Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Niedziela Chrztu Pańskiego – z racji drugiej niedzieli miesiąca taca przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

  • Zapraszam w każdą niedzielę (przez cały rok) o godz. 08:30 na różaniec prowadzony przez Wspólnotę Różańcową.
  • Spotkanie osób należących do Żywego i Nieustającego Różańca po Mszy św. o godz. 9.00.
  • Na Mszy św. o godz. 11: 00 – dzieci klas III odnowią przyrzeczenia chrzcielne, dlatego przychodzą na Mszę św. wraz z rodzicami i przynoszą świecę chrzcielną.
  • Odwiedziny duszpasterskie zw. kolędą. Plan całej kolędy umieszczony jest w gablotach oraz na stronie internetowej parafii. Skserowany plan kolędy wyłożony jest także w kruchcie kościoła. Proszę zwrócić uwagę na zmiany w planie kolędy, szczególnie na zmianę godziny jej rozpoczęcia. Przed każdą Mszą św. niedzielną będę na bieżąco informował o planie kolędy na najbliższy tydzień.

2. Od poniedziałku do piątku Msze św. o godz. 09: 00, z wyjątkiem czwartku – Msza św. pogrzebowa o godz. 11:30. Także ze względu na kolędę kaplica MB Częstochowskiej od poniedziałku do piątku będzie otwarta do godz. 15:15.

3. W przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 11:00 – zapraszam na koncert kolęd Zespołu Tańca Ludowego STAROPOLANIE WIELKOPOLSKA.

  • Także w przyszłą niedzielę – bardzo serdecznie zapraszam na dodatkową Mszę św. o godz. 18:30 oraz nabożeństwo wypraszające uzdrowienie fizyczne i duchowe. Celebransem będzie ks. prob. Piotr Pieprz.

4. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 61 8 798 338

adresy parafialne: e-mail: parafiaswjozef@tlen.pl lub e-mail: szczepankowo@archpoznan.pl www.szczepankowo.archpoznan.pl

konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021

Można nadal rezerwować intencje mszalne na przyszły rok 2020. 

5. Po Mszach św. można zakupić: Przewodnik katolicki, Gościa Niedzielnego, Mały Przewodnik Katolicki prasa do nabycia w kruchcie kościoła. 

6. Zmarła śp. Leokadia Fatyga, z ulicy Jagodowej, Msza św. pogrzebowa w czwartek o godz. 11:30, pogrzeb o godz. 13:50 na cmentarzu junikowskim. Dobry Jezu…

ks. Andrzej Strugarek

Poznań – św. Józef – 12 stycznia 2020r.

KOMUNIKAT KURII 

Jak co roku, w dniach od 18 do 25 stycznia br., wraz z chrześcijanami na całym świecie, będziemy modlić się o jedność chrześcijan. Hasłem tegorocznego Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan są słowa: Życzliwymi bądźmy (por. Dz 28,2).

Niechaj intencja jedności stanie się przedmiotem intensywnej modlitwy zarówno osobistej, jak i w czasie nabożeństw parafialnych. Zachęcamy do licznego udziału w ekumenicznych nabożeństwach, które odbywać się będą w świątyniach Kościołów różnych wyznań naszej diecezji. Centralne nabożeństwo odbędzie się 23 stycznia 2020 roku (czwartek) o godz. 18.00, w kościele Ewangelicko-Augsburskim Łaski Bożej przy ul. Obozowej 5 w Poznaniu. Kazanie wygłosi: ks. Biskup Szymon Stułkowski.