VII Niedziela Zwykła

 

1.  Siódma Niedziela Zwykła – rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 • W tygodniu spowiedź św. – półgodziny przed Mszą św.(poza czwartkiem).

2. W tygodniu Msze św. w poniedziałek, wtorek i czwartek w kaplicy, natomiast w środę i piątek w kościele.

3. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu – na okres jesienno-zimowy adoracja została skrócona, rozpocznie się po Mszy św. i potrwa do godz. 19:30. Od 28 lutego adoracja trwać będzie do godz. 21:00.

4. W tym tygodniu rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W ŚRODĘ POPIELCOWĄ Msze św. o godz. 9.00, 16.30 i 18.00. W Popielec obowiązuje post ścisły.

5. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do św. Józefa. 

6. W czwartek Msza św. o godz. 09:00.

7. W piątek:

 • DROGA KRZYŻOWA dla dzieci o godz. 16:30.
 • DROGA KRZYŻOWA – dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30 (po wieczornej Mszy św.). Pierwszy piątek Wielkiego Postu jest dniem modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich – dlatego intencja Drogi Krzyżowej jest przebłagalna i ekspiacyjna.

8. W przyszłą niedzielę: 

 • Odpowiadając na apel Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego Parafialny Zespół Caritas przeprowadzi przed kościołem zbiórkę do puszek na pomoc dla Ukrainy.
 • GORZKIE ŻALE – z kazaniem pasyjnym – o godz. 16:00.
 • Także w przyszłą niedzielę o godz. 18:30 dodatkowa Msza św. wraz z nabożeństwem wypraszającym uzdrowienie fizyczne i duchowe. Celebransem będzie ks. prob. Piotr Pieprz.

9. Spotkania duszpasterskie:

 • Dzisiaj w trzecią niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 11:00 – spotkanie dla dzieci z naszej parafii.
 • Zapraszamy dzieci, które lubią śpiewać i chcą swoim śpiewem wielbić Pana Boga, do wstępowania w szeregi scholii parafialnej. Próby scholi odbywają się w niedzielę o godz. 10:30 (pół godziny przed Mszą św.) w salce w domu parafialnym – wejście z tyłu domu
 • W poniedziałek po Mszy św. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wspólnotową modlitwę do salki w domu parafialnym.
 • Spotkanie z Radą Duszpasterską w piątek – 24 lutego, po Drodze Krzyżowej.

10. Rezerwacji intencji Mszy św. na rok 2023 można dokonać po Mszach św. – w salce przy zakrystii.  

11. Składam serdeczne Bóg zapłać:

 • Rodzinom z naszej parafii za systematyczne ofiary na tacę i wpłaty na konto parafialne.
 • Za ofiary na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii – 5298 zł. i za tacę na remonty parafialne – 4500 zł.

12. Komunikat Kurii:

Poznańska Droga Krzyżowa

 W czwartek, 23 lutego o godz. 18:00 zostanie odprawiona w naszym mieście tradycyjna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się ona Mszą św. w kościele pw. NSJ i św. Floriana przy ul. Kościelnej o godz. 18:00 i uda się na dziedziniec kościoła Ojców Dominikanów.

W czasie modlitwy i rozważań poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej będziemy prosić Boga o dar wyniesienia do chwały ołtarzy Czcigodnego Sługi Bożego ks. Aleksandra Woźnego oraz o pokój w Ukrainie .

Zapraszamy do udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie, przez które pragniemy oddać cześć cierpiącemu Zbawicielowi, przebłagać za grzechy własne, naszego miasta i Ojczyzny oraz uprosić potrzebne łaski dla wszystkich współczesnych chrześcijan.

13. Po Mszach św. można zakupić: Przewodnik katolicki, Gościa Niedzielnego, Mały Przewodnik dla dzieci szkolnych.

14. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 61 8 798  338                              

               adres parafialny: e-mail:  szczepankowo@archpoznan.pl

adres prywatny ks. Proboszcza: e-mail: a.strugarek@gmail.com

strona internetowa parafii:  www.szczepankowo.archpoznan.pl

konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021

 

 

Poznań, 19 lutego 2023 A.D.                                                                                                                ks. Andrzej Strugarek