy zostały wyłożone ulotki z najważniejszymi informacjami dotyczącymi obchodów Roku św. Józefa w naszej parafii. Na drugiej stronie ulotki zostały wypisane wskazania dotyczące możliwości uzyskania odpustu zupełnego w Roku Jubileuszowym. Zachęcam do zabrania i zapoznania się z treścią ulotki.
 • Zachęcam do odwiedzania strony internetowej naszej parafii, gdzie w zakładce „Rok św. Józefa” będą na bieżąco umieszczane modlitwy, konferencje i inne materiały związane ze św. Józefem.

4. We wtorek cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18:30 do 21:00. Adorację kończymy Apelem Jasnogórskim.

5. W środę – wypraszamy potrzebne łaski przez wstawiennictwo  Św. Józefa. Msza św. wotywna o godz. 18:00, po Niej nowenna do Św. Józefa. Podziękowania i prośby do św. Józefa, które zostaną odczytane podczas nowenny, można wrzucać do skrzynek umieszczonych w kościele przed figurą św. Józefa.

6. W czwartek – Msza św. o godz. 09:00.

7. W piątek uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP (nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych) – dla naszej parafii jest to dzień odpustu. Uroczyste Sumy Odpustowe o godz. 11:00 – odprawiana przez ks. dyrektora DKE w Poznaniu – Bartosza Strugarka i o godz. 18:00.

8. Rezerwacji intencji Mszy św. na nowy rok można dokonać:

 • Po każdej Mszy św. – w salce przy zakrystii.

9. Spotkania duszpasterskie:

 • III intencja modlitewna dla Róży Męskiej brzmi: „O dobre przeżycie Wielkiego Postu”.

10. Składam serdeczne Bóg zapłać:

 • Rodzinom, które wpłaciły na konto parafialne ofiary na rzecz parafii oraz za złożoną daninę diecezjalną.
 • Za ofiary na opłacenie rachunku za ogrzewania kościoła – zebraliśmy 2 154.23 zł..

11. Po Mszach św. można zakupić: Przewodnik katolicki i Gościa Niedzielnego oraz specjalne wydanie Gościa Niedzielnego – o św. Józefie. Zachęcam także do zapoznania się z książeczką zawierającą List Apostolski papieża Franciszka o św. Józefie – ofiara dobrowolna.

12. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 618 798 338 

adres parafialny: e-mail:  szczepankowo@archpoznan.pl

adres prywatny ks. Proboszcza: e-mail: a.strugarek@gmail.com

strona internetowa parafii:  www.szczepankowo.archpoznan.pl

konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021 

13. Zapowiedzi przedślubne: 

Tadeusz Szalaty, kawaler, rzymskokatolik, zam. parafia pw. św. Józefa – Poznań oraz Natalia Sikorska, panna, rzymskokatoliczka, parafia w  Słupcy. Zap.II.

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii  p.w. Św. Józefa w Poznaniu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.

14. Zmarł nasz parafianin: śp. Marian Osiecki –  pogrzeb odbył się w miniony piątek. Dobry Jezu…

15. Komunikaty Kurii Metropolitalnej:  

 • Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. W dniach od 19 do 25 marca 2021 roku, w ramach obchodów Jubileuszowego Roku św. Józefa, trwać będzie w Polsce TYDZIEŃ MODLITW O OCHRONĘ ŻYCIA, który został przygotowany przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka w Krakowie.
 • Wspólnota Wojownicy Maryi w dniach 25-26.03 organizuje w parafii Nawiedzenia NMP w Poznaniu nabożeństwo: 24 Godziny Męki Pańskiej wg Luizy Piccarrety. Wydarzenie rozpocznie się w górnym kościele o godzinie 15.30 Uroczystą Eucharystią której będzie przewodniczył J.E. ks. bp. dr Szymon Stułkowski. Po Mszy Świętej, o godzinie 17.00, w dolnym kościele, rozpocznie się Adorację Najświętszego Sakramentu do godziny 17.00 następnego dnia.

ks. Andrzej Strugarek

Poznań, 14 marca 2021 A.D.