Klub parafialny

Na początku 1992 roku wśród grupy parafian zrodził się pomysł, aby wzorem parafii zachodnich, w Szczepankowie powstał Klub Parafialny. Pomysł uzyskał akceptację ks. Proboszcza i jeszcze w tym samym roku członkowie Klubu rozpoczęli remont nieużywanych już salek katechetycznych, które zaadaptowali na własne potrzeby. „6 stycznia 1993 roku ks. dziekan Stefan Schudy poświęcił pomieszczenia Klubu Parafialnego inaugurując tym samym jego działalność”.

Obecnie do Klubu Parafialnego należy kilkanaście małżeństw, ale nie jest to grupa zamknięta i na organizowane przez siebie imprezy zaprasza wszystkich parafian. Klub jest otwarty od środy do soboty w godzinach popołudniowych, a jego członkowie pełnią dyżury w wyznaczone dni. Na wyposażeniu Klubu są  stoły bilardowe, stół do ping-ponga oraz inne sprzęty pozwalające atrakcyjnie spędzić wolny czas. Klub organizuje cykliczne imprezy: spotkanie kolędowe (6.01., po Mszy Św. W intencji członków Klubu); majówke (impreza wyjazdowa); spotkania biesiadne; wspólne śpiewy pieśni patriotycznych; turnieje bilardowe; oraz zabawy karnawałowe.

Klub Parafialny stara się podejmować inicjatywy na rzecz parafii. Ze składek członków oraz z dochodu z zabaw karnawałowych poczyniono wiele inwestycji: wyremontowano salki katechetyczne na probostwie; uporządkowano teren wokół kościoła, zasiano trawnik i obsadzono działkę drzewami i krzewami iglastymi; członkowie Klubu ufundowali jeden z dzwonów („Jan Paweł II”) i witraż o oknie przy prezbiterium kościoła.