V Niedziela Wielkanocna

1. Przeżywamy Piątą Niedzielę Wielkanocną – po Mszach św. zbiórka do puszek na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu. 

  • Dzisiaj o 11:00 Msza św. w intencji dzieci klas III i ich rodziców – aby w gronie rodziny dobrze przygotowały się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. oraz za dzieci klas IV – w pierwszą rocznicę I Komunii św., aby często przyjmowały Pana Jezusa w Komunii św.
  • Nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszach św., w niedzielę zachęcam do rodzinnego odmawiania litanii do NMP.
  • Nadal obowiązuje przepis Ministerstwa Zdrowia dotyczący udziału w celebracjach odprawianych w kościele – 1 osoba na 15 m2. Bardzo proszę o zajmowanie tylko wyznaczonych miejsc. Mamy duży teren na zewnątrz kościoła – tu stoimy także zgodnie z przepisami – z zachowaniem bezpiecznych odległości.
  • Zapraszam w tygodniu do indywidualnej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, kościół jest otwarty od godz. 09:00 do wieczornej Mszy św. Gdy będzie wiał silny wiatr – to otwarta będzie kaplica Matki Bożej Częstochowskiej.
  • Okazja do SPOWIEDZI ŚW. codziennie od poniedziałku do soboty (z wyjątkiem czwartku) od godz. 17:30 do wieczornej Mszy św.. Spowiedź odbywa się na zewnątrz kościoła, w przypadku złych warunków pogodowych spowiedź będzie się odbywać w kaplicy, gdzie wchodzimy pojedynczo.
  • Zachęcam do składania daniny diecezjalnej – można ją przesyłać na konto parafialne. Także ofiarę za zarezerwowane intencje mszalne – można przesłać na konto parafialne z dopiskiem za kogo ma być odprawiana Msza św..

2. We wtorek w kościele cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powstrzymania koronawirusa. Adoracja trwa od 18.30 do 21.00 – kończy się Apelem Jasnogórskim.

3. W środę – 13 maja – przypada 103. rocznica pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie. Z uwagi na trwającą pandemię nabożeństwo fatimskie zostanie odprawione w łączności z nabożeństwem majowym – po Mszy św.. Niestety nie może odbyć się procesja wokół kościoła – przynosimy świece na nabożeństwo w kościele (świece proszę tak zabezpieczyć, aby wosk nie spływał na ławkę).

4. W czwartek Msza św. i nabożeństwo majowe rano o godz. 08:00.

5. W przyszłą niedzielę przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną.

6. Bardzo serdecznie proszę parafian o wrażliwość i okazywanie sobie, w tym trudnym czasie, solidarności sąsiedzkiej. Jeżeli w waszym sąsiedztwie mieszka starsza, samotna osoba, proszę się zainteresować czy nie potrzebuje pomocy w zakupie lekarstw lub artykułów spożywczych. Pamiętajmy o nakazie wynikającym z Przykazania Miłości Bliźniego.

7. Intencja modlitewna na maj dla Róży Męskiej brzmi: „O nowe powołania do kapłaństwa i zakonów, także z naszej parafii”.

8. Składam serdeczne Bóg zapłać: rodzinom, które w tym trudnym okresie wpłaciły na konto parafialne ofiary na rzecz parafii oraz daninę diecezjalną. 

9. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 618 798 338 

adres parafialny: e-mail:  szczepankowo@archpoznan.pl

adres prywatny ks. Proboszcza: e-mail: a.strugarek@gmail.com

strona internetowa parafii:  www.szczepankowo.archpoznan.pl

konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021

10. Po Mszach św. można zakupić: Przewodnik katolicki i Gościa Niedzielnego.

11. Komunikaty Kurii:

Dzień modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia

w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa

    Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego skierowała prośbę do Konferencji Episkopatów, aby dzień 14 maja (czwartek) 2020 roku uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa.

ks. Andrzej Strugarek

Poznań, 10 maja 2020 A.D