XVIII Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy XVIII Niedzielę Zwykłą.

  • Zachęcamy do włączenia się w kolejną edycję akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”. W tym roku chcemy podarować wyprawki szkolne uczniom z diecezji Grodzieńskiej na Białorusi. Dary można jeszcze dzisiaj wkładać do kosza w kruchcie kościoła, można też złożyć ofiarę na zakup przyborów.

2. W poniedziałek o godz. 17: 00 różaniec  w intencji zmarłych z wymienianek rocznych, a później Msza św. w tej intencji. 

3. W pierwszą środę miesiąca wypraszamy potrzebne łaski przez wstawiennictwo Przeczystego Serca Św. Józefa – o godz. 18:00 Msza św. z nowenną do Św. Józefa. Szczególnie zapraszam te osoby, które przyjęły szkaplerz Św. Józefa w czasie Misji Parafialnych.

 4. W czwartek – Msza św. o godz. 08:00.

5. W przyszła niedzielę gościć będziemy Ks. Wojciecha Mintę – misjonarza pracującego w Afryce. Po Mszach św. ks. Wojciech będzie zbierał ofiary na misje. 

6. Spotkania duszpasterskie:

  • Sierpniowa intencja modlitewna dla Róży Męskiej brzmi: ,,Za Kościół Powszechny i o trzeźwość naszego narodu.”
  • W poniedziałek po Mszy św. – wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wspólnotową modlitwę do salki w domu parafialnym.
  • We wtorek po Mszy św. zabranie parafialnego zespołu Caritas.

7. Składam serdeczne podziękowania za ofiarowanie kwiatów dla kościoła.

8. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 61 8 798 338

adresy parafialne: e-mail: parafiaswjozef@tlen.pl lub e-mail: szczepankowo@archpoznan.pl www.szczepankowo.archpoznan.pl

konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021

Można nadal rezerwować intencje mszalne – są wolne intencje w drugiej połowie roku.

9. Zapowiedzi przedślubne:

  • Piotr Jerzyk, kawaler, rzymskokatolik, zam. parafia pw. św. Józefa – Poznań oraz Katarzyna Falis, panna, rzymskokatoliczka, parafia pw. św. Andrzeja Ap. – Poznań. Zap. I.

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii  p.w. Św. Józefa w Poznaniu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.

10. Po Mszach św. można zakupić: Przewodnik katolicki, Gościa Niedzielnego, Mały Przewodnik Katolicki – prasa do nabycia w kruchcie kościoła.

ks. Andrzej Strugarek

Poznań – św. Józef – 04 sierpnia 2019r.