V Niedziela Wielkiego Postu.

1.  Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu.

 • Po Mszach św., w kruchcie kościoła, panie z parafialnego zespołu Caritas prowadzą sprzedaż Paschalików w cenie 7 zł.
 • Od uroczystości św. Józefa papież Franciszek ogłosił w Kościele Rok Rodziny. W dniach od 19 do 25 marca 2021 roku, w ramach obchodów Jubileuszowego Roku św. Józefa, trwać będzie w Polsce TYDZIEŃ MODLITW O OCHRONĘ ŻYCIA, który został przygotowany przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka w Krakowie.
 • Przypominam o obowiązku noszenia maseczek w czasie Eucharystii oraz o przestrzeganiu zachowania dystansu społecznego przy zajmowaniu miejsc w kościele.
 • Zapraszam do indywidualnej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, kaplica Matki Bożej Częstochowskiej jest otwarta od godz. 09:00 do wieczornej Mszy św.. Msza św. jest sprawowana codziennie w kościele.
 • Spowiedź św. odbywa się w dni powszednie (z wyjątkiem czwartku), w kaplicy, od godz. 17:30 do wieczornej Mszy św..

2. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: 

 • W tym tygodniu DROGA KRZYŻOWA – w piątek, po Mszy św. na terenie parku przykościelnego.
 • GORZKIE ŻALE – w niedzielę – o godz. 16.00.
 • Rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać w tym roku indywidualnie. Każdego tygodnia w Wielkim Poście podczas Mszy św. w poniedziałek, wtorek i środę głoszone będą homilie wielkopostne. Zachęcam do wybrania sobie dowolnego tygodnia i przeżycia go jako tygodnia rekolekcyjnego. W ramach odbywania swoich rekolekcji zachęcam też do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali oraz Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 • Zachęcam do składania daniny diecezjalnej.

3. W Roku św. Józefa nasza świątynia cieszy się przywilejem kościoła Jubileuszowego.

 • Serdecznie zapraszam co środę na Mszę św. i Nowennę do św. Józefa, którą od marca odprawiamy według nowej formuły po Mszy św..
 • Zapraszam także w każdy 19. dzień miesiąca na Msze św. wotywne o św. Józefie. W kolejnych miesiącach zapraszamy szczególnie do udziału w tej Mszy św. inną grupę parafian.
 • Na stoliku w kościele i w kaplicy zostały wyłożone ulotki z najważniejszymi informacjami dotyczącymi obchodów Roku św. Józefa w naszej parafii. Na drugiej stronie ulotki zostały wypisane wskazania dotyczące możliwości uzyskania odpustu zupełnego w Roku Jubileuszowym. Zachęcam do zabrania i zapoznania się z treścią ulotki.
 • Zachęcam do odwiedzania strony internetowej naszej parafii, gdzie w zakładce „Rok św. Józefa” będą na bieżąco umieszczane modlitwy, konferencje i inne materiały związane ze św. Józefem.

4. We wtorek cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18:30 do 21:00. Adorację kończymy Apelem Jasnogórskim.

5. W środę wypraszamy potrzebne łaski przez wstawiennictwo Św. Józefa. Msza św. wotywna o godz. 18:00, po Niej nowenna do Św. Józefa. Podziękowania i prośby do św. Józefa, które zostaną odczytane podczas nowenny, można wrzucać do skrzynek umieszczonych w kościele przed figurą św. Józefa.

6. W czwartek – Msza św. o godz. 09:00 przeżywamy uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia.

7. W przyszłą niedzielę przeżywamy Niedzielę Palmową – Męki Pańskiej, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Podczas wszystkich Mszy św. obrzęd święcenia palm.

8. Rezerwacji intencji Mszy św. można dokonać – po każdej Mszy św.  – w salce przy zakrystii.

9. Spotkania duszpasterskie:

 • Marcowa intencja modlitewna dla Róży Męskiej brzmi: „O dobre przeżycie Wielkiego Postu”.

10. Składam serdeczne Bóg zapłać:

 • Rodzinom, które wpłaciły na konto parafialne ofiary na rzecz parafii oraz za złożoną daninę diecezjalną.
 • Rodzinie za podarowanie nowego ornatu z wizerunkiem św. Józefa oraz stuły.

11. Po Mszach św. można zakupić: Przewodnik katolicki i Gościa Niedzielnego oraz specjalne wydanie Gościa Niedzielnego – o św. Józefie. Zachęcam także do zapoznania się z książeczką zawierającą List Apostolski papieża Franciszka o św. Józefie – ofiara dobrowolna.

12. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 618 798 338 

adres parafialny: e-mail:  szczepankowo@archpoznan.pl

adres prywatny ks. Proboszcza: e-mail: a.strugarek@gmail.com

strona internetowa parafii:  www.szczepankowo.archpoznan.pl

konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021 

13. Zmarła nasza parafianka: śp. Krystyna Turzyniecka – Msza pogrzebowa we wtorek o godz. 12:00, pogrzeb o godz. 13:00 na cmentarzu w Spławiu. Dobry Jezu… .

14. Prośba Sióstr Magdalenek – zbiórka produktów spożywczych i środków czystości:

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Drogi księże Proboszczu. Drodzy Parafianie.

Dziękuję Bogu za wielokrotną pomoc parafian dla dziewcząt z Ogniska w Lubaniu (działa jak dom dziecka). Obecnie w ognisku przebywa 16 dziewcząt a kilka dni temu z interwencji przywieziono 4 siostry, najmłodsza ma 4 latka. Ośmielam się prosić w tym trudnym czasie dla Was i dla nas, w której się znaleźliśmy o zbiórkę żywności i środków czystości potrzebnych w codzienności. Prosiłabym o zbiórkę w/w artykułów do koszy, które ustawione będą w kruchcie kościoła przez cały najbliższy tydzień aż do Niedzieli Palmowej włącznie. Będzie to dla nas duża pomoc. Jako siostry Magdalenki prowadzące ten ośrodek podtrzymujemy naszą modlitwę za ks. Proboszcza i wszystkich ofiarodawców. Jesteśmy bardzo wdzięczne.

siostra Gabriela Kępa dyr. Ogniska.

ks. Andrzej Strugarek

Poznań, 21 marca 2021 A.D.