VI Niedziela Wielkanocna

1. Przeżywamy Szóstą Niedzielę Wielkanocną – na Mszach św. czytamy list Konferencji Episkopatu Polski z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. 

  • Nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszach św., w niedzielę zachęcam do rodzinnego odmawiania litanii do NMP. Od poniedziałku do środy, w łączności z nabożeństwem majowym, modlitwy błagalne o dobre urodzaje.
  • Nowe zarządzenie Ministerstwa Zdrowia mówi, że w celebracjach odprawianych w kościele może brać udział 1 osoba na 10 m2 Bardzo proszę o zajmowanie tylko wyznaczonych miejsc. Mamy duży teren na zewnątrz kościoła – tu stoimy także zgodnie z przepisami – z zachowaniem bezpiecznych odległości.
  • Zapraszam w tygodniu do indywidualnej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, kościół jest otwarty od godz. 09:00 do wieczornej Mszy św. Gdy będzie wiał silny wiatr – to otwarta będzie kaplica Matki Bożej Częstochowskiej.
  • Okazja do SPOWIEDZI ŚW. codziennie od poniedziałku do soboty (z wyjątkiem czwartku) od godz. 17:30 do wieczornej Mszy św.. Spowiedź odbywa się na zewnątrz kościoła, w przypadku złych warunków pogodowych spowiedź będzie się odbywać w kaplicy, gdzie wchodzimy pojedynczo.
  • Zachęcam do składania daniny diecezjalnej – można ją przesyłać na konto parafialne. Także ofiarę za zarezerwowane intencje mszalne – można przesłać na konto parafialne z dopiskiem za kogo ma być odprawiana Msza św..

2. W poniedziałek we wspólnocie parafialnej, podczas Mszy św. o godz. 18.00, dziękować będziemy za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II. 

3. We wtorek w kościele cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji o powstrzymanie koronawirusa. Adoracja trwa od 18.30 do 21.00 – kończy się Apelem Jasnogórskim.

4. W czwartek Msza św. i nabożeństwo majowe rano o godz. 08:00.

5. W sobotę jedna z intencji Mszy św. –  za śp. ks. kan. Bolesława Starosolskiego – pierwszego proboszcza naszej parafii, w 50. rocznicę święceń kapłańskich.

6. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7. Bardzo serdecznie proszę parafian o wrażliwość i okazywanie sobie, w tym trudnym czasie, solidarności sąsiedzkiej. Jeżeli w waszym sąsiedztwie mieszka starsza, samotna osoba, proszę się zainteresować czy nie potrzebuje pomocy w zakupie lekarstw lub artykułów spożywczych.

8. Składam serdeczne Bóg zapłać: 

  • Rodzinom, które w tym trudnym okresie wpłaciły na konto parafialne ofiary na rzecz parafii oraz daninę diecezjalną. Przelewem zapłaciłem nasze zobowiązania wynikające z daniny diecezjalnej: do Kurii – 2 790 zł., do Arcybiskupiego Seminarium Duchownego – 1 240 zł., do Archidiecezjalnej Caritas – 1 240 zł.
  • Za ofiary na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu: 724.28 zł.

9. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 618 798 338 

adres parafialny: e-mail:  szczepankowo@archpoznan.pl

adres prywatny ks. Proboszcza: e-mail: a.strugarek@gmail.com

strona internetowa parafii:  www.szczepankowo.archpoznan.pl

konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021 

10. Po Mszach św. można zakupić: Przewodnik katolicki i Gościa Niedzielnego.

11. Zapowiedzi przedślubne:

Marcin Kiałka, kawaler, rzymskokatolik, zam. parafia pw. bł. Poznańskiej Piątki – Poznań oraz Małgorzata Rodziejczak, panna, rzymskokatoliczka, parafia pw. św. Józefa – Poznań. Zap.I.

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii  p.w. Św. Józefa w Poznaniu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą. 

12. Komunikaty Kurii:

Umiłowani Diecezjanie!

Z radością powiadamiam was, że w sobotę 23 maja br. o godz. 10:00 w Katedrze Poznańskiej udzielę dziewięciu Diakonom święceń kapłańskich. Oto ich nazwiska i parafie pochodzenia:

Dk. Szymon Antczak             z par. pw. św. Wojciecha w Poznaniu

Dk. Damian Koperz               z par. pw. Najświętszej Bogarodzicy Maryi w Poznaniu

Dk. Marcin Łabęcki                z par. pw. św. Jadwigi Śląskiej w Poznaniu

Dk. Paweł Matuszewski          z par. pw. św. Andrzeja Apostoła w Poznaniu

Dk. Tomasz Pawelecz            z par. pw. Pierwszych Polskich Męczenników w Poznaniu

Dk. Sławomir Rzepka            z par. pw. św. Marcina Biskupa w Mchach

Dk. Patryk Wendeker             z par. pw. Nawrócenia Świętego Pawła w Poznaniu

Dk. Marcin Wojciechowski       z par. pw. Matki Bożej Pocieszenia  w Górce Duchownej

Dk. Dawid Wojdowski            z par. pw. Matki Bożej Pocieszenia  w Górce Duchownej

Uroczystość – ze względu na panującą pandemię koronawirusa – będzie miała charakter zamknięty. Msza Święta z udzieleniem sakramentu kapłaństwa będzie transmitowana przez Regionalny Oddział Telewizji Polskiej w Poznaniu, można również połączyć się z katedrą za pośrednictwem strony internetowej parafii katedralnej.

Polecam ich modlitwom wszystkich Diecezjan, zwłaszcza proszę o nią chorych i cierpiących. Jednocześnie dziękuję za nieustanne wspieranie dzieła powołań i ofiarność na rzecz naszego Seminarium.

Z serca Wam  b ł o g o s ł a w i ę

† Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

ks. Andrzej Strugarek

Poznań, 17 maja 2020 A.D.