XIV Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy XIV Niedzielę Zwykłą.

2. W czwartek Msza św. o godz. 08:00. W pozostałe dni tygodnia o godz. 18:00.

3. W sobotę z racji 13 dnia miesiąca, zapraszam na nabożeństwo fatimskie o godz. 21:00.

4. Z radością informuję, że dokonaliśmy renowacji trzech świeczników ołtarzowych oraz dwóch kielichów mszalnych. 

5. Spotkania duszpasterskie:

  • Lipcowa intencja modlitewna dla Róży Męskiej brzmi: ,,Za Kościół Powszechny i błogosławieństwo Boże dla pieszych pielgrzymów, szczególnie za pielgrzymkę poznańską”.
  • W poniedziałek po Mszy św. – wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wspólnotową modlitwę do salki w domu parafialnym.
  • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 09:00 spotkanie należących do Żywego i Nieustającego Różańca, Róży Rodziców i Róży Męskiej.
  • Proszę, aby rodzice dzieci z klas II, którzy nie byli na zebraniu – zapisali swoje dziecko w zakrystii na przygotowanie do I Komunii św. w 2020 roku. I Komunia św. odbędzie się jak zwykle w drugą niedzielę maja, o godz. 11:00.

6. W przyszłą niedzielę – taca przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

7. Składam serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do życzliwego przyjęcia pielgrzymów w naszej parafii. Dziękuję za przygotowanie poczęstunku w domu parafialnym i w okolicy szkoły.

8. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 61 8 798 338

adresy parafialne: e-mail: parafiaswjozef@tlen.pl lub e-mail: szczepankowo@archpoznan.pl www.szczepankowo.archpoznan.pl

konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021

Można nadal rezerwować intencje mszalne – są wolne intencje w drugiej połowie roku.

9. Zapowiedzi przedślubne: 

  • Wojciech Szwabiński, kawaler, rzymskokatolik, zam. parafia pw. św. Józefa – Poznań oraz Rima Haiatleh, panna, rzymskokatoliczka, parafia pw. św. Jana Ewangelisty  – Poznań. Zap. I.
  • Maciej Libera, kawaler, rzymskokatolik, zam. parafia pw. św. Józefa – Poznań oraz Małgorzata Pelczyk, panna, rzymskokatoliczka, parafia pw. św. Józefa – Poznań. Zap. I.

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii  p.w. Św. Józefa w Poznaniu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.

10. Zmarli nasi parafianie: śp. Stanisław Nizioł – Msza św. i pogrzeb odbył się w minioną sobotę oraz śp. Teresa Bielawska pogrzeb odbędzie się w najbliższą środę – o godz. 11:00 Msza św. w naszym kościele, a o 12:00 pogrzeb na cmentarzu w Spławiu. Doby Jezu…

11. Po Mszach św. można zakupić: Przewodnik katolicki, Gościa Niedzielnego, Mały Przewodnik Katolicki – prasa do nabycia w kruchcie kościoła.

ks. Andrzej Strugarek

Poznań – św. Józef – 7 lipca 2019r.