Przejdź do treści

Nieustający Różaniec

Nieustający Różaniec

w naszej parafii to wspólnota osób, które każdego pierwszego dnia miesiąca odmawiają jedną część Różańca w intencji Ojczyzny. Każda osoba ma wyznaczoną na ten dzień godzinę, o której się modli tak aby modlitwa całej wspólnoty trwała nieprzerwanie przez całą dobę.

Wspólnoty Nieustającego Różańca zaczęły powstawać w całej Polsce począwszy od Roku Jubileuszowego 2000. Nieustający Różaniec ma swoje źródło w Gietrzwałdzie, gdzie w 1877r. Matka Boża skierowała do Polaków orędzie w ich ojczystym języku: „Życzę sobie, abyście codziennie odmawiali Różaniec”.  Polacy przejęli się orędziem Matki Bożej. Zaczęto w rodzinach wspólnie modlić się na Różańcu. Duchowa przemiana zaowocowała tym, że po 123 latach niewoli mogli cieszyć się odzyskaną wolnością.

W obecnych czasach wolność naszej Ojczyzny jest nadal zagrożona na wielu płaszczyznach, zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych. Dlatego potrzeba nieustannej modlitwy, zwłaszcza za pośrednictwem Maryi Królowej Polski, aby tej wolności strzegła, aby nasza Ojczyzna pozostawała wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.