V Niedziela Wielkanocna

1. Przeżywamy  V Niedzielę Wielkanocną.

  • Dzisiaj gościmy misjonarza z Boliwii – ks. Jarosława Wiśniewskiego. Po Mszach św. można wspomóc ofiarami jego posługę misyjną.

2. Od poniedziałku do piątku Msze św. o godz. 18:00. 

3. We wtorek podczas Mszy św. o godz. 18:00 młodzież z naszej parafii otrzyma sakrament bierzmowania z rąk ks. biskupa Zdzisława Fortuniaka.

4. Nabożeństwa majowe po Mszach św., a w  czwartek o godz. 20:30 – przy Grocie Matki Bożej. W sobotę i niedzielę zachęcam do rodzinnego odmawiania nabożeństwa majowego. 

5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00 – ks. Henryk Gościniak dziękować będzie za 40 lat swojej posługi kapłańskiej. Serdecznie zapraszam na tą uroczystość.

6. Także w przyszłą niedzielę – wieczorem, o godz. 18:30, dodatkowa Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe lub fizyczne – przewodniczyć Jej będzie ks. prob. Piotr Pieprz.

7. W przyszłą niedzielę Panie z Parafialnego Zespołu Caritas będą prowadziły sprzedaż dekoracji i dewocjonaliów związanych z Matką Bożą Częstochowską. Zachęcam do zakupu dekoracji i ozdobienia okien swoich domów – niech będzie to znakiem wyrażającym naszą radość z odwiedzin Matki Bożej w naszej parafii. 

8. Spotkania duszpasterskie:

  • Majowa intencja modlitewna dla Róży Męskiej brzmi: ,,Za Kościół Powszechny i dobre przeżycie Nawiedzenia Ikony Matki Bożej Częstochowskiej oraz za Misje św.”.
  • W poniedziałek po Mszy św. – wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wspólnotową modlitwę do salki w domu parafialnym.
  • W czwartek, po Mszy św. o godz. 18:30 – spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej. Tematem spotkania będą kwestie organizacyjne uroczystości nawiedzenia kopii Ikony Matki Bożej Częstochowskiej.
  • Spotkania Eucharystycznego Ruchu Młodych: w 1 sobotę miesiąca – o godz. 10.00 spotyka się młodzież od kl. VI wzwyż, a w każdą sobotę – o godz. 11.15 spotykają się dzieci z kl. III – V.

9. Składam Podziękowanie – Bóg zapłać: 

  • Za ofiary na sanktuarium na Świętej Górze w Gostyniu oraz ofiary na inwestycje parafialne.
  • Rodzicom dzieci komunijnych za ofiarowanie 2 nowych orantów maryjnych dla parafii, a Pani Marzenie za dekorację kwiatową kościoła.
  • Dzieciom ze Szkoły Podstawowej za wykonanie proporczyków związanych z nawiedzeniem Obrazu MB Częstochowskiej w naszej parafii – proporczyki będą rozprowadzane w przyszłą niedzielę.

10. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 61 8 798 338

adresy parafialne: e-mail: parafiaswjozef@tlen.pl lub e-mail: szczepankowo@archpoznan.pl www.szczepankowo.archpoznan.pl

konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021

Można nadal rezerwować intencje mszalne – są wolne intencje w drugiej połowie roku (czyli od czerwca do grudnia).

11. Zapowiedzi przedślubne: 

  • Paweł Damian Jerzak, kawaler, rzymskokatolik, zam. parafia pw. św. Józefa – Poznań oraz Magdalena Maria Jakóbczyk, panna, rzymskokatoliczka, zam. parafia pw. św. Marka – Poznań. Zapowiedź I.
  • Jakub Pelz, kawaler, rzymskokatolik, zam. parafia pw. św. Józefa – Poznań oraz Michalina Nowack, panna, rzymskokatoliczka, zam. parafia pw. Narodzenia NMP – Tulce. Zapowiedź I.

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii  p.w. Św. Józefa w Poznaniu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.

12. Komunikaty Kurii:

SŁOWO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKIPRZED WYBORAMI DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Drodzy Siostry i Bracia. W niedzielę 26 maja br. we wszystkich państwach tworzących Unię Europejską odbędą się wybory do jej Parlamentu. Od wyników tych wyborów będzie zależał nie tylko kształt polityczny, ale także duchowy Unii Europejskiej. Polska należy do Unii od 2004 roku. Stało się to również dzięki osobistemu zaangażowaniu Ojca Świętego Jana Pawła II, który w członkostwie naszego państwa w tej instytucji dostrzegał nie tylko szansę na rozwój Polski pod względem materialnym i cywilizacyjnym, ale również szansę dla Unii, która będzie mogła czerpać z duchowego skarbca naszej Ojczyzny. W konsekwencji przed Europą otworzy to –jak często głosił to Papież –możliwość oddychania obydwoma płucami, a przez to trwania przy jej chrześcijańskich korzeniach. Jeszcze na kilka lat przed wstąpieniem Polski do Unii, dnia 3 czerwca 1997 roku Jan Paweł II w obecności pięciu prezydentów państw Europy Środkowej i Wschodniej mówił w Gnieźnie: „Bez Chrystusa nie można budować trwałej jedności. Nie można tego robić, odcinając się od tych korzeni, z których wyrosły narody i kultury Europy i od wielkiego bogactwa minionych wieków. Jakże można liczyć na zbudowanie «wspólnego domu» dla całej Europy, jeśli zabraknie cegieł ludzkich sumień wypalonych w ogniu Ewangelii, połączonych spoiwem solidarnej miłości społecznej, będącej owocem miłości Boga?”Mając na uwadze to papieskie nauczanie, lepiej możemy zdać sobie sprawę z tego, jak wielka odpowiedzialność na nas spoczywa w obecnym momencie naszej najnowszej historii. Dlatego bardzo zachęcamy Was, Drodzy Siostry i Bracia, do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego i głosowania zgodnego z właściwie ukształtowanym sumieniem. Modląc się do Boga –za wstawiennictwem świętych Patronów Europy i Polski –o dobrą przyszłość Europy, a także o dobrą przyszłość naszej Ojczyzny, z serca Wam błogosławimy w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Jasna Góra, 2 maja 2019 r.

13. Po Mszach św. można zakupić: Przewodnik katolicki, Gościa Niedzielnego, Mały Przewodnik Katolicki oraz prasa do nabycia w kruchcie kościoła.

ks. Andrzej Strugarek

Poznań – św. Józef – 19 maja 2019r.