Przejdź do treści

IV Niedziela Zwykła

1.  Czwarta Niedziela Zwykła.  

 • W miniony czwartek wspominaliśmy 5 rocznicę śmierci pierwszego proboszcza naszej parafii – śp. ks. kan. Bolesława Starosolskiego. Msza św. za śp. ks. Bolesława także dzisiaj o 09:00 – intencja zmówiona przez Wspólnotę Żywego Różańca.
 • Po Mszach św. zbieramy do puszek ofiary na opłacenie rachunków za ogrzewanie kościoła.
 • Także dzisiaj o godz. 18:30 dodatkowa Msza św. wraz z nabożeństwem wypraszającym uzdrowienie fizyczne i duchowe. Celebransem będzie ks. prob. Piotr Pieprz.

2. W tygodniu Msze św. od poniedziałku do piątku w kaplicy, z wyjątkiem czwartku.

3. W pierwszą środę wypraszamy potrzebne łaski przez wstawiennictwo Przeczystego Serca Św. Józefa. 

4. W pierwszy czwartek święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej, jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego:

 • Msze św. o godz. 09:00 i 18:00 (w kościele) – przynosimy do poświęcenia świece gromniczne. Po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby klasztorów klauzurowych.
 • Od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu (w czasie jej trwania okazja do spowiedzi św.), po niej wieczorna Msza św. o godz. 18:00.

5. W pierwszy piątek miesiąca (Msza św. w kaplicy):

 • Okazja do spowiedzi św. w kaplicy od godz. 16:00 do 17:00 i od 17:30 do 18:00. Co 15 min. – Komunia św.
 • W tym dniu przypada także wspomnienie św. Błażeja – patrona chroniącego od chorób gardła. Po Mszy św. modlitwa i błogosławieństwo wiernych świecami wg starej, katolickiej tradycji.

6. W pierwszą sobotę miesiąca:

 • W kaplicy o godz. 08:00 – różaniec i medytacja (prowadzone przez wspólnotę Żywego Różańca), o godz. 08:45 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. 

7. Spotkania duszpasterskie:

 • W poniedziałek po Mszy św. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wspólnotową modlitwę do salki w domu parafialnym.
 • Spotkanie z członkami Wspólnot Różańcowych w niedzielę, 12 lutego po Mszy św. o godz. 09:00.

8. Ojcowie Franciszkanie z Góry Przemysła informują, że w czwartek – 2 lutego, podczas Mszy św. o godz. 12.00 – nastąpi rozpoczęcie wielkiej modlitwy XX Różańcowego Jerycha miasta Poznania pod hasłem: „Z MARYJĄ W NOWE CZASY”. Czuwanie modlitewne potrwa do 9 lutego. U stóp Matki Bożej w Cudy Wielmożnej Pani Poznania w Sanktuarium Franciszkanów na Górze Przemysła, poszczególne Wspólnoty z parafii miasta i archidiecezji, będą trwać na siedmiodobowej modlitwie różańcowej przed Najświętszym Sakramentem w intencjach Rodzin, Kościoła i Ojczyzny. Codzienne Msze św. w tym czasie o godz. 7.00; 9.00; 12.00; 18.00 i 24.00. 

Nasza parafia została zaproszona przez Ojców Franciszkanów na wtorek – 7 lutego – na Mszę św. o godz. 18:00, po Niej nastąpi czuwanie modlitewne do godz. 20:00, które poprowadzi  Wspólnota Odnowy w Duchu Św. z naszej parafii wraz z członkami Wspólnoty Różańcowej. www.poznan.franciszkanie.pl

9. Rezerwacji intencji Mszy św. na rok 2023 można dokonać po Mszach św. – w salce przy zakrystii.  

10. Składam serdeczne Bóg zapłać:

 • Rodzinom z naszej parafii za systematyczne ofiary na tacę i wpłaty na konto parafialne, a także za ofiary kolędowe.
 • Za ofiary do puszek, z ubiegłej niedzieli, na zapłacenie rachunków za ogrzewanie kościoła: zebraliśmy 1400 zł.

11. Po Mszach św. można zakupić: Przewodnik katolicki, Gościa Niedzielnego, Mały Przewodnik dla dzieci szkolnych.

12. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 61 8 798  338                              

               adres parafialny: e-mail:  szczepankowo@archpoznan.pl

adres prywatny ks. Proboszcza: e-mail: a.strugarek@gmail.com

strona internetowa parafii:  www.szczepankowo.archpoznan.pl

konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021

 

 

Poznań, 29 stycznia 2023 A.D.                                                                                                                 ks. Andrzej Strugarek