IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu.

  • Proszę w domach zapoznać się z DEKRETEM Ks. Arcybiskupa w związku z zagrożeniem koronawirusem, (np. jest na stronie parafii) – i dla dobra nas wszystkich go przestrzegać. Przypominam, że dzieci, młodzież i rodzice odpowiedzialni za swoje potomstwo oraz osoby starsze i chore pozostają w domach, a Msze św. oglądają przez media. Na Msze św. do kościoła może wejść 50 osób. Mamy duży teren przykościelny – można tam uczestniczyć w Eucharystii stojąc pojedynczo. Komunię św. przyjmujemy tylko na dłoń, zgodnie z instrukcją ks. Arcybiskupa. W czasie Mszy św. drzwi kościoła będą otwarte – proszę ich nie zamykać.
  • Nabożeństwa GORZKICH ŻALI i DROGA KRZYŻOWA – są odwołane.
  • Niestety zgodnie z dekretem ks. Arcybiskupa zostały odwołane rekolekcje parafialne oraz wszystkie spotkania formacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz spotkania grup duszpasterskich.
  • Zachęcam do składania daniny diecezjalnej. Kopery na daninę diecezjalną wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy. Ofiary wkładamy do opisanego kartonu umieszczonego w tym samym miejscu.

2. Zapraszam w tygodniu do indywidualnej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, kościół jest otwarty od godz. 09:00 do wieczornej Mszy św. Gdy będzie wiał silny wiatr – to otwarta będzie kaplica Matki Bożej Częstochowskiej. Jeśli ktoś chciałby skorzystać ze sakramentu pokuty, to jest taka możliwość w niedzielę i w tygodniu. Spowiedź odbywa się na zewnątrz kościoła, w tzw. alejce pojednania, czyli podobnie jak na pieszych pielgrzymkach.

3. Bardzo serdecznie proszę parafian o wrażliwość i okazywanie sobie, w tym trudnym czasie, solidarności sąsiedzkiej. Jeżeli w waszym sąsiedztwie mieszka starsza, samotna osoba, proszę się zainteresować czy nie potrzebuje pomocy w zakupie lekarstw lub artykułów spożywczych. Pamiętajmy o nakazie wynikającym z Przykazania Miłości Bliźniego.

4. W tygodniu Msze św. w kościele – wg stałego porządku.

5. Także w kościele we wtorek cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powstrzymania koronawirusa. Adoracja trwa od 18.30 do 21.00 – kończy się Apelem Jasnogórskim.

6. W miniony czwartek – w uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP – na Mszy św. o godz. 11:00 modliliśmy się za wszystkie osoby zaangażowane w budowanie wspólnoty parafialnej, za dobroczyńców, za wszystkich, którzy pracują by parafia mogła sprawnie funkcjonować.

7. Ze względu na stan zdrowia ks. Henryk nie będzie mógł pomagać w naszej parafii. Podwójne intencje w niedziele i dni powszednie będą odprawiane: jedna w naszym kościele, druga przez ks. Henryka w Domu Księży Emerytów w Antoninku.

8. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 61 8 798 338

adresy parafialne: e-mail: parafiaswjozef@tlen.pl lub e-mail: szczepankowo@archpoznan.pl www.szczepankowo.archpoznan.pl

konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021

9. Zmarł śp. Jerzy Brzozowski z ul. Szczepankowo. Pogrzeb na cmentarzu w Spławiu – w środę o godz. 13:00, a Msza św. pogrzebowa w czwartek o godz. 09:00. Dobry Jezu….

ks. Andrzej Strugarek

Poznań – 22. 03. 2020r.