Przejdź do treści

Odnowa w Duchu Świętym

Odnowa w Duchu Świętym

„Miłosierdzie Boże”

Odnowa w Duchu Świętym to Wspólnota, której celem jest uwielbienie Pana Boga i doświadczenie osobistego z Nim spotkania. Owocami trwania we Wspólnocie są: ożywienie wiary i większe zaangażowanie w życie Kościoła.

Wspólnota Odnowy w Duchu św. w naszej parafii powstała w sierpniu 1992r. jako jedna z wielu grup Odnowy powstających w Polsce w tamtych latach w wyniku doświadczenia silnego działania Ducha Świętego objawiającego się licznymi uzdrowieniami fizycznymi i duchowymi oraz przynagleniem do otwierania się na Słowo Boże.

Obecnie Wspólnota liczy 25 osób. Spotykamy się w salce parafialnej w każdy poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00. Na spotkaniu prosimy o działanie Ducha Świętego, uwielbiamy Boga, czytamy i rozważamy fragment Pisma Świętego, jest głoszona katecheza. Modlimy się też za osoby potrzebujące wsparcia w trudnych doświadczeniach.

W każdy pierwszy czwartek miesiąca prowadzimy w kościele Adorację Najświętszego Sakramentu. W sposób szczególny obchodzimy Święto Zesłania Ducha Świętego oraz Święto Miłosierdzia Bożego.

Wspólnota jest grupą otwartą, każdy może wziąć udział w spotkaniu, nawet z czystej ciekawości.