Przejdź do treści

XXVI Niedziela Zwykła

 1.  XXVI Niedziela Zwykła – rozpoczynająca miesiąc różańcowy. Dziś w naszej parafii przeżywamy niedzielę z Domowym Kościołem. 

 • Na Mszy św. o godz. 11:00 poświęcenie różańców dzieciom klas III.
 • Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci prowadzone będzie przez animatorów w każdą niedzielę października po Mszy św. o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, wraz z rodzicami, do wspólnego odmówienia jednej dziesiątki Różańca w kościele.
 • Dzisiaj przypada 41 rocznica powstania naszej wspólnoty parafialnej. O godz. 08:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec w intencji naszej parafii – prowadzony przez Wspólnotę Różańcową. Także dziś, w naszej parafii, przypada adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji naszej archidiecezji – z racji na niedzielę adoracja będzie trwała w godzinach: od 12:15 do 17:00 (do wieczornej Mszy św.). Zachęcam wszystkich parafian do nawiedzenia naszej świątyni w tym dniu i modlitwy przed Panem Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie, proszę o modlitwę szczególnie w intencji Kościoła diecezjalnego i naszej parafii.

2. Msza św. o godz. 11:00 jest Mszą św. z udziałem dzieci.

3. W poniedziałek jedna z intencji za zmarłych z wymienianek rocznych, a po Mszy św. wieczornej różaniec w intencji tychże zmarłych.

4. We wtorek cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Po zakończeniu Mszy św. nabożeństwo różańcowe, później cicha adoracja do  godz. 21:00. Adorację kończymy Apelem Jasnogórskim.

5. W pierwszą środę miesiąca – na Mszy św. wynagradzamy przez Przeczyste Serce Św. Józefa, po Mszy św. nabożeństwo różańcowe. 

6. W pierwszy czwartek miesiąca – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej:

 • Od godz. 17:00 do wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym, w czasie adoracji o godz. 17:30 różaniec.

7. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16:00 do 17:00 (co 15 min. Komunia św.) oraz od 17:30 do 18:00.

 • Po Mszy św. nabożeństwo różańcowe.

8. W pierwszą sobotę miesiąca.

 • O godz. 08:00 – różaniec i medytacja (prowadzone przez wspólnotę Żywego Różańca), o godz. 08:45 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny – w intencji należących do Wspólnot Różańcowych.

9. W przyszłą niedzielę – gościć będziemy Dominika Fiszer z Ukrainy, który wygłosi konferencję, a po Mszach św. będzie zbierać ofiary dla parafii pw. św. Ludwika w miejscowości Krzywe Jezioro na Ukrainie.

10.  Zapraszamy wszystkie grupy różańcowe: Żywy Różaniec, Różę Rodziców, Nieustający Różaniec i Różę Męską na Mszę św. w niedzielę 8 października o godz. 09:00, a po Mszy św. na spotkanie w kaplicy. Na spotkaniu zostaną wręczone materiały na kolejny rok modlitewny. Na Mszę św. i spotkanie zapraszamy również tych parafian, którzy odczuwają potrzebę, by zapisać się i modlić, w naszych wspólnotach różańcowych. 

11. W sobotę 14 października wyruszymy z parafialną pielgrzymką do Narodowego Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu. Zachęcam do udziału wszystkich parafian, którzy chcą spotkać się ze św. Józefem w jego szczególnie umiłowanym miejscu. Koszt pielgrzymki, z obiadem w sanktuarium, wynosi 90 zł. Zapisy w zakrystii, z wpłatą 50 zł.

12. Spotkania duszpasterskie:

 • Zapraszamy dzieci, które lubią śpiewać i chcą swoim śpiewem wielbić Pana Boga, do wstępowania w szeregi scholii parafialnej. Próby scholii będą się odbywały w niedzielę o godz. 10.45 w salce w domu parafialnym – wejście z tyłu domu.
 • Zapraszamy także chłopców ze Szkoły Podstawowej do służby ministranckiej.
 • W poniedziałek po Mszy św. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wspólnotową modlitwę do domu parafialnego.
 • We wtorek po Mszy św. spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
 • Spotkanie Rady Ekonomicznej w piątek – 6 października o godz. 19:00.
 • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 09:00 – spotkanie Wspólnot Różańcowych.
 • Także w przyszłą niedzielę – 08. 10. b.r. zapraszamy chętne pary małżeńskie do przystąpienia do Wspólnoty Domowego Kościoła na spotkanie przy kawie w o godz. 15:00 w domu parafialnym –  zamieszczenie informacja jest zamieszczona na stronie parafii w zakładce „Wydarzenia”.
 • Młodzież klas VIII SP i I szkół średnich, która nie była na spotkaniu w miniony poniedziałek, jeśli chce przystąpić do bierzmowania, po Mszach św. kontaktuje się ze ks. Proboszczem.
 • Katecheza dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest dziecka w najbliższym czasie odbędzie się we wtorek po Mszy św.. Katechezy chrzcielne w naszej parafii będą odbywały się cyklicznie – w każdy ostatni wtorek miesiąca o godz. 18:30.
 • Od października wznawiamy spotkania Kręgu Biblijnego. Najbliższe spotkanie w piątek – 13 października – po Mszy św. w domu parafialnym.

13. Składam serdeczne Bóg zapłać:

 • Rodzinom z naszej parafii za systematyczne ofiary na tacę i wpłaty na konto parafialne.

14. Po Mszach św. można zakupić: Przewodnik katolicki, Gościa Niedzielnego, Mały Przewodnik dla dzieci szkolnych. 

15. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 61 8 798  338. Biuro nieczynne w czwartki.  

               adres parafialny: e-mail:  szczepankowo@archpoznan.pl

         adres prywatny ks. Proboszcza: e-mail: a.strugarek@gmail.com

         strona internetowa parafii:  www.szczepankowo.archpoznan.pl

         konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021

 

Poznań,  1 października 2023 A.D.                                                                                                                                ks. Andrzej Strugarek

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI O MODLITWĘ W INTENCJI PIERWSZEJ SESJI XVI ZWYCZAJNEGO ZGROMADZENIA OGÓLNEGO SYNODU

Zwracam się z gorącym apelem do wszystkich wiernych i pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce o modlitwę w intencji Pierwszej Sesji XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu, która odbywać się w będzie w Rzymie, w najbliższym miesiącu. Serdecznie proszę, aby październikową modlitwę różańcową we wszystkich parafiach w Polsce, ofiarować w intencji Ojca Świętego Franciszka, wszystkich uczestników obrad synodalnych, a zwłaszcza w intencji polskiej delegacji.

Proszę również, aby we wszystkich sanktuariach w naszej ojczyźnie, a zwłaszcza w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, za przyczyną świętych modlić się o błogosławione owoce zgromadzenia synodalnego.

Za wstawiennictwem Matki Bożej Różańcowej prośmy o światło Ducha Świętego dla wszystkich uczestników synodu, aby zgłębiając Boże Objawienie, pod przewodnictwem Piotra naszych czasów, wskazywali drogi świętości Ludowi Bożemu.

 

✠ Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański

 

Warszawa, dnia 28 września 2023 roku