VII Niedziela Zwykła

1. Siódma Niedziela Zwykła.

 • Zapraszam w każdą niedzielę (przez cały rok) o godz. 08:30 na różaniec prowadzony przez Wspólnotę Różańcową.
 • Dzisiaj – zapraszam na dodatkową Mszę św. o godz. 18:30 z modlitwą o uzdrowienie fizyczne i duchowe. Celebransem będzie ks. prob. Piotr Pieprz.

2. W tym tygodniu ŚRODA POPIELCOWAMsze święte o godz. 9.00, 16.30 (z udziałem dzieci) i 18.00. W Popielec obowiązuje post ścisły. Po Mszach św. zbiórka na Caritas Archidiecezji Poznańskiej. 

3. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

 • DROGA KRZYŻOWA – w każdy piątek Wielkiego Postu, dla dzieci o godz. 16.30, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30 (po wieczornej Mszy św.).
 • GORZKIE ŻALE – w każdą niedzielę wielkopostną – o godz. 16.00.

4. Podwójne intencje mszalne w niedzielę i dni powszednie będą nadal odprawiane: w naszym kościele oraz w Domu Księży Emerytów w Antoninku.

5. Spotkania duszpasterskie:

 • Lutowa intencja modlitewna dla Róży Męskiej brzmi: „o świętość dla osób konsekrowanych i nowe powołania”.
 • Katecheza dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest dziecka w marcu i kwietniu – dzisiaj – po Mszy św. o godz. 11:00.
 • W poniedziałek po Mszy św. – wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wspólnotową modlitwę do salki w domu parafialnym.
 • Katecheza i spotkanie dla rodziców dzieci kl. III – 24 lutego – poniedziałek, godz. 19:15 w salce przy zakrystii.
 • Spotkanie formacyjne dla klas VIII – we wtorek – 25 lutego, młodzież przychodzi na godz.17:00 lub godz. 19:15 do salki w domu parafialnym.
 • Spotkania pielgrzymów udających się na Maltę pod koniec czerwca – 27 lutego – czwartek – godz. 18:00 – w salce w domu parafialnym.
 • Spotkania Eucharystycznego Ruchu Młodychw sobotę o godz. 11:15 spotykają się dzieci ze Szkoły Podstawowej.
 • Spotkanie Rady Ekonomicznej – w środę – 04 marca – po Mszy św.

6. W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Grzegorza Zwolińskiego, który pracuje w parafii Kirów pod Uralem w Rosji. Po Mszach św. nasz gość będzie zbierać ofiary na potrzeby tamtejszej parafii.

7. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 61 8 798 338

adresy parafialne: e-mail: parafiaswjozef@tlen.pl lub e-mail: szczepankowo@archpoznan.pl www.szczepankowo.archpoznan.pl

konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021

8. Zapowiedzi: 

 • Anna Wojkiewicz, panna, rzymskokatoliczka, zam. parafia pw. św. Józefa – Poznań oraz Maciej Dudziak, kawaler, rzymskokatolik, zam. parafia pw. św. Marcina – Śnieciska. Zap.I.

Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii  p.w. Św. Józefa w Poznaniu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.

9. Zmarł śp. Waldemar Dolata, zamieszkały przy ul. Szczepankowo, Msza św. pogrzebowa w piątek o godz. 12:00, a po Niej pogrzeb na cmentarzu w Spławiu. Dobry Jezu… 

10. Po Mszach św. można zakupić: Przewodnik katolicki, Gościa Niedzielnego, Mały Przewodnik Katolicki. 

11. Komunikaty Kurii Metropolitalnej:

 • BEATYFIKACJA KARDYNAŁA  STEFANA  WYSZYŃSKIEGO

Dnia 7 czerwca 2020 roku, o godzinie 12.00 na Placu Piłsudskiego w Warszawie odbędzie się uroczystość beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. W zakrystii można zapisać się na wyjazd na beatyfikację organizowany przez Archidiecezję Poznańską. 

 • Modlitewnik „Św. Jan Paweł II. Apostoł Miłosierdzia”

Modlitewnik powstał z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Zamówienia na wydanie jubileuszowe modlitewnika można składać w zakrystii po Mszach św.

 • ·         Pierwszy w historii kina film o Najświętszym Sercu Jezusowym już od 28 lutego Wielkim orędownikiem kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa był św. Jan Paweł II, który mówił, że „Bóg objawia swą miłość w Sercu Chrystusa”.

Film trafia do kin w szczególnym okresie. W tym roku przypada 100. rocznica kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque oraz 100. rocznica zawierzenia losów naszej Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Miało to miejsce 27 lipca 1920 roku na Jasnej Górze w czasie, gdy bolszewicy stali u bram Warszawy.W związku z tym aktem oddania papież Benedykt XV przysłał list, w którym napisał: „Nic stosowniejszego nie mogliście podjąć celem naprawienia zła naszych czasów, jak ulegając zachętom papieskim ojczyznę Waszą poświęcić Najświętszemu Sercu Jezusowemu i Jego kult święty w narodzie rozszerzać coraz więcej i więcej”. Wcześniej, bo w 1899 roku papież Leon XIII poświęcił Najświętszemu Sercu całą ludzkość.

 • ·         Poznańska Droga Krzyżowa – w czwartek, 27 lutego br. godz. 1830 zostanie odprawiona w naszym mieście tradycyjna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się ona Mszą św. w poznańskiej Farze o godz. 1800 i uda się na Plac A. Mickiewicza.

W roku wyniesienia do chwały ołtarzy Prymasa Tysiąclecia Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego pragniemy prosić Boga o dobre przygotowanie do beatyfikacji . Zapraszamy do udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie, przez które pragniemy oddać cześć cierpiącemu Zbawicielowi, przebłagać za grzechy własne, naszego miasta i Ojczyzny oraz uprosić potrzebne łaski dla wszystkich współczesnych chrześcijan.

 ks. Andrzej Strugarek

Poznań, 23 lutego 2020r.