Przejdź do treści

XI Niedziela Zwykła

1.  XI Niedziela Zwykła.

 • Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca dzisiaj, po Mszy św. o godz. 09:00.
 • Także dzisiaj zapraszam dzieci na Mszę Świętą o godz. 11.00, po Mszy św. comiesięczne spotkanie dla dzieci.
 • Wieczorem o godz. 18:30 dodatkowa Msza św. wraz z nabożeństwem wypraszającym uzdrowienie fizyczne i duchowe. Celebransem będzie ks. prob. Piotr Pieprz.
 • Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św.

2. We wtorek cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18:30 do 21:00. Adorację kończymy Apelem Jasnogórskim. 

3. W czwartek Msza św. o godz. 08:00.

4. W piątek zakończenie roku szkolno-katechetycznego, na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam szczególnie dzieci, młodzież i nauczycieli – będziemy dziękować Panu Bogu za mijający rok szkolny i prosić o dobry czas wakacji. 

5. Spotkania duszpasterskie:

 • W poniedziałek po Mszy św. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wspólnotową modlitwę do salki w domu parafialnym.
 • Młodzież klas VII i VIII, która nie była na spotkaniu w minionym tygodniu, uczestniczy w tygodniu we Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym, następnie zgłasza swoją obecność w zakrystii.

6. W gablocie zewnętrznej umieszczony został plakat dotyczący rekolekcji Oazowych na lato dla dzieci, młodzieży i rodzin.

7. Składam serdeczne Bóg zapłać:

 • Rodzinom z naszej parafii za systematyczne ofiary na tacę i wpłaty na konto parafialne.
 • Za tacę z ubiegłej niedzieli – 4550,70 zł. Przypominam, że w najbliższym czasie zostaną założone nowe okna w salkach przy zakrystii (7 sztuk).
 • Trwa renowacja figury Matki Bożej w grocie przed kościołem – dziękuję za zainteresowanie Parafian – nowa kolorystyka naszej figury jest nawiązaniem do figury Matki Bożej z Lourdes.
 • Wszystkim osobom, które przyczyniły się do pięknej oprawy i przebiegu procesji w oktawie Bożego Ciała oraz w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dziękuję pocztom sztandarowym, panom noszącym baldachim, służbie liturgicznej, Panu kościelnemu, Panu organiście. Dziękuję rodzinom, które przygotowały ołtarze na Uroczystość Bożego Ciała i zakończenie oktawy. Serdecznie dziękuję dziewczynkom sypiącym kwiaty, ich rodzicom i dziadkom za przygotowanie dzieci do udziału w procesjach oraz wszystkim osobom, które przynosiły kwiaty dla dzieci przez cały tydzień. Dziękuję Parafialnemu Zespołowi Caritas za przygotowanie upominków dla dzieci. Dziękuję parafianom za wspólne przeżycie oktawy Bożego Ciała i za świadectwo wiary w obecność Pana Jezusa   w Najświętszym Sakramencie.

8. Zapowiedzi przedślubne:  

Mateusz Kowalczyk, kawaler, rzymskokatolik, zam. parafia pw. św. Józefa – Poznań oraz Karolina Dziakowicz, panna, rzymskokatolik, zam. parafia pw. Najśw. Serca Jezusa – Wrocław. Zap.II.

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii  p.w. Św. Józefa w Poznaniu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.

9. Zmarł nasz parafianin śp. Jacek Nowacki – Msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 12:00, pogrzeb na cmentarzu w Spławiu o godz. 13:00. Dobry Jezu…

10. Po Mszach św. można zakupić: Przewodnik katolicki, Gościa Niedzielnego, Mały Przewodnik dla dzieci szkolnych oraz dwumiesięcznik Trwajcie w miłości. 

12. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 61 8 798  338      

               adres parafialny: e-mail:  szczepankowo@archpoznan.pl

adres prywatny ks. Proboszcza: e-mail: a.strugarek@gmail.com

strona internetowa parafii:  www.szczepankowo.archpoznan.pl

konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021 

13. Propozycja wycieczki do Pragi w terminie 07-09.07.2023 r. – cena 999 zł.

W programie wyjazdu:

 • zwiedzanie Pragi wraz z przewodnikiem – Panem Tomaszem Łuczewskim, który jest nie tylko przewodnikiem, ale również konsultantem historycznym pracującym przy produkcji filmów fabularnych, powstawaniu książek czy utworów scenicznych, współpracuje również z radiem EMAUS
 • dodatkowo Praga nocą
 • zakwaterowanie w hotelu 3*** z łazienkami w Pradze
 • przejazd autokarem klasy LUX (klima, TV, WC)
 • ubezpieczenie
 • inne

ZAPISY pod nr telefonu 506 197 920 lub e-mail info@biuro-focus.pl

  

Poznań, 18 czerwca 2023 A.D.                                                                                                                                ks. Andrzej Strugarek