Niedziela Miłosierdzia Bożego

1.Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pamiętajmy, że o godz. 15: 00 – w godzinie śmierci naszego Pana, niebo będzie otwarte…- wypraszajmy łaskę wygaszenia koronowirusa.  

  • W związku z wprowadzonym od czwartku obowiązkiem zakrywania ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych przy pomocy części odzieży, albo maseczki, przypominamy, że duchowni są zwolnieni z obowiązku zakrywania twarzy podczas sprawowania kultu religijnego. Natomiast w sytuacjach wykonywania czynności „zawodowych, służbowych lub zarobkowych” w zakładach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej, m.in. w budynkach przeznaczonych na potrzeby kultu religijnego, są oni zwolnieni z tego obowiązku wówczas, gdy nie mają bezpośredniego kontaktu z interesantami. Przypominamy również, że obecnych w kościele wiernych i usługujących przy ołtarzu, nakaz zakrywania twarzy obowiązuje.
  • Od poniedziałku – 20 kwietnia zostaną zdjęte niektóre obostrzenia z handlu. W sklepach do 100 m2 – 4 osoby na jedną kasę, w sklepach większych – 1 osoba na 15 m2. Ta zasada będzie dotyczyć również kościołów.
  • W czasie Mszy św. drzwi kościoła będą otwarte – proszę ich nie zamykać.
  • Zapraszam w tygodniu do indywidualnej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, kościół jest otwarty od godz. 09:00 do wieczornej Mszy św. Gdy będzie wiał silny wiatr – to otwarta będzie kaplica Matki Bożej Częstochowskiej.
  • Okazja do SPOWIEDZI ŚW. codziennie (od poniedziałku do soboty – z wyjątkiem czwartku) od godz. 17:00 do wieczornej Mszy św. oraz w niedzielę przed Eucharystią. Spowiedź odbywa się na zewnątrz kościoła, w tzw. alejce pojednania, w przypadku złych warunków pogodowych spowiedź będzie się odbywać w kaplicy, gdzie wchodzimy pojedynczo. Jestem do Waszej dyspozycji.
  • Udzielanie Komunii św. poza Mszą św. od poniedziałku do soboty (z wyjątkiem czwartku), przed koronką do Miłosierdzia Bożego, czyli o godz. 14: 50.
  • Zachęcam do składania daniny diecezjalnej – można ją przesyłać na konto parafialne. Także ofiarę za zarezerwowane intencje mszalne – można przesłać na konto parafialne z dopiskiem za kogo ma być odprawiana Msza św..

2. Od poniedziałku Msze św. o 18:00, z wyjątkiem czwartku o 08:00.

3. We wtorek w kościele cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powstrzymania koronawirusa. Adoracja trwa od 18.30 do 21.00 – kończy się Apelem Jasnogórskim.

4. Bardzo serdecznie proszę parafian o wrażliwość i okazywanie sobie, w tym trudnym czasie, solidarności sąsiedzkiej. Jeżeli w waszym sąsiedztwie mieszka starsza, samotna osoba, proszę się zainteresować czy nie potrzebuje pomocy w zakupie lekarstw lub artykułów spożywczych. Pamiętajmy o nakazie wynikającym z Przykazania Miłości Bliźniego.

5. Intencja modlitewna na kwiecień dla Róży Męskiej brzmi: „Błagajmy Opatrzność Bożą o ustanie pandemii”.

6. Ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo dzieci oraz rodziców i najbliższej rodziny – uroczystość I Komunii św. nie odbędzie się w planowanym terminie 10 maja. Jeśli będzie możliwość to w czerwcu spotkamy się z rodzicami i ustalimy termin w nowym roku szkolnym lub zorganizujemy indywidualne przystępowanie dzieci do sakramentu (zgodnie z wolą rodziców). 

7. Składam serdeczne Bóg zapłać: rodzinom, które w tym trudnym okresie wpłaciły na konto parafialne ofiary na rzecz parafii oraz daninę diecezjalną. 

8. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 618 798 338 

adres parafialny: e-mail:  szczepankowo@archpoznan.pl

adres prywatny ks. Proboszcza: e-mail: a.strugarek@gmail.com

strona internetowa parafii:  www.szczepankowo.archpoznan.pl

konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021

ks. Andrzej Strugarek

Poznań, 19 kwietnia 2020 A.D.