XVI Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy XVI Niedzielę Zwykłą.

  • Dzisiaj po wszystkich Mszach św. – błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców. W czasie poświęcenia będziemy zbierać ofiary na zakup pojazdów mechanicznych dla misjonarzy (plakat ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi tej akcji wywieszony jest w gablotach).

2. W czwartek Msza św. o godz. 08:00. W pozostałe dni tygodnia o godz. 18:00.

3. Spotkania duszpasterskie:

  • Lipcowa intencja modlitewna dla Róży Męskiej brzmi: ,,Za Kościół Powszechny i błogosławieństwo Boże dla pieszych pielgrzymów, szczególnie za pielgrzymkę poznańską”.
  • W poniedziałek po Mszy św. – wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wspólnotową modlitwę do salki w domu parafialnym.
  • Proszę, aby rodzice dzieci z klas II, którzy nie byli na zebraniu – zapisali swoje dziecko w zakrystii na przygotowanie do I Komunii św. w 2020 roku. I Komunia św. odbędzie się jak zwykle w drugą niedzielę maja, o godz. 11:00.

4. Składam serdeczne podziękowania za tacę z ubiegłej niedzieli przeznaczoną na inwestycje parafialne.

5. Caritas Archidiecezji Poznańskiej zachęca do włączenia się w kolejną edycję akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”. W tym roku chcemy podarować wyprawki szkolne uczniom z diecezji Grodzieńskiej na Białorusi, gdzie prawie ¼ mieszkańców to Polacy, a sytuacja materialna wielu rodzin jest bardzo trudna. Akcję poprowadzi Parafialny Zespół Caritas – zbieramy przybory szkolne, którymi wypełnione zostaną plecaki: kredki, mazaki, farbki, plastelinę, linijki, gumki, długopisy, ołówki, zeszyty, bloki oraz inne przybory przydatne każdego dnia w szkole. Dary można przynosić do kościoła w dwie kolejne niedziele (28.07 i 04.08) i wkładać do kosza w kruchcie kościoła, można też złożyć ofiarę na zakup przyborów.

6. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 61 8798 338

adresy parafialne: e-mail: parafiaswjozef@tlen.pl lub e-mail: szczepankowo@archpoznan.pl www.szczepankowo.archpoznan.pl

konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021

Można nadal rezerwować intencje mszalne – są wolne intencje w drugiej połowie roku.

7. Zapowiedzi przedślubne:

  • Leszek Nowak, kawaler, rzymskokatolik, zam. parafia pw. św. Andrzeja Ap. – Poznań oraz Klaudia Gryska, panna, rzymskokatoliczka, parafia pw. św. Józefa – Poznań. Zap. II.
  • Dawid Tokłowicz, kawaler, rzymskokatolik, zam. parafia pw. św. Józefa – Poznań oraz Wiktoria Bogalska, panna, rzymskokatoliczka, parafia pw. św. Piotra i Pawła – Łękno. Zap. I.

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii  p.w. Św. Józefa w Poznaniu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.

8. Zmarli nasi parafianie: śp. Hanna Wiśniewska – pogrzeb odbył się w minionym tygodniu we Włocławków, śp. Piotr Skonieczyny – pogrzeb odbył się w czwartek, śp. Teresa Sławińska – pogrzeb odbył się w piątek. Dobry Jezu…

9. Po Mszach św. można zakupić: Przewodnik katolicki, Gościa Niedzielnego, Mały Przewodnik Katolicki – prasa do nabycia w kruchcie kościoła.

ks. Andrzej Strugarek

Poznań – św. Józef – 21 lipca 2019r.