Niedziela Świętej Rodziny

1.  Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego składam wszystkim, parafianom i gościom przebywającym w naszej parafii najserdeczniejsze życzenia. Niech nowonarodzony Jezus błogosławi na ten świąteczny czas, by w naszych sercach zagościła Boża radość, by nasze rodziny promieniowały miłością, by w naszej Ojczyźnie zapanował Boży pokój i zgoda. Niech wstawiennictwo Świętej Rodziny będzie dla nas pomocą w każdym trudzie codzienności.

 • Dzisiejsza taca przeznaczona jest na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
 • W związku ze wzrostem opłat za prąd i gaz dzisiaj oraz we wszystkie niedziele stycznia po Mszach św. zbierać będziemy ofiary na opłacenie rachunków za ogrzewanie kościoła.
 • Spowiedź św. odbywa się pół godziny przed Mszą św.

2. We wtorek cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18:30 do 21:00. Adorację kończymy Apelem Jasnogórskim.

3. W środę – po Mszy św. nabożeństwo do Św. Józefa.

4. W czwartek Msza św. o godz. 09:00.

5. W piątek – ostatni dzień roku, o godz. 18:00 Msza św. i nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne za mijający rok 2021. 

6. W sobotę – Nowy Rok 2022 – uroczystość Świętej Bożej Rodzicieli – Msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 09:00, 11:00 i 17:00

 • W tym dniu przypada pierwsza sobota miesiąca – o godz. 08:00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP (różaniec i medytacja) – prowadzone przez członków Żywego Różańca.

7. Spotkania duszpasterskie:

 • Grudniowa intencja modlitewna dla Róży Męskiej brzmi: „O pokój na granicy polsko-białoruskiej i ustanie pandemii”.
 • W poniedziałek po Mszy św. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wspólnotową modlitwę.
 • W związku z aktualną sytuacją epidemiczną – zostają zawieszone spotkania Eucharystycznego Ruchu Młodych.
 • Spotkania z rodzicami i dziećmi klas III oraz młodzieży klas 7 i 8 – zostają przeniesione na drugą połowę stycznia 2022 roku.

8. Składam serdeczne Bóg zapłać:

 • Rodzinom z naszej parafii za systematyczne ofiary na tacę i wpłaty na konto parafialne.
 • Za ofiary do puszek, z ubiegłej niedzieli, na zapłacenie rachunków za ogrzewanie kościoła: 2 055 zł.
 • Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia naszego kościoła na święta, dziękuję za świąteczne posprzątanie kościoła.
 • Za ofiarowanie i przywiezienie choinek oraz kwiatów do kościoła, dziękuję Pani Kasi za ułożenie dekoracji kwiatowej.
 • Dziękuję Panom z Klubu Parafialnego i Panom woluntariuszom za ustawienie i oświetlenie choinek w kościele, w kaplicy i przed domem parafialnym.
 • Serdecznie dziękuję Pani Magdzie za wykonanie pięknego Żłóbka Betlejemskiego.

9. Rezerwacji intencji Mszy św. na rok 2022 można dokonać po Mszach św.

10. Po Mszach św. można zakupić: Przewodnik katolicki, Gościa Niedzielnego, dwumiesięcznik Miłujcie się  oraz kolejny nowy numer Zeszytu formacyjnego dla tych, którzy oddali się w niewolę Maryi. 

11. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 618 798  338                              

               adres parafialny: e-mail:  szczepankowo@archpoznan.pl

         adres prywatny ks. Proboszcza: e-mail: a.strugarek@gmail.com

         strona internetowa parafii:  www.szczepankowo.archpoznan.pl

         konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021

 

Komunikat Kurii:

 MSZA ŚWIĘTA W 103. ROCZNICĘ WYBUCHU POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

Dnia 27 grudnia 2021 roku będziemy po raz pierwszy w historii obchodzili Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Z tej okazji o godz. 12.30 w poznańskiej Farze zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, której będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Grzegorz Balcerek.

Zarządzenie w sprawie bicia dzwonów kościelnych, dnia 27 grudnia 2021 roku

Odpowiadając na prośbę Samorządu Województwa Wielkopolskiego polecamy, aby w 103. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, tj. 27 grudnia br., o godzinie 16.40 przez trzy minuty biły dzwony wszystkich kościołów w Archidiecezji Poznańskiej.

 

 

Poznań, 26 grudnia 2021 A.D.                                                        ks. Andrzej Strugarek

 

ŻYCZENIA ARCYBISKUPA METROPOLITY POZNAŃSKIEGO

Z OKAZJI UROCZYSTOŚCI NARODZENIA PAŃSKIEGO 2021 ROKU

Umiłowani Archidiecezjanie!

Boże Narodzenie to wyjątkowa noc, w której Miłosierny Ojciec objawia nam siebie w swoim Synu – Jezusie Chrystusie! Wśród naturalnie budzących się wzruszeń dotyczących osoby Nowonarodzonego Zbawiciela – bezbronnego dziecka, potrzebującego opieki ze strony rodziców – rodzi się także głęboka refleksja na temat Jego mocy, pokonującej grzech i śmierć. Co zapowiadali prorocy od wielu pokoleń, to w tę noc oznajmiają aniołowie – „dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan” (Łk 2, 11)

Ta wyjątkowa Noc Bożego Narodzenia w sposób dyskretny i cichy stawia nas przed największymi tajemnicami historii. Ukazuje, że pokój, miłość i miłosierdzie nie potrzebują wielkości i rozgłosu ponieważ obecność Zbawiciela możemy dostrzec w codzienności między innymi dzięki naszej bliskości i ofiarnej służbie drugiemu człowiekowi.

Drodzy Siostry i Bracia!

W tym pięknym czasie Bożego Narodzenia życzę Wam, by tajemnica obecności Boga w tym co ciche i kruche napełniała Was nadzieją. Czasami wydaje się nam, że codzienność jest tak bardzo pozbawiona światła. Boże Narodzenie przypomina, że to co przynosi nadzieję to odkrycie źródła blasku czyli osoby Jezusa Chrystusa.

Życzę wiele pokoju Bożego! Niech wspólne kolędowanie przy żłóbku uzmysławia nam harmonię, którą możemy budować między nami mimo różnicy zdań i doświadczeń!

W końcu życzę zdrowia – duszy i ciała – oraz zbawienia! Niech czas świąteczny pozwoli nam na moment zatrzymać się przy Nowonarodzonym i podziękować Bogu za życie, czas i ludzi, którzy czynią nas bardziej otwartymi na Jego miłość.

Na nadchodzący Nowy Rok 2022 z serca Wszystkim błogosławię!

† Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański