Przejdź do treści

XXV Niedziela Zwykła

1.  XXV Niedziela Zwykła przeżywana w Kościele jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

 • Spowiedź św. w dni powszednie pól godziny przed Mszą św., z wyjątkiem czwartku.

2. Msza św. o godz. 11:00 jest Mszą św. z udziałem dzieci.

3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

 • W środę – wspomnienie św. Wincentego ‘a Paulo, pr.
 • W czwartek – wspomnienie św. Wacława, m.
 • W piątek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 • W sobotę – wspomnienie św. Hieronima, pr. i dk.

4. We wtorek cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu po zakończeniu Mszy św. do  godz. 21:00. Adorację kończymy Apelem Jasnogórskim.

5. W środę po Mszy św. nowenna do św. Józefa. 

6. W czwartek 28 września – Msza św. o godz. 08:00; po raz kolejny w tym dniu na ulicach miast całego świata odmawiana będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego. Wszystkich, którzy chcą przyłączyć się do modlitwy w naszej parafii, zapraszamy o godz. 15.00 na skrzyżowanie ulic Szczepankowo i Skibowej (od strony szkoły).

7. Przyszłą niedzielę – rozpoczynającą miesiąc różańcowy – będziemy przeżywać w naszej parafii jako niedzielę z Domowym Kościołem. Już teraz serdecznie zapraszam do wysłuchania świadectw oraz zainteresowania się działalnością i charyzmatem tej wspólnoty.

 • W tą niedzielę, 1 października przypada 41 rocznica powstania naszej wspólnoty parafialnej. O godz. 08:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec w intencji naszej parafii – prowadzony przez Wspólnotę Różańcową. W tym dniu przypada adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji naszej archidiecezji – z racji na niedzielę adoracja od godz. 12:00 do 17:00 (do wieczornej Mszy św.). Zachęcam wszystkich parafian do nawiedzenia naszej świątyni w tym dniu i modlitwy przed Panem Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie, proszę o modlitwę szczególnie w intencji Kościoła diecezjalnego i naszej parafii.

Wszystkie osoby, które chciałyby pełnić półgodzinny dyżur „Strażnika Najświętszego Sakramentu” proszę o zapisanie się na listę, która wyłożona jest na stoliku przy obrazie bł. Stefana Wyszyńskiego. 

 • Na Mszy św. o godz. 11:00 poświęcenie różańców dzieciom klas III.
 • Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci prowadzone będzie przez animatorów w każdą niedzielę października po Mszy św. o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, wraz z rodzicami, do wspólnego odmówienia jednej dziesiątki Różańca w kościele.

8. W sobotę 14 października wyruszymy z parafialną pielgrzymką do Narodowego Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu. Zachęcam do udziału wszystkich parafian, którzy chcą spotkać się ze św. Józefem w jego szczególnie umiłowanym miejscu. Koszt pielgrzymki, z obiadem w sanktuarium, wynosi 90 zł. Zapisy w zakrystii, z wpłatą 50 zł.

9. Spotkania duszpasterskie:

 • Zapraszamy dzieci, które lubią śpiewać i chcą swoim śpiewem wielbić Pana Boga, do wstępowania w szeregi scholii parafialnej. Próby scholii będą się odbywały w niedzielę o godz. 10.30 (pół godziny przed Mszą św.) w salce w domu parafialnym – wejście z tyłu domu.
 • Zapraszamy także chłopców ze Szkoły Podstawowej do służby ministranckiej.
 • W poniedziałek po Mszy św. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wspólnotową modlitwę do domu parafialnego.
 • Także w poniedziałek spotkanie młodzieży wraz z jednym z rodziców o godz. 19:00 w kościele.

Młodzież klas VIII SP i I szkół średnich przystąpi do bierzmowania w czasie wizytacji kanonicznej naszej parafii. Sakramentu udzieli ks. bp Grzegorz Balcerek w niedzielę 5 listopada. Przypominam, że kandydaci byli, w czasie wakacji, zobowiązani do przyniesienia pisma z wybranym imieniem do bierzmowania, wraz z motywacją tego wyboru.

 • Katecheza dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest dziecka w najbliższych miesiącach, we wtorek 26 września, po Mszy św. o godz. 18:30 w salce przy zakrystii. Katechezy chrzcielne będą odbywały się w każdy ostatni wtorek miesiąca o godz. 18:30.
 • Spotkanie z Radą Duszpasterską w środę – 27 września, po Mszy św.
 • Spotkanie Rady Ekonomicznej w piątek – 6 października o godz. 19:00.
 • Od października wznawiamy spotkania Kręgu Biblijnego. Najbliższe spotkanie w piątek – 13 października – po Mszy św. w domu parafialnym.

10. Składam serdeczne Bóg zapłać:

 • Rodzinom z naszej parafii za systematyczne ofiary na tacę i wpłaty na konto parafialne.

11. Zmarła śp. Ewa Zglińska – Msza św. pogrzebowa w środę o godz. 11:00, pogrzeb o godz. 12:00 na cmentarzu w Spławiu. Dobry Jezu…..

12. Niedzielne dodatkowe Msze św. wraz z nabożeństwem wypraszającym uzdrowienie fizyczne i duchowe – rozpoczną się od października.

13. Po Mszach św. można zakupić: Przewodnik katolicki, Gościa Niedzielnego, Mały Przewodnik dla dzieci szkolnych. 

14. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 61 8 798  338. Biuro nieczynne w czwartki.  

               adres parafialny: e-mail:  szczepankowo@archpoznan.pl

         adres prywatny ks. Proboszcza: e-mail: a.strugarek@gmail.com

         strona internetowa parafii:  www.szczepankowo.archpoznan.pl

         konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021

 

Poznań,  24 września 2023 A.D.                                                                                                                    ks. Andrzej Strugarek