Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego – 16. 05. 2021 A.D.

 1.  Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego. 

  • Zapraszam do indywidualnej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, kaplica Matki Bożej Częstochowskiej jest otwarta w ciągu tygodnia od godz. 09:00 do wieczornej Mszy św.. Msza św. jest sprawowana codziennie w kościele.
  • Spowiedź św. odbywa się w dni powszednie (z wyjątkiem czwartku) od godz. 17:30 do wieczornej Mszy św..

2. Nabożeństwa majowe w tym tygodniu zostaną połączone z Nowenną do Ducha Świętego, która będzie naszym przygotowaniem do uroczystości Zesłania Ducha Świętego:

  • w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek i sobotę – po Mszach św.
  • w środę – przy Grocie Maryjnej o godz. 20:30.
  • w niedzielę – zachęcam do rodzinnego odmawiania litanii do NMP.

W czasie celebrowania nabożeństw majowych prosić będziemy Boga w modlitwie za przyczyną Matki Najświętszej: o ustanie pandemii koronawirusa, za chorych i cierpiących, przebywających w szpitalach i na kwarantannie, za pracowników służby zdrowia i wolontariuszy oraz za zmarłych.

3. We wtorek cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18:30 do 21:00. Adorację kończymy Apelem Jasnogórskim.

4. W środę przypada 19 dzień miesiąca, który w Roku św. Józefa jest dniem szczególnej modlitwy do naszego Patrona. Na wotywną Mszę św. o św. Józefie zapraszam w tym miesiącu szczególnie kobiety z naszej parafii. Będziemy wypraszać potrzebne łaski przez wstawiennictwo Św. Józefa dla wszystkich Pań. Po Mszy św. – Nowenna do  Św. Józefa. Podziękowania i prośby do św. Józefa, które zostaną odczytane podczas nowenny, można wrzucać do skrzynek umieszczonych w kościele przed figurą św. Józefa.

5. Z okazji Roku św. Józefa i tytułu Kościoła Jubileuszowego jaki otrzymała na ten rok nasza świątynia. 

  • Od 1 maja rozpoczęła się peregrynacja obrazu św. Józefa po rodzinach naszej parafii. Na stoliku w kościele została wyłożona lista, na którą zapisują się rodziny, które chcą gościć u siebie św. Józefa (zapisujemy się na konkretną datę). Peregrynacja trwa jeden dzień – rodzina będzie zabierała obraz po Mszy św. wieczornej (także w sobotę i niedzielę) i oddawała przed Mszą św. wieczorną następnego dnia. Jeżeli rodzina obraz zabierze w środę, to przynosi do kościoła w piątek przed Mszą św. (peregrynacja trwa dwa dni). Wraz z obrazem rodzina otrzyma przygotowany zestaw modlitw do św. Józefa, który może służyć pomocą podczas wspólnej modlitwy do Patrona Rodzin.
  • Serdecznie proszę Rodziny, które goszczą ikonę św. Józefa peregrynującą po naszej parafii, aby zrobiły zdjęcie ikony w swoim domu. Zdjęcie proszę przesłać na parafialny adres mailowy (szczepankowo@archpoznan.pl), z dopiskiem jaka rodzina gościła św. Józefa. Chcemy stworzyć galerię peregrynacji na stronie parafialnej i w kronice naszej parafii.
  • Przypominamy o możliwości zakupu kopii ikony św. Józefa do powieszenia w domu – zapisy w zakrystii.

6. W czwartek – Msza św. o godz. 08:00. 

7. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uroczystość ta kończy okres wielkanocny.

8. Rezerwacji intencji Mszy św. można dokonać – po każdej Mszy św.w salce przy zakrystii.

9. Spotkania duszpasterskie:

  • Majowa intencja modlitewna dla Róży Męskiej brzmi: „O błogosławieństwo Boże dla rodzin, szczególnie dla matek”.

10. Składam serdeczne Bóg zapłać: 

  • Rodzicom dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. 2020 oraz rodzicom dzieci, które przystąpią w tym roku do I Komunii św. za ofiary, dzięki którym mogliśmy poddać renowacji dwie puszki do przechowywania Najświętszego Sakramentu i kielich mszalny.

11. Po Mszach św. można zakupić: Przewodnik katolicki i Gościa Niedzielnego. Zachęcam także do zapoznania się z książeczką zawierającą List Apostolski papieża Franciszka o św. Józefie – ofiara dobrowolna.

12. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 618 798 338 

adres parafialny: e-mail:  szczepankowo@archpoznan.pl

adres prywatny ks. Proboszcza: e-mail: a.strugarek@gmail.com

strona internetowa parafii:  www.szczepankowo.archpoznan.pl

konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021 

                                           ks. Andrzej Strugarek

Poznań, 16 maja 2021 A.D.