XXIII Niedziela Zwykła

 

1. Przeżywamy XXIII  Niedzielę Zwykłą – taca przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

  • Dzisiaj spotkanie osób należących do Żywego i Nieustającego Różańca oraz Róży Rodzin, a po Mszy św. o godz. 11:00 – spotkanie panów należących do Róży Męskiej.

2. W tygodniu Msze św. wg normalnego porządku, przypominam, że w czwartek Msza św. o godz. 08:00. 

3. W środę – o godz. 18:00 Msza św. z nowenną do Św. Józefa. 

4. W piątek – 13 września – zapraszam na nabożeństwo fatimskie na godz. 21:00 (przynosimy świece).

5. W sobotę 14.09, w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we Włocławku, odbędzie się wielkie czuwanie modlitewne „POLSKA POD KRZYŻEM”. Ta inicjatywa modlitewna ma być odpowiedzią na niezwykle trudny czas jaki przeżywa ostatnio Kościół. Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei, dlatego, w odpowiedzi na apel organizatorów, zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę pod Krzyżem Chrystusa: 

  • W naszej parafii o godz. 15:00 – godzinie Miłosierdzia, zgromadzimy się, z własnymi Krzyżami, pod Krzyżem Misyjnym przy kościele, gdzie odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po Koronce, tych, którzy mogą, zachęcam, abyśmy odmawiając różaniec przeszli ulicami Jagodową, Roślinną i Sierpową do Krzyża Przydrożnego przy ulicy Michałowo.

O godz. 18:00 – Msza św. ze Święta Podwyższenia Krzyża Świętego.

  • Modlitwa mieszkańców Poznania: o godzinie 21.00 przy Krzyżu Papieskim w Parku Jana Pawła II (dawne Łęgi Dębińskie) rozpocznie się czuwanie modlitewne, na które w sposób szczególny zaproszone są osoby, które nie mogą wziąć udziału w uroczystościach centralnych we Włocławku.

Błogosławieństwa na czas modlitwy udzielił Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki.

6. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 61 8 798 338

        adresy parafialne: e-mail: parafiaswjozef@tlen.pl lub e-mail: szczepankowo@archpoznan.pl www.szczepankowo.archpoznan.pl

        konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021

Można nadal rezerwować intencje mszalne – są wolne intencje w drugiej połowie roku. 

7. W przyszła niedzielę – zbiórka do puszek na KUL i WT UAM oraz szkoły katolickie.

8. Spotkania duszpasterskie:

  • Wrześniowa intencja modlitewna dla Róży Męskiej brzmi: ,,Za Kościół Powszechny i ofiary II wojny światowej”.
  • W poniedziałek po Mszy św. – wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wspólnotową modlitwę do salki w domu parafialnym.
  • Spotkania Eucharystycznego Ruchu Młodych: w przyszłą sobotę – 14 września o godz. 11:15 spotykają się dzieci ze Szkoły Podstawowej.
  • Spotkanie z rodzicami dzieci klas III – 16 września – poniedziałek – o godz. 19:15 w salce przy zakrystii.
  • Spotkanie Rady Duszpasterskiej – 18 września – środa – o godz. 18:30 w domu parafialnym, spotkanie z Radą Ekonomiczną odbędzie się w październiku.

9.  Po Mszach św. można zakupić: Przewodnik katolicki, Gościa Niedzielnego, Mały Przewodnik Katolicki – prasa do nabycia w kruchcie kościoła.

10. Komunikaty Kurii:

  • Modlitwa w katedrze, 14 września 2019 roku

Tradycyjnie, dnia 14 września, w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego wspólnota Hospicjum św. Jana Kantego zaprasza do poznańskiej katedry na Eucharystię w intencji wszystkich, którzy w swoim życiu doświadczyli krzyża, jego trudu i bólu, a przyjąwszy go, zaznali jego mocy i chwały.

Organizatorzy zapraszają na wspólną modlitwę także wszystkich, którzy pomagają dźwigać trud cierpienia i choroby swoim bliskim oraz wszystkich sympatyków i osoby wspierające działalność Hospicjum św. Jana Kantego w Poznaniu.

Msza Święta zostanie odprawiona, dnia 14 września 2019 roku o godzinie 18.00.

  • Jubileusze małżeński.

Podobnie jak w ubiegłym roku, chcemy, pośród rozmaitych działań duszpasterskich, zwrócić szczególną uwagę na tajemnicę Sakramentu Małżeństwa i podkreślić wielką wartość życia rodzinnego. Dobrze, aby dokonywało się to przez wskazywanie na świadectwo par małżeńskich, które już od lat realizują łaskę sakramentu w swoim życiu.

W związku z tym pragniemy, również w tym roku, zaprosić do Bazyliki Archikatedralnej małżeństwa, które przeżywają 25 i 50 rocznicę udzielenia Sakramentu Małżeństwa. Uroczysta Msza św. celebrowana przez JE Ks. Biskupa Zdzisława Fortuniaka, połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, zostanie odprawiona w niedzielę 22 września br. o godz. 16.00. Po Mszy św. przewidziane jest również spotkanie księdza Biskupa z czcigodnymi Jubilatami w gmachu Arcybiskupiego Seminarium Duchownego.

ks. Andrzej Strugarek

Poznań – św. Józef – 8 września 2019r.