Światowa Niedziela Misyjna

1. Dzisiaj obchodzimy Światową Niedzielę Misyjną – taca przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne. W tym dniu w całej Polsce odbywa się liczenie wiernych w kościołach – liczymy osoby uczestniczące w Mszach św. i przyjmujące Komunię św. 

 • Zapraszam w każdą niedzielę (przez cały rok) o godz. 08:30 na różaniec prowadzony przez Wspólnotę Różańcową.
 • W tygodniu nabożeństwa różańcowe po Mszach św. o godz. 18:30. W miesiącu październiku także w czwartek Msza św. będzie o godz. 18:00, a po niej nabożeństwo różańcowe. W sobotę różaniec o godz. 17:30. Dla dzieci nabożeństwa różańcowe w poniedziałek i piątek o godz. 17:00.
 • Z radością informuję, że mamy sztandar parafialny, można go dzisiaj obejrzeć. Fundatorami sztandaru są dwie rodziny naszej parafii. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 09:00 odbędzie się poświęcenie sztandaru – rodzicami chrzestnymi zostaną rodziny fundatorów.

2. Kartki na wymienianki roczne i jednorazowe można zabrać ze stolika, który stoi na środku kościoła. Wypisane kartki (proszę wypisywać wyraźnie imię i nazwisko) od przyszłej niedzieli będzie można wkładać do przygotowanych kartonów: 1. wymienianki roczne, 2. wymienianki jednorazowe. 

3. We wtorek wspominamy w liturgii św. Jana Pawła II.

4. W minionej środę odbyło się spotkanie Rady Ekonomicznej – omawialiśmy kwestie zawarte we wskazaniach powizytacyjnych abp. Stanisława Gądeckiego. Ustaliliśmy, że zadania na najbliższy czas to :

 • W okresie zimowym dokonanie przepisu działki kościelnej, której właścicielem jest parafia w Spławiu, na rzecz naszej wspólnoty w Szczepankowie.
 • Także w okresie zimowym zrobienie kalkulacji finansowej wymiany dachu domu parafialnego, który ze względu na tzw. kwaśnie deszcze wymaga pilnego remontu.
 • Organizacja Biesiady parafialnej w pierwszą sobotę czerwca 2020 roku.

5. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 61 8 798 338

adresy parafialne: e-mail: parafiaswjozef@tlen.pl lub e-mail: szczepankowo@archpoznan.pl www.szczepankowo.archpoznan.pl

       konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021

Można nadal zamawiać  intencje mszalne – są wolne intencje w listopadzie i grudniu oraz rezerwować intencje mszalne  na przyszły rok 2020. 

6. W przyszłą niedzielę:  

 • O godz. 17:45 – konferencja wprowadzająca dla osób, które chcą oddać się w Niewolę Najświętszej Maryi Pannie, przeżywając okres 33 dni przygotowań.
 • Wieczorem o godz. 18:30 dodatkowa Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe lub fizyczne – przewodniczyć Jej będzie ks. prob. Piotr Pieprz.

 

7. Składam podziękowanie za ofiary na Dzieło Nowego Tysiącleci: 2 246.89zł i tacę z ubiegłej niedzieli na inwestycje parafialne.

8. W przyszłym roku, w pierwszą niedzielę czerwca będziemy obchodzić 25. rocznicę poświęcenia kościoła parafialnego – z tej okazji, wraz z Radą Duszpasterską, chcemy zorganizować Biesiadę Parafialną przy naszym kościele. Wszystkie osoby, które chciałyby w jakikolwiek sposób pomóc w organizacji wspólnotowego biesiadowania zapraszam, aby zgłaszały się do biura parafialnego.

9. Spotkania duszpasterskie:

 • Październikowa intencja modlitewna dla Róży Męskiej brzmi: ,,Za misjonarzy i misjonarki oraz o powołania misyjne z naszej parafii”.
 • W poniedziałek po Mszy św. – wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wspólnotową modlitwę do salki w domu parafialnym.
 • Katecheza i spotkanie z rodzicami dzieci klas III – 21 października (poniedziałek) o godz.19:15 w salce przy zakrystii.
 • Młodzież klas VII i VIII SP, która nie była na spotkaniu formacyjnym przygotowującym do bierzmowania, w tym tygodniu – przychodzi w dowolny dzień tygodnia na różaniec o godz. 18:30, a po jego zakończeniu zgłasza się u mnie w zakrystii.
 • Spotkania Eucharystycznego Ruchu Młodych: w przyszłą sobotę o godz. 11:15 spotykają się dzieci ze Szkoły Podstawowej.

10. Zapowiedzi:

 • Jorge Alexander Portocarrero Quispea, kawaler, rzymskokatolik, zam. parafia pw. św. Józefa – Poznań oraz Weronika Malicka, panna, rzymskokatoliczka, zam. parafia pw. św. Józefa – Poznań. Zap. II.

Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii  p.w. Św. Józefa w Poznaniu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.

11. Po Mszach św. można zakupić: Przewodnik katolicki, Gościa Niedzielnego, Mały Przewodnik Katolicki oraz dwa numery miesięcznika Miłujcie się prasa do nabycia w kruchcie kościoła.

ks. Andrzej Strugarek

Poznań – św. Józef – 20 października 2019r.