Niedziela po Narodzeniu Pańskim

 

1. Dzisiaj Niedziela po Narodzeniu Pańskim.

  • Zapraszam w każdą niedzielę (przez cały rok) o godz. 08:30 na różaniec prowadzony przez Wspólnotę Różańcową.
  • Odwiedziny duszpasterskie zw. kolędą rozpoczęły się od 2 stycznia 2020r. Plan całej kolędy umieszczony jest w gablotach oraz na stronie internetowej parafii. Skserowany plan kolędy wyłożony jest także w kruchcie kościoła. Proszę zwrócić uwagę na zmiany w planie kolędy, szczególnie na zmianę godziny jej rozpoczęcia. Przed każdą Mszą św. niedzielną będę na bieżąco informował o planie kolędy na najbliższy tydzień.

2. W poniedziałek Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli)Światowy Dzień Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, taca przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny.

  • Na Mszy św. o godz. 17.00 – gościć będziemy zespół muzyków z Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych Wojska Polskiego, który po Eucharystii zaprasza na tradycyjny, w naszej parafii, koncert kolęd.
  • Podczas wszystkich Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy.

3. Od wtorku do piątku Msze św. o godz. 09: 00 ze względu na kolędę. We wtorek Msza św. w intencji zmarłych z wymienianek rocznych. Także ze względu na kolędę kaplica MB Częstochowskiej od wtorku do piątku będzie otwarta do godz. 15:15.

4. Spotkanie Parafialnego zespołu Caritas we wtorek o godz. 18.00 w domu parafialnym.

5. W sobotę – 11 stycznia – wraz z Parafialnym zespołem Caritas, zapraszamy wszystkich Seniorów na Spotkanie Opłatkowe. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. w kaplicy o godz. 10.00 (w intencji starszych i chorych parafian). Po Mszy Św. zapraszamy na poczęstunek i wspólne kolędowanie w domu parafialnym. 

6. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Chrztu Pańskiego – z racji drugiej niedzieli miesiąca taca przeznaczona na inwestycje parafialne. 

  • Spotkanie należących do Żywego i Nieustającego Różańca po Mszy św. o godz. 9.00.
  • Na Mszy św. o godz. 11: 00 – dzieci klas III odnowią przyrzeczenia chrzcielne, dlatego przychodzą na Mszę św. wraz z rodzicami i przynoszą świecę chrzcielną.

7. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 61 8 798 338

adresy parafialne: e-mail: parafiaswjozef@tlen.pl lub e-mail: szczepankowo@archpoznan.pl www.szczepankowo.archpoznan.pl

konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021

Można nadal rezerwować intencje mszalne na przyszły rok 2020. 

8. Po Mszach św. można zakupić: Przewodnik katolicki, Gościa Niedzielnego, Mały Przewodnik Katolicki prasa do nabycia w kruchcie kościoła.

ks. Andrzej Strugarek

Poznań – św. Józef – 5 stycznia 2020r.