Niedziela Najświętszej Trójcy

1. Przeżywamy Niedzielę Najświętszej Trójcy.

 • Trwa miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo ku czci NSPJ w tygodniu po Mszach św.

2. Zapraszam uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum na Mszę św. dziękczynną za kończący się rok szkolno-katechetyczny we wtorek o godz. 08:15. 

3. W czwartek uroczystość Bożego Ciała:

 • Dziewczynki, które chcą sypać kwiatki w czasie procesji w Uroczystość Bożego Ciała oraz przez całą oktawę Bożego Ciała, mają próbę we wtorek o godz. 17:30.
 • Zachęcam parafian do przynoszenia kwiatów, które dziewczynki będą sypać podczas procesji – kosz będzie wystawiony w kruchcie kościoła, także w czasie oktawy.
 • Chętni chłopcy z klas III, którzy chcą w albach uczestniczyć w procesji Bożego Ciała ustawiają się przed ministrantami.
 • W uroczystość Bożego Ciała Msze św. o godz. 08:00 i 10:00. Po Mszy św. o godz. 10:00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Procesja przejdzie ulicami: Agrestową, Szczepankowo, Stewnicką, Michałowo i Jagodową do kościoła. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy w tych samych miejscach co w roku ubiegłym. W Boże Ciało nie ma już Mszy św. po południu.
 • W czasie oktawy Bożego Ciała po wieczornych Mszach św. procesja eucharystyczna wokół kościoła, natomiast w niedzielę procesja odbędzie się po Mszy św. o godz. 11:00.

4. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć misjonarki ze Wspólnoty Przymierze Miłosierdzia, które w lipcu udadzą się na doświadczenie misyjne do Rwandy i Mozambiku – po Mszach św. zbierać będą ofiary na rzecz wyjazdu misyjnego.

5. Także w przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 18:30 i nabożeństwo wypraszające uzdrowienie fizyczne i duchowe. Celebransem będzie ks. prob. Piotr Pieprz. 

6. Składam serdeczne podziękowania: 

 • Za ofiary na działalność misyjną w Kenii prowadzoną przez studentów Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz za tacę przeznaczoną na inwestycje parafialne.

7. Spotkania duszpasterskie:

 • Czerwcowa intencja modlitewna dla Róży Męskiej brzmi: ,,Za Kościół Powszechny i w podziękowaniu Pani Jasnogórskiej za nawiedzenie naszej parafii”.
 • W poniedziałek po Mszy św. – wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wspólnotową modlitwę do salki w domu parafialnym.
 • Spotkanie z rodzicami dzieci z klas II, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. w poniedziałek – 17 czerwca – po Mszy św.
 • Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest dziecka w lipcu lub sierpniu w przyszłą niedzielę – 23 czerwca, po Mszy św. o godz. 11:00.

8. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 61 8 798 338

adresy parafialne: e-mail: parafiaswjozef@tlen.pl lub e-mail: szczepankowo@archpoznan.pl www.szczepankowo.archpoznan.pl

konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021

Można nadal rezerwować intencje mszalne – są wolne intencje w drugiej połowie roku (w lipcu i sierpniu – w tygodniu są wolne intencję).  

9. Zapowiedzi przedślubne:

 • Wojciech Kościelniak, kawaler, rzymskokatolik, zam. parafia pw. św. Józefa – Poznań oraz Karolina Szukalska panna, rzymskokatoliczka, parafia pw. św. Joanny Bergitta-Molla  – Złotniki. Zap. I.

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii  p.w. Św. Józefa w Poznaniu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.

10. Komunikat Kurii dotyczący centralnych procesji związanych z uroczystościami: Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 • Centralna procesja eucharystyczna miasta Poznania wyruszy z kościoła Bożego Ciała, w czwartek 20 czerwca br. po Mszy św. o godz. 1000 odprawionej przez Księdza Arcybiskupa Metropolitę Stanisława Gądeckiego i Biskupów Pomocniczych wraz z Księżmi Neoprezbiterami. Uczyńmy Boże Ciało publicznym wyznaniem naszej wiary w Boga obecnego z nami w Eucharystii i dajmy temu wyraz uczestnicząc w procesji eucharystycznej.
 • Dnia 28 czerwca – uroczystości z okazji Poznańskiego Czerwca o godz. 1700 Msza św. u Ojców Dominikanów i składanie kwiatów pod pomnikiem Poznańskiego Czerwca.
 • Równocześnie, w nawiązaniu do wielkiej tradycji naszego miasta zapraszamy do udziału w uroczystej procesji ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Program piątkowej uroczystości w dniu 28 czerwca br. jest następujący: Mszę św. o godz. 1900 z kazaniem w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana na Jeżycach odprawi Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, po czym nastąpi procesja Eucharystyczna na plac Mickiewicza. Mieszkańców Poznania, kapłanów diecezjalnych i zakonnych, siostry zakonne, rodziców, młodzież i dzieci (pod opieką dorosłych) zapraszamy do udziału w tych uroczystościach. Zewnętrznym świadectwem naszej wiary i świętowania niech stanie się udekorowanie domów i mieszkań w całym mieście.

11. Po Mszach św. można zakupić: Przewodnik katolicki, Gościa Niedzielnego, Mały Przewodnik Katolicki oraz Miłujcie się – prasa do nabycia w kruchcie kościoła.

12. Zmarł nasz były parafianin śp. Jerzy Wiśniewski, pogrzeb w poniedziałek o godz. 10:00 na cmentarzu w Spławiu, a Msza św. pogrzebowa 05. 07.b.r. godz. 18:00. Dobry Jezu…

ks. Andrzej Strugarek

Poznań – św. Józef – 16 czerwca 2019r.