Przejdź do treści

IV Niedziela Wielkiego Postu

1.  Czwarta Niedziela Wielkiego Postu.

 • Wielkopostne Rekolekcje Parafialne przeżywamy od dziś do środy (18  – 22 marca). Rekolekcje prowadzi prof. Paweł Wygralak – dziekan Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.
 • Nauki rekolekcyjne ks. Paweł będzie głosił w niedzielę podczas wszystkich Mszy św. oraz od poniedziałku do środy w czasie Mszy św. wieczornych, o godz. 18.00. Zapraszam wszystkich parafian do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, niech będą one czasem zatrzymania, nawrócenia i zbliżenia do kochającego Ojca.
 • Od dzisiaj Panie z Parafialnego Zespołu Caritas prowadzą, w kruchcie kościoła, sprzedaż świec – paschalików, kartek oraz palm wielkanocnych.
 • Podobnie jak po wczorajszej sumie odpustowej także dzisiaj po Mszach św. można, wychodząc z kościoła, poczęstować się babeczkami – Józefinkami upieczonymi przez nasze parafianki z okazji odpustu św. Józefa. Przy poczęstunku można złożyć dobrowolną ofiarę na dekorację naszej świątyni.
 • GORZKIE ŻALE – z kazaniem pasyjnym – w każdą niedzielę wielkopostną o godz. 16.00. Kazania podczas nabożeństwa głosi ks. Bartłomiej Cylka – wikariusz Bazyliki Średzkiej.
 • DROGA KRZYŻOWA – w każdy piątek Wielkiego Postu – dla dzieci (kl. od I do VI) o godz. 16:30, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30 (po wieczornej Mszy św.).
 • Zachęcam do składania daniny diecezjalnej.

2. W tygodniu Msze św. w kościele.

3. W poniedziałek przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP (przesunięta z 19 marca ze względu na niedzielę wielkopostną).

4. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu – po zakończeniu Mszy św. do  godz. 21:00. Adorację kończymy Apelem Jasnogórskim.

5. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do św. Józefa. 

6. W czwartek Msza św. o godz. 09:00.

7. W sobotę przeżywać będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia – po Mszy św. wieczornej zbierać będziemy ofiary do puszek na Fundusz Obrony Życia.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 18:30 dodatkowa Msza św. wraz z nabożeństwem wypraszającym uzdrowienie fizyczne i duchowe. Celebransem będzie ks. prob. Piotr Pieprz. 

9. W Niedzielę Męki Pańskiej zw. Niedzielą Palmową (2 kwietnia) – tradycyjnie czytana jest Męka Pańskamężczyzn chętnych do czytania proszę o zgłoszenie się do zakrystii po Mszy św. Zapraszam także do zgłaszania się osób, które chcą czytać rozważania Drogi Krzyżowej ulicami naszego osiedla, nabożeństwo odbędzie się w piątek, 31 marca.

10. W dniu 2 kwietnia, w Niedzielę Palmową, przypada kolejna rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. Tego dnia w całej Polsce będą się odbywały Marsze Papieskie w hołdzie św. Janowi Pawłowi II. Z inicjatywy Wspólnoty Różańcowej również w naszej parafii zapraszamy do udziału w takim marszu. Wyruszymy o godz. 14.00 spod kościoła i pójdziemy ulicami naszego osiedla do placu przy szkole. Będziemy modlić się w intencji Kościoła, Ojca św., pokoju na świecie, Ojczyzny oraz dziękować Panu Bogu za życie i dziedzictwo św. Jana Pawła II. 

11. Spotkania duszpasterskie:

 • Zapraszamy dzieci, które lubią śpiewać i chcą swoim śpiewem wielbić Pana Boga, do wstępowania w szeregi scholii parafialnej. Próby scholii odbywają się w niedzielę o godz. 10:30 (pół godziny przed Mszą św.) w salce w domu parafialnym – wejście z tyłu domu.
 • W poniedziałek po Mszy św. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wspólnotową modlitwę do salki w domu parafialnym.
 • Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest dziecka na wiosnę w niedzielę – 26 marca, po Mszy św. o godz. 11:00.
 • Spotkanie z Rodzicami dzieci klas III dzisiaj w niedzielę, 2 kwietnia, po Mszy św. o godz. 11:00.
 • Spotkania Kręgu Biblijnego zostaną wznowione po Wielkim Poście.

12. Rezerwacji intencji Mszy św. na rok 2023 można dokonać po Mszach św. – w salce przy zakrystii.  

13. Składam serdeczne Bóg zapłać:

 • Rodzinom z naszej parafii za systematyczne ofiary na tacę i wpłaty na konto parafialne.
 • Za ofiary na remonty i inwestycje parafialne: 4 862, 31 zł.
 • 108 rodzinom za złożoną daninę diecezjalną.

15. Po Mszach św. można zakupić: Przewodnik katolicki, Gościa Niedzielnego, Mały Przewodnik dla dzieci szkolnych oraz dwumiesięcznik Trwajcie w miłości.

16. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 61 8 798  338                              

               adres parafialny: e-mail:  szczepankowo@archpoznan.pl

         adres prywatny ks. Proboszcza: e-mail: a.strugarek@gmail.com

         strona internetowa parafii:  www.szczepankowo.archpoznan.pl

         konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021

 

 

Poznań, 19 marca 2023 A.D.                                                          ks. Andrzej Strugarek