Niedziela Miłosierdzia – 11. 04. 2021 A.D.

1.  Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca Tydzień Miłosierdzia.

  • Dzisiaj o godz. 15:00 – Godzina Miłosierdzia – czuwanie poprowadzi Wspólnota Odnowy w Duchu św.
  • Zgodnie z nowym rozporządzeniem rządu, od soboty 27 marca w kościołach, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m, może się znajdować 1 osoba na 20m2 powierzchni, zatem w naszym kościele, kaplicy i na chórze może przebywać 40 osób. Bardzo proszę o stosowanie się do obowiązujących przepisów i wykonywanie wskazań osób pilnujących porządku w kościele. Jeżeli wszystkie miejsca w kościele będą zajęte, to w drzwiach wejściowych zostanie rozwieszony łańcuch. Wszystkich, którzy nie będą mogli wejść do kościoła zachęcam do uczestniczenia w Mszy św. na zewnątrz, gdzie będzie także udzielana Komunia św. Przepraszam za wszystkie utrudnienia, ale wynikają one z obowiązujących przepisów sanitarnych oraz troski o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.
  • Zapraszam do indywidualnej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, kaplica Matki Bożej Częstochowskiej jest otwarta w ciągu tygodnia od godz. 09:00 do wieczornej Mszy św.. Msza św. jest sprawowana codziennie w kościele.
  • Spowiedź św. odbywa się w dni powszednie (z wyjątkiem czwartku) od godz. 17:30 do wieczornej Mszy św..

2. W poniedziałek o godz. 17:00 – różaniec, a o 18:00 Msza św. m.in. w intencji zmarłych z wymienianek rocznych.

3. We wtorek cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18:30 do 21:00. Adorację kończymy Apelem Jasnogórskim.

4. W środę wypraszamy potrzebne łaski przez wstawiennictwo Św. Józefa – po Mszy św. o godz. 18:00 – Nowenna do  Św. Józefa. Podziękowania i prośby do św. Józefa, które zostaną odczytane podczas nowenny, można wrzucać do skrzynek umieszczonych w kościele przed figurą św. Józefa.

5. W Roku św. Józefa:

  • Serdecznie zapraszam co środę na Mszę św. i Nowennę do św. Józefa, którą od marca odprawiamy według nowej formuły po Mszy św.. A także w każdy 19. dzień miesiąca na Msze św. wotywne o św. Józefie. W kwietniu zapraszam do udziału w tej Mszy św. szczególnie osoby, które przyjęły szkaplerz św. Józefa.
  • Na stoliku w kościele i w kaplicy zostały wyłożone ulotki z najważniejszymi informacjami dotyczącymi obchodów Roku św.

6. W czwartek Msza św. o godz. 08:00. 

7. Przyszłą Niedzielę  przeżywać będziemy jako Niedzielę Biblijną . 

8. Także w przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w okresie przedświątecznym udzielił wsparcia 10 rodzinom z naszej parafii na kwotę 1600 zł. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, dzięki którym mogliśmy pomóc potrzebującym.

9. Rezerwacji intencji Mszy św. można dokonać – po każdej Mszy św.w salce przy zakrystii.

10. Spotkania duszpasterskie:

  • Kwietniowa intencja modlitewna dla Róży Męskiej brzmi: „O miłosierdzie Boże dla świata i ustanie pandemii”.
  • Spotkania z rodzicami dzieci klas III, które planowo mają I Komunię św. 8 maja – odbędzie się 22 kwietnia (czwartek) o godz. 18:00, a z 9 maja – 22 kwietnia (czwartek) o godz. 19:00. Już teraz informuję, że terminy majowe I Komunii św. proponuję przenieść na czerwiec – decyzję ostateczną podejmiemy wraz z rodzicami  na zebraniu.

11. Składam serdeczne Bóg zapłać:

  • Rodzinom, które wpłaciły na konto parafialne ofiary na rzecz parafii oraz za złożoną daninę diecezjalną.

12. Zapowiedzi przedślubne: 

  •  Michał Walkiewicz, kawaler, rzymskokatolik, zam. parafia pw. św. Józefa – Poznań oraz Joanna Siuda, panna, rzymskokatoliczka, parafia w  św. Jana Bosko – Luboń. Zap.II.

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii  p.w. Św. Józefa w Poznaniu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.

13. Zmarł nasz parafianin: śp. Jan Spychała –  pogrzeb odbył się w sobotę. Dobry Jezu… .

14. Po Mszach św. można zakupić: Przewodnik katolicki i Gościa Niedzielnego oraz dwumiesięcznik Miłujcie się.  Zachęcam także do zapoznania się z książeczką zawierającą List Apostolski papieża Franciszka o św. Józefie – ofiara dobrowolna.

15. Komunikaty Kurii:

ŚWIĘTO CHRZTU POLSKI POŚWIĘCENIE OŁTARZA I FIGURY MATKI BOŻEJ W KOŚCIELE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY IN SUMMO POSNANIESI 

  Dnia 14 kwietnia (środa) 2021 roku – zgodnie z decyzją Sejmu RP sprzed dwóch lat – będziemy obchodzili Święto Chrztu Polski.

Prezydent Andrzej Duda na Zgromadzeniu Narodowym w Poznaniu, 15 kwietnia 2016 roku powiedział: „Zgodnie z tradycją, chrzest władcy Polan odbył się najpewniej w Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 roku. I to wtedy też narodziła się Polska. Narodziła się z wód chrzcielnych do nowego, chrześcijańskiego życia. Narodziła się dla świata, wychodząc z epoki przedhistorycznej i wkraczając na arenę dziejów Europy. Narodziła się dla siebie, jako wspólnota narodowa i polityczna, bowiem przyjęcie chrztu w obrządku łacińskim określiło naszą polską tożsamość. Odtąd zaczęliśmy o sobie samych myśleć i mówić: my, Polacy.”

Jest rzeczą niezwykle istotną, aby pamięć o tak ważnym dla nas Polaków wydarzeniu była kultywowana rokrocznie z wielką powagą i radością, aby zapadła w pamięć zwłaszcza młodemu pokoleniu Polek i Polaków. Dlatego prosimy, aby w ogłoszeniach parafialnych w niedzielę, dnia 11 kwietnia br., przypomnieć parafianom o Święcie Chrztu Polski, poprosić o wywieszenie flagi państwowej i watykańskiej oraz w sprawowanych, dnia 14 kwietnia Mszach Świętych, modlić się za Ojczyznę.

Z wielką radością informujemy, że po wielu latach zamknięcia – po dokonaniu licznych remontów i konserwacji – w środę, 14 kwietnia 2021 roku zostanie na nowo otwarty kościół pw. Najświętszej Maryi Panny in Summo Posnaniensi, na Ostrowie Tumskim w Poznaniu. O godzinie 17.00 Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański podczas celebrowanej Mszy św. dokona uroczystego poświecenia ołtarza i figury Matki Bożej. Cieszymy się faktem, że jeden z największych zabytków Kościoła w Polsce – świątynia pw. Najświętszej Maryi Panny in Summo Posnaniensi – zostanie na nowo oddana Bogu, aby mogła się w niej sprawować Eucharystia i modlitwa wiernych.

16. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 618 798 338 

adres parafialny: e-mail:  szczepankowo@archpoznan.pl

adres prywatny ks. Proboszcza: e-mail: a.strugarek@gmail.com

strona internetowa parafii:  www.szczepankowo.archpoznan.pl

konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021

ks. Andrzej Strugarek

Poznań, 11 kwietnia 2021 A.D.