Przejdź do treści

XXVII Niedziela Zwykła

 

1.  XXVII Niedziela Zwykła – w miesiącu różańcowym. 

 • Gościmy Dominika Fiszer z Ukrainy, który wygłosi konferencję, a po Mszach św. będzie zbierać ofiary dla parafii pw. św. Ludwika w miejscowości Krzywe Jezioro na Ukrainie.
 • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 09:00 – spotkanie Wspólnot Różańcowych. Na spotkaniu zostaną wręczone materiały na kolejny rok modlitewny. Na spotkanie zapraszamy również tych parafian, którzy odczuwają potrzebę, by zapisać się i modlić w naszych wspólnotach różańcowych.
 • Także dzisiaj zapraszamy pary małżeńskie do wstąpienia do Wspólnoty Domowego Kościoła. Spotkanie przy kawie z osobami odpowiedzialnymi za powstającą wspólnotę rozpocznie się o godz. 15:00 w domu parafialnym – wejście od tyłu domu.
 • Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci prowadzone będzie przez animatorów w każdą niedzielę października po Mszy św. o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, wraz z rodzicami, do wspólnego odmówienia jednej dziesiątki Różańca w kościele.
 • Nabożeństwo Różańcowe dla dorosłych i młodzieży w tym tygodniu, od poniedziałku do piątku po Mszach św., w sobotę zachęcam do rodzinnego odmawiania różańca, w niedzielę różaniec o godz. 08:30.

2. We wtorek cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Po zakończeniu Mszy św. nabożeństwo różańcowe, później cicha adoracja do  godz. 21:00. Adorację kończymy Apelem Jasnogórskim.

3. W czwartek święto – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej – Msza św. o godz. 08:00, a po Niej nabożeństwo różańcowe. 

4. W piątek dzień fatimski. Msza św. o godz. 18:00 po Niej, o godz. 18:30, nabożeństwo fatimskie oraz procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej (proszę o zgłoszenie się 4 Panów do niesiania figury Matki Bożej). 

5. W sobotę 14 października o godz. 08:00 wyruszymy z parafialną pielgrzymką do Narodowego Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu. Zachęcam do udziału wszystkich parafian, którzy chcą spotkać się ze św. Józefem w jego szczególnie umiłowanym miejscu. Koszt pielgrzymki, z obiadem w sanktuarium, wynosi 90 zł. Zapisy w zakrystii, z wpłatą 50 zł. Jest jeszcze około 20 miejsc wolnych.

6. W przyszłą niedzielę Dzień Papieski.

 • po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia.
 • Po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00, w kruchcie kościoła, Panie z Parafialnego Zespołu Caritas będą prowadzić sprzedaż Kremówek Papieskich. Kremówki będą pakowane w pudełkach po dwie sztuki – cena pudełka 13 zł. Serdecznie zachęcamy do zakupu kremówek do niedzielnej kawki. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na działalność Caritas Archidiecezjalnej.

7. Spotkania duszpasterskie:

 • Zapraszamy dzieci, które lubią śpiewać i chcą swoim śpiewem wielbić Pana Boga, do wstępowania w szeregi scholii parafialnej. Próby scholii będą się odbywały w niedzielę o godz. 10.45 w salce w domu parafialnym – wejście z tyłu domu.
 • Zapraszamy także chłopców ze Szkoły Podstawowej do służby ministranckiej.
 • Od października wznawiamy spotkania Kręgu Biblijnego. Najbliższe spotkanie w piątek – 13 października – po Mszy św.             w domu parafialnym.
 • Młodzież klas VIII SP i I szkół średnich, która nie była na ostatnim spotkaniu, jeśli chce przystąpić do bierzmowania, po Mszach św. kontaktuje się ze mną. Przedostatnie spotkanie z młodzieżą w poniedziałek -16 października o godz. 19:00                  w kościele.
 • Katechezy dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest dziecka w najbliższym czasie, odbywają się w każdy ostatni wtorek miesiąca o godz. 18:30.

8. Składam serdeczne Bóg zapłać:

 • Rodzinom z naszej parafii za systematyczne ofiary na tacę i wpłaty na konto parafialne.

9. Zmarli:

śp. Zofia Kuźniarek – pogrzeb odbył się w minioną środę;

śp. Henryk Stanisławski – Msza św. w piątek o godz. 11:00, pogrzeb o godz. 12:00 na cmentarzu w Spławiu. Dobry Jezu… 

10. Po Mszach św. można zakupić: Przewodnik katolicki, Gościa Niedzielnego, Mały Przewodnik dla dzieci szkolnych. 

11. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 61 8 798  338. Biuro nieczynne w czwartki.  

               adres parafialny: e-mail:  szczepankowo@archpoznan.pl

         adres prywatny ks. Proboszcza: e-mail: a.strugarek@gmail.com

         strona internetowa parafii:  www.szczepankowo.archpoznan.pl

         konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021

 

 

Poznań,  8 października 2023 A.D.                                                   ks. Andrzej Strugarek