VI Niedziela Wielkanocna

1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. Jest to czas bezpośredniego przygotowania naszej parafii do uroczystości nawiedzenia Matki Bożej w kopii Ikony Jasnogórskiej, w dniach 30 -31 maja. List Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski na dzisiejszą niedzielę będzie czytany za tydzień.

 • Z okazji Dnia Matki – wszystkich Mamom życzę błogosławieństwa Bożego, a dla zmarłych Mam modlę się o życie wieczne.
 • Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11:00 ks. Henryk Gościniak dziękuje Panu Bogu za 40 lat kapłaństwa.
 • Po Mszach św. Panie z Parafialnego Zespołu Caritas prowadzą sprzedaż plakatów, obrazków, chorągiewek i flag Maryjnych.
 • Także dzisiaj – wieczorem, o godz. 18:30, dodatkowa Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe lub fizyczne – przewodniczyć Jej będzie ks. prob. Piotr Pieprz.

2. Od poniedziałku do czwartku Msze św. o godz. 18:00. 

3. Nabożeństwa majowe po Mszach św. 

4. W czwartek i piątek będziemy przeżywać w naszej parafii ODWIEDZINY MATKI BOŻEJ W KOPII JASNOGÓRSKIEGO OBRAZU. 

 • W czwartek o godz. 17:00 rozpoczęcie Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.
 • W uroczystościach powitania Obrazu weźmie udział Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki – Metropolita Poznański. Msza św. powitania rozpocznie się około godz. 18:00.
 • Cały plan nawiedzenia został dostarczony każdej rodzinie w zaproszeniach do domów, umieszczony jest także na stronie internetowej i w gablocie z ogłoszeniami.
 • Serdecznie zachęcam do udziału we wszystkich punktach doby nawiedzenia. Jest to czas szczególnej bliskości Matki Bożej, módlmy się do Maryi o potrzebne łaski dla nas, naszych rodzin i całej wspólnoty parafialnej.
 • Informuję, że podczas wszystkich nabożeństw i czuwań w czasie trwania Nawiedzenia obowiązuje całkowity zakaz dotykania i całowania Obrazu Matki Bożej. Proszę wszystkich o przestrzeganie przepisów porządkowych.
 • Przypominam, że w kościele, przed figurą MB Fatimskiej wyłożona została KSIĘGA NAWIEDZENIA, w której możemy zapisać nasze prośby, podziękowania i zobowiązania przekazując je Matce Bożej.

5. Na stoliku w kościele została wyłożona lista na całonocne czuwanie przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej (w nocy z czwartku na piątek). Nocne czuwanie zostało podzielone na półgodzinne dyżury. Serdecznie zachęcam parafian do zapisania się na tą listę i podjęcia zobowiązania do czuwania przy Matce Bożej. 

6. Bardzo proszę o udekorowanie swoich domów, zwłaszcza w czwartek i piątek, proszę o wywieszenie flag, o dekorowanie okien, aby wyrazić w ten sposób miłość do Matki Bożej Częstochowskiej i radość z Jej odwiedzin w naszej parafii.

7. Spotkania duszpasterskie:

 • Zapraszam na próbę przed uroczystym przywitaniem Matki Bożej w Ikonie Jasnogórskiej we wtorek o godz. 19:00. Na próbę przychodzą: poczty sztandarowe, Panowie niosących Obraz, wszyscy ministranci, delegacje witające Matkę Bożą, dzieci i młodzież z Ruchu Eucharystycznego, dzieci, które przystąpiły do I Komunii św.
 • W środę o godz. 19:00 spotkanie pielgrzymów udających się do Portugalii.

8. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 08:00 – różaniec, medytacja oraz Msza św. wynagradzająca NSNMP.

9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na ASD, KUL, WT w Poznaniu i szkoły katolickie. 

10. Składam Podziękowanie – Bóg zapłać: 

 • Za ofiary na działalność misyjną w Boliwii ks. Jarosława – zebrał 7 710 zł.

11. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 61 8 798 338

adresy parafialne: e-mail: parafiaswjozef@tlen.pl lub e-mail: szczepankowo@archpoznan.pl www.szczepankowo.archpoznan.pl

konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021

Można nadal rezerwować intencje mszalne – są wolne intencje w drugiej połowie roku (czyli od czerwca do grudnia).

12. Zapowiedzi przedślubne: 

 • Paweł Damian Jerzak, kawaler, rzymskokatolik, zam. parafia pw. św. Józefa – Poznań oraz Magdalena Maria Jakóbczyk, panna, rzymskokatoliczka, zam. parafia pw. św. Marka – Poznań. Zapowiedź II.
 • Jakub Pelz, kawaler, rzymskokatolik, zam. parafia pw. św. Józefa – Poznań oraz Michalina Nowacka, panna, rzymskokatoliczka, zam. parafia pw. Narodzenia NMP – Tulce. Zapowiedź II.
 • Łukasz Szydlik, kawaler, rzymskokatolik, zam. parafia pw. św. Jana Kantego – Poznań oraz Marta Kmieciak, panna, rzymskokatoliczka, parafia pw. św. Józefa  – Poznań. Zap. I.

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii  p.w. Św. Józefa w Poznaniu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.

13. Komunikaty Kurii:

Z radością informujemy, że Papież mianował kolejnego biskupa pomocniczego dla naszej Archidiecezji – ks. Szymona Stułkowskiego – rektora ADS.  Uroczystość przyjęcia sakry biskupiej przez ks. biskupa Szymona odbędzie się dnia 9 czerwca 2019 roku.

14. Po Mszach św. można zakupić: Przewodnik katolicki, Gościa Niedzielnego, Mały Przewodnik Katolicki oraz prasa do nabycia w kruchcie kościoła.

ks. Andrzej Strugarek

Poznań – św. Józef – 26 maja 2019r.