Przejdź do treści

XIII Niedziela Zwykła

1.   XIII Niedziela Zwykła.

2. W poniedziałek o 17:00 różaniec w intencji zmarłych z wymienianek rocznych, o godz. 18.00 Msza św.

3. We wtorek cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18:30 do 21:00. Adorację kończymy Apelem Jasnogórskim. 

4. W pierwsza środę wypraszamy potrzebne łaski przez wstawiennictwo Przeczystego Serca Świętego Józefa. 

5. W pierwszy czwartek od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu – prowadzona przez Wspólnotę Miłosierdzia Bożego (w czasie jej trwania okazja do spowiedzi św.), po niej wieczorna Msza św. o godz. 18:00.

  • Także w czwartek – 6 lipca – w godzinach przedpołudniowych przez naszą parafię będzie przechodziła Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Część pielgrzymów ma postój przy ul. Szczepankowo. Osobom, które w tym miejscu przygotowują poczęstunek – już dziś serdecznie dziękuję. Pielgrzymi zatrzymają się także przy kościele – proszę o zgłoszenie się osób, które chciałyby pomóc w ugoszczeniu pielgrzymów. Zwracam się także z gorącą prośbą o upieczenie i dostarczenie do kościoła placków, którymi będziemy mogli poczęstować pątników.

6. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16:00 do 17:00 (co 15 Komunia św.) oraz od 17:30 do 18:00. 

7. W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca – taca przeznaczona na remonty i inwestycje parafialne.

8. Spotkania duszpasterskie:

  • W poniedziałek po Mszy św. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wspólnotową modlitwę do salki w domu parafialnym.
  • W przyszła niedzielę – 9 lipca – po Mszy św. o godz. 09:00 spotkanie Wspólnot Różańcowych.

9. W gablocie zewnętrznej umieszczony został plakat dotyczący rekolekcji Oazowych na lato dla dzieci, młodzieży i rodzin.

10. Składam serdeczne Bóg zapłać:

  • Rodzinom z naszej parafii za systematyczne ofiary na tacę i wpłaty na konto parafialne.
  • Trwa renowacja figury Matki Bożej w grocie przed kościołem – dziękuję za zainteresowanie Parafian – nowa kolorystyka naszej figury jest nawiązaniem do figury Matki Bożej z Lourdes.

11. Zapowiedzi przedślubne:  

Krzysztof Szalaty, kawaler, rzymskokatolik, zam. parafia pw. św. Józefa – Poznań oraz Karina Sobczak, panna, rzymskokatolik, zam. parafia pw. Św.Andrzeja Ap. – Poznań. Zap.II.

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii  p.w. Św. Józefa w Poznaniu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.

12. W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin śp. Przemysław Cofta – pogrzeb odbył się w minioną środę. Dobry Jezu…

13. Po Mszach św. można zakupić: Przewodnik katolicki, Gościa Niedzielnego, Mały Przewodnik dla dzieci szkolnych oraz dwumiesięcznik Trwajcie w miłości.

14. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 61 8 798  338. Biuro nieczynne w czwartki.  

               adres parafialny: e-mail:  szczepankowo@archpoznan.pl

         adres prywatny ks. Proboszcza: e-mail: a.strugarek@gmail.com

         strona internetowa parafii:  www.szczepankowo.archpoznan.pl

         konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021 

15. Parafia św. Andrzeja Apostoła na Spławiu organizuje we wrześniu pielgrzymkę samolotową do Francji w dniach 15-22.; Paryż i okolice – w tym Lisieux, Saint Michel, zamki na Loarą. Zachęcamy do udziału; zostało kilka wolnych miejsc. 

 

Poznań, 2 lipca 2023 A.D.                                                                                                                        ks. Andrzej Strugarek