V Niedziela Zwykła

1. Piąta Niedziela Zwykła – taca przeznaczona na inwestycje parafialne.

 • Po Mszy św. o godz. 09:00 – spotkanie osób należących do wspólnot różańcowych.
 • Zapraszam w każdą niedzielę (przez cały rok) o godz. 08:30 na różaniec prowadzony przez Wspólnotę Różańcową.
 • Sprawozdanie z minionego roku kalendarzowego oraz z kolędy przedstawię w niedzielę – 16 lutego. Składam podziękowanie za ofiary kolędowe, część z nich przeznaczona będzie na opłacenie kosztów ogrzewania, np. obecny rachunek za dwa miesiące – wynosi: 7 477,87 zł.

2. Informuję, że ks. Henryk od tygodnia przebywa w szpitalu, bardzo proszę o modlitwę w intencji jego szybkiego powrotu do zdrowia. W związku z nieobecnością ks. Henryka podwójne intencje mszalne w niedzielę i dni powszednie będą odprawiane: w naszym kościele oraz w Domu Księży Emerytów w Antoninku.

3. We wtorek, we wspomnienie MB z Lourdes, przypada Światowy Dzień Chorego – podczas Mszy św. modlić się będziemy szczególnie za chorych parafian oraz możliwość przyjęcia sakramentu chorych.

4. Spotkania duszpasterskie:

 • Lutowa intencja modlitewna dla Róży Męskiej brzmi: „o świętość dla osób konsekrowanych i nowe powołania”.
 • W poniedziałek po Mszy św. – wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wspólnotową modlitwę do salki w domu parafialnym.
 • Spotkanie Kręgu Biblijnego – w piątek – 14 lutego – po Mszy św. – rozważamy Ewangelię z dnia.
 • Spotkania Eucharystycznego Ruchu Młodychw sobotę o godz. 11:15 spotykają się dzieci ze Szkoły Podstawowej.
 • Spotkanie formacyjne dla klas VII – we wtorek – 18 lutego, młodzież przychodzi na godz. 17:00 lub godz. 19:15 do salki w domu parafialnym.
 • Spotkanie formacyjne dla klas VIII – we wtorek – 25 lutego, młodzież przychodzi na godz.17:00 lub godz. 19:15 do salki w domu parafialnym.
 • Spotkanie Rady Duszpasterskiej – w środę – 19 lutego – po Mszy św.
 • Spotkanie Rady Ekonomicznej – w środę – 26 lutego – po Mszy św.
 • Katecheza dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest dziecka w marcu i kwietniu – 23 lutego – w niedzielę – po Mszy św. o godz. 11:00.
 • Katecheza i spotkanie dla rodziców dzieci kl. III – 24 lutego – poniedziałek, godz. 19:15 w salce przy zakrystii.

5. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 61 8 798 338

adresy parafialne: e-mail: parafiaswjozef@tlen.pl lub e-mail: szczepankowo@archpoznan.pl www.szczepankowo.archpoznan.pl

konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021

6. Składam podziękowanie:

 • Panom z Klubu Parafialnego i wolontariuszom za sprawne zdemontowanie dekoracji świątecznych w kościele.
 • Za zbiórkę do puszek na klasztory klauzurowe: 1534.43zł.

7. Po Mszach św. można zakupić: Przewodnik katolicki, Gościa Niedzielnego, Mały Przewodnik Katolicki oraz dwumiesięcznik Miłujcie się – warto przeczytać artykuł o tym, co mówią laureaci Nagrody Nobla o genialnym umyśle Boga, który stworzył człowieka i cały wszechświat, a także historię nawróconej w Himalajach pielęgniarki z kliniki aborcyjnej oraz o nieocenionym darze, jakim jest dla każdego z nas – kapłan prasa do nabycia w kruchcie kościoła. 

8. Zmarła śp. Stefania Gościniak, z Chotomińskiej. Pogrzeb odbyły się w miniona sobotę. Dobry Jezu… 

9. Komunikaty Kurii Metropolitalnej:

 • BEATYFIKACJA KARDYNAŁA  STEFANA  WYSZYŃSKIEGO

Dnia 7 czerwca 2020 roku, o godzinie 12.00 na Placu Piłsudskiego w Warszawie odbędzie się uroczystość beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Organizatorzy proszą o zgłoszenie przez diecezję zapotrzebowania na miejsca parkingowe oraz karty wstępu do sektorów.

 • Uprzejmie informujemy, że Arcybiskup Metropolita Poznański udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 14 lutego 2020 r., kiedy w Liturgii wspominamy św. Walentego. Z udzielonej dyspensy mogą korzystać wierni Archidiecezji Poznańskiej wszędzie gdziekolwiek się znajdują, a także wszyscy inni wierni przebywający na terenie Archidiecezji Poznańskiej.
 • Tradycyjnie w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzony jest Dzień Świętości Życia i związana z tym dniem idea Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W wielu parafiach naszej Archidiecezji, obok uroczystości centralnych, organizowane są w tym dniu uroczystości, w czasie których składane są przyrzeczenia Duchowej Adopcji. Zachęcam bardzo serdecznie do podtrzymywania tego zwyczaju lub do jego zapoczątkowania w parafii. Aby ułatwić organizację i przygotowanie do tych wydarzeń, organizujemy spotkanie dla animatorów grup Duchowej Adopcji. W tym, roku odbędzie się ono w sobotę 22 lutego 2020 roku o godzinie 10.00 w auli im ks. abp A. Baraniaka w Kurii Metropolitalnej.

Biskup Grzegorz Balcerek

Wikariusz Generalny

ks. Andrzej Strugarek

Poznań – św. Józef – 9 lutego 2020r.