XVII Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy XVII Niedzielę Zwykłą.

 • Caritas Archidiecezji Poznańskiej zachęca do włączenia się w kolejną edycję akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”. W tym roku chcemy podarować wyprawki szkolne uczniom z diecezji Grodzieńskiej na Białorusi, gdzie prawie ¼ mieszkańców to Polacy, a sytuacja materialna wielu rodzin jest bardzo trudna. Akcję poprowadzi Parafialny Zespół Caritas – zbieramy przybory szkolne, którymi wypełnione zostaną plecaki: kredki, mazaki, farbki, plastelinę, linijki, gumki, długopisy, ołówki, zeszyty, bloki oraz inne przybory przydatne każdego dnia w szkole. Dary można przynosić do kościoła w niedziele – 28.07 i 04.08. i wkładać do kosza w kruchcie kościoła, można też złożyć ofiarę na zakup przyborów.

2. W pierwszy czwartek miesiąca: 

 • 08:00 – Msza św., a po Niej adoracja Najświętszego Sakramentem do 09:00.
 • po południu adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do wieczornej Mszy św. – o godz. 18:00, w czasie jej trwania okazja do spowiedzi św.

3. W pierwszy piątek miesiąca:

 • Odwiedziny chorych z Komunią św. od godz. 08:30.
 • Okazja do spowiedzi św. od godz. 15:00 do 16:30 – co pół godziny Komunia św.
 • 18:00 Msza św., po Niej litania do NSPJ.

4. W pierwszą sobotę miesiąca: 

 • 08:00 – różaniec, medytacja, a o godz.09:00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

5. Spotkania duszpasterskie:

 • Lipcowa intencja modlitewna dla Róży Męskiej brzmi: ,,Za Kościół Powszechny i błogosławieństwo Boże dla pieszych pielgrzymów, szczególnie za pielgrzymkę poznańską”.
 • W poniedziałek po Mszy św. – wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wspólnotową modlitwę do salki w domu parafialnym.
 • Proszę, aby rodzice dzieci z klas II, którzy nie byli na zebraniu – zapisali swoje dziecko w zakrystii na przygotowanie do I Komunii św. w 2020 roku. I Komunia św. odbędzie się jak zwykle w drugą niedzielę maja, o godz. 11:00.

6. Składam serdeczne podziękowania za ofiary dla MIVA POLSKA: 1479.45zł. na zakup środków transportu dla misjonarzy.

7. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 61 8 798 338

adresy parafialne: e-mail: parafiaswjozef@tlen.pl lub e-mail: szczepankowo@archpoznan.pl www.szczepankowo.archpoznan.pl

konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021

Można nadal rezerwować intencje mszalne – są wolne intencje w drugiej połowie roku.

8. Zapowiedzi przedślubne:

 • Dawid Tokłowicz, kawaler, rzymskokatolik, zam. parafia pw. św. Józefa – Poznań oraz Wiktoria Bogalska, panna, rzymskokatoliczka, parafia pw. św. Piotra i Pawła – Łękno. Zap. II.

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii  p.w. Św. Józefa w Poznaniu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.

9. Po Mszach św. można zakupić: Przewodnik katolicki, Gościa Niedzielnego, Mały Przewodnik Katolicki – prasa do nabycia w kruchcie kościoła.

ks. Andrzej Strugarek

Poznań – św. Józef – 28 lipca 2019r.