Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1.  Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego.

 • Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego składam Wszystkim parafianom najserdeczniejsze życzenia. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nasze serca nadzieją, pokojem i miłością. Niech w naszym codziennym życiu radość Zmartwychwstania rozprasza wszelkie ciemności i smutki, niech Jezus, który zwyciężył śmierć i otworzył bramy Nieba Błogosławi wszystkim na ten świąteczny czas.
 • Zgodnie z nowym rozporządzeniem rządu, od soboty 27 marca w kościołach, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m, może się znajdować 1 osoba na 20m2 powierzchni, zatem w naszym kościele, kaplicy i na chórze może przebywać 40 osób. Bardzo proszę o stosowanie się do obowiązujących przepisów i wykonywanie wskazań osób pilnujących porządku w kościele. Jeżeli wszystkie miejsca w kościele będą zajęte, to w drzwiach wejściowych zostanie rozwieszony łańcuch. Wszystkich, którzy nie będą mogli wejść do kościoła zachęcam do uczestniczenia w Mszy św. na zewnątrz, gdzie będzie także udzielana Komunia św.

Przepraszam za wszystkie utrudnienia, ale wynikają one z obowiązujących przepisów sanitarnych oraz troski o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

 • Zapraszam do indywidualnej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, kaplica Matki Bożej Częstochowskiej jest otwarta w ciągu tygodnia od godz. 09:00 do wieczornej Mszy św.. Msza św. jest sprawowana codziennie w kościele.
 • Spowiedź św. odbywa się w dni powszednie od godz. 17:30 do wieczornej Mszy św..

2. W poniedziałek II Dzień Świąt Wielkanocnych: 

 • Msze św. jak w każdą niedzielę: o godz. 09.00, 11.00 i 17.00.
 • Taca przeznaczona na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.

3. We wtorek cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18:30 do 21:00 – w czasie jej trwania okazja do spowiedzi św.. Adorację kończymy Apelem Jasnogórskim.

4. W środę – pierwszą środę miesiąca – wypraszamy potrzebne łaski przez wstawiennictwo Przeczystego Serca Św. Józefa – po Mszy św. o godz. 18:00 – Nowenna do Przeczystego Serca Św. Józefa. Podziękowania i prośby do św. Józefa, które zostaną odczytane podczas nowenny, można wrzucać do skrzynek umieszczonych w kościele przed figurą św. Józefa.

5. W czwartek Msza św. o godz. 08:00. 

6. W Roku św. Józefa:

 • Serdecznie zapraszam co środę na Mszę św. i Nowennę do św. Józefa, którą od marca odprawiamy według nowej formuły po Mszy św.. A także w każdy 19. dzień miesiąca na Msze św. wotywne o św. Józefie. W kwietniu zapraszam szczególnie do udziału w tej Mszy św. osoby, które przyjęły szkaplerz św. Józefa.
 • Na stoliku w kościele i w kaplicy zostały wyłożone ulotki z najważniejszymi informacjami dotyczącymi obchodów Roku św.

7. Przyszłą Niedzielę  przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego – o godz. 15:00 – Godzina Miłosierdzia – czuwanie poprowadzi Wspólnota Odnowy w Duchu św.

8. Rezerwacji intencji Mszy św. można dokonać – po każdej Mszy św.w salce przy zakrystii.

9. Spotkania duszpasterskie:

 • Kwietniowa intencja modlitewna dla Róży Męskiej brzmi: „O miłosierdzie Boże dla świata i ustanie pandemii“.
 • Zebranie z rodzicami dzieci klas III jest odwołane z uwagi na aktualne obostrzenia sanitarne. O nowym terminie zebrania poinformuję, kiedy tylko sytuacja na to pozwoli.

10. Składam serdeczne Bóg zapłać:

 • za ofiarowanie kwiatów i ułożenie kwiatów do Grabu Pańskiego,
 • za przygotowanie Grobu Pańskiego,
 • wszystkim osobom zaangażowanym w liturgię Triduum Paschalnego,
 • Rodzinom, które wpłaciły na konto parafialne ofiary na rzecz parafii oraz za złożoną daninę diecezjalną.

11. Zapowiedzi przedślubne: 

Michał Walkiewicz, kawaler, rzymskokatolik, zam. parafia pw. św. Józefa – Poznań oraz Joanna Stucha, panna, rzymskokatoliczka, parafia w  św. Jana Bosko – Lubiń. Zap.I.

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii  p.w. Św. Józefa w Poznaniu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.

12. Zmarła nasza parafianka: śp. Gabriela Kubiak –  pogrzeb odbył się w czwartek. Dobry Jezu… .

13. Po Mszach św. można zakupić: Przewodnik katolicki i Gościa Niedzielnego oraz dwumiesięcznik Miłujcie się.  Zachęcam także do zapoznania się z książeczką zawierającą List Apostolski papieża Franciszka o św. Józefie – ofiara dobrowolna.

14. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 618 798 338 

adres parafialny: e-mail:  szczepankowo@archpoznan.pl

adres prywatny ks. Proboszcza: e-mail: a.strugarek@gmail.com

strona internetowa parafii:  www.szczepankowo.archpoznan.pl

konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021

ks. Andrzej Strugarek

Poznań, 4 kwietnia 2021 A.D.