Przejdź do treści

XVII Niedziela Zwykła

1.  XVII Niedziela Zwykła – od wtorku rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie.

  • Spowiedź św. w tygodniu pól godziny przed Mszą św.
  • Dzisiaj Panie z Parafialnego Zespołu Caritas przeprowadzają przed kościołem zbiórkę ofiar na przybory szkolne w ramach akcji Tornister Pełen Uśmiechów. W tym roku przygotowane przez Caritas wyprawki szkolne zostaną przekazane uczniom z polskich szkół na Litwie.
  • Sierpniowe dni w historii naszej Ojczyzny niejednokrotnie zmieniły jej bieg. Walka o wolność, poświęcenie polskich bohaterów, nadzieja na odnowę, jak również wielka radość z odniesionych zwycięstw – składają się na szczególną atmosferę tego miesiąca. Dominuje w niej troska o losy narodu. Troska, którą Polacy przyzwyczaili się składać w dłonie Maryi, swojej Królowej. Te dwie piękne cechy Polaków – miłość Ojczyzny i miłość Matki Bożej, były i są nadal źródłem wielu potrzebnych inicjatyw budujących naszą jedność, pomagających nam trwać w wierze. Dlatego sierpień przeżywamy jako miesiąc dobrowolnej rezygnacji z alkoholu z motywów patriotycznych i religijnych. Zachęca do tego Episkopat Polski od 1984 roku.

2. W pierwszy wtorek (jak co miesiąc) Msza św. w intencji Ojczyzny zamówiona przez Wspólnotę Różańcową, a po Niej cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18:30 do 21:00. Adorację kończymy Apelem Jasnogórskim.

3. Także od wtorku od godz. 12.00 do środy do godz. 24.00 we wszystkich kościołach parafialnych można dostąpić dla siebie lub dla zmarłego jeden raz odpustu zupełnego Porcjunkuli za pobożne nawiedzenie tegoż kościoła oraz zmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Warto tego dnia skorzystać ze „skarbca Bożego Miłosierdzia” i uzyskać za przyczyną Matki Bożej Anielskiej i św. Franciszka odpust zupełny, czyli darowanie kary doczesnej za popełnione grzechy. 

4. W pierwsza środę wypraszamy potrzebne łaski przez wstawiennictwo Przeczystego Serca Świętego Józefa. 

5. W pierwszy czwartek od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu – prowadzona przez Wspólnotę Miłosierdzia Bożego (w czasie jej trwania okazja do spowiedzi św.), po niej wieczorna Msza św. o godz. 18:00.

6. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16:00 do 17:00 (co 15 Komunia św.) oraz od 17:30 do 18:00. 

7. W pierwszą sobotę miesiąca.

  • O godz. 08:00 – różaniec i medytacja (prowadzone przez wspólnotę Żywego Różańca), o godz. 08:45 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

8. W minioną środę zostały w kościele zamontowane nowe okna – w dwóch salkach przy zakrystii (7 sztuk) – w tygodniu uregulujemy rachunki za wykonane prace.

9. Spotkania duszpasterskie:

  • We wtorek po Mszy św. spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
  • W poniedziałek po Mszy św. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wspólnotową modlitwę do salki w domu parafialnym.

10. Składam serdeczne Bóg zapłać:

  • Rodzinom z naszej parafii za systematyczne ofiary na tacę i wpłaty na konto parafialne.
  • Firmie PHU LAVART za zdemontowanie starych i założenie nowych siedmiu okien w salkach przy zakrystii.
  • Za ofiary dla misjonarzy z okazji wspomnienia św. Krzysztofa – 2680,50 zł.

11. Po Mszach św. można zakupić: Przewodnik katolicki, Gościa Niedzielnego, Mały Przewodnik dla dzieci szkolnych oraz dwumiesięcznik Trwajcie w miłości.

12. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 61 8 798  338. Biuro nieczynne w czwartki.  

               adres parafialny: e-mail:  szczepankowo@archpoznan.pl

         adres prywatny ks. Proboszcza: e-mail: a.strugarek@gmail.com

         strona internetowa parafii:  www.szczepankowo.archpoznan.pl

         konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021

 

Poznań, 30 lipca 2023 A.D.                                                                                                                 ks. Andrzej Strugarek