Przejdź do treści

XXII Niedziela Zwykła

1.  XXII Niedziela Zwykła.

  • Spowiedź św. w tygodniu pól godziny przed Mszą św., z wyjątkiem czwartku.

2. W poniedziałek – zapraszam dzieci i młodzież oraz nauczycieli i rodziców na Mszę św. o godz. 18:00. Będziemy prosić o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolno-katechetycznym. W czasie Mszy św. poświęcenie tornistrów dzieciom kl. I.

3. Także w poniedziałek, podczas Mszy św. wieczornej, będziemy otaczać modlitwą Wspólnotę Miłosierdzia Bożego, która obchodzi 31 rocznicę istnienia.

4. Różaniec i Msza św. za zamarłych z wymienianek rocznych zostanie odprawiona wyjątkowo w przyszły poniedziałek – 11 września.

5. We wtorek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu ze względu na odpust ku czci św. Teresy z Kalkuty w Kamionkach.

6. W pierwszą środę po Mszy św. nowenna do Przeczystego Serca Św. Józefa. 

7. W pierwszy czwartek miesiąca:

  • Od godz. 17:00 do wieczornej Mszy św. o godz. 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.

8. Po wakacyjnej przerwie, od przyszłej niedzieli, Msza św. o godz. 11:00 będzie Mszą z udziałem dzieci. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na remonty parafialne. 

9. Spotkania duszpasterskie:

  • W poniedziałek po Mszy św. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wspólnotową modlitwę.
  • Spotkanie z członkami Wspólnot Różańcowych w  przyszłą niedzielę – 10 września, po Mszy św. o godz. 09:00.

10. Składam serdeczne Bóg zapłać:

  • Rodzinom z naszej parafii za systematyczne ofiary na tacę i wpłaty na konto parafialne.

11. Po Mszach św. można zakupić: Przewodnik katolicki, Gościa Niedzielnego, Mały Przewodnik dla dzieci szkolnych oraz dwumiesięcznik Trwajcie w miłości. 

12. SŁOWO ARCYBISKUPA METROPOLITY POZNAŃSKIEGO STANISŁAWA GĄDECKIEGO
PRZED KORONACJĄ CUDOWNEGO WIZERUNKU

MATKI BOŻEJ UZDROWIENIA CHORYCH W SMOLICACH

Umiłowani Archidiecezjanie!

Już za tydzień, w sobotę, dnia 9 września 2023 roku nasza archidiecezja przeżywać będzie niezwykle ważne i uroczyste wydarzenie ukoronowania na prawie papieskim cudownego wizerunku Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach.

Uroczystości koronacyjne rozpoczną się Mszą Świętą o godzinie 11.00, której będzie przewodniczył i wygłosi słowo Boże Legat Ojca Świętego Franciszka, Jego Eminencja ks. Kardynał Dominik Duka OP, emerytowany metropolita praski i prymas Czech.

Według dostępnych źródeł historycznych obraz Matki Bożej, który jest jedną z pierwszych replik Wizerunku Jasnogórskiego trafił do kościoła w Smolicach w XIV wielu za sprawą benedyktynów z Lubinia, którzy byli budowniczymi tamtejszej świątyni.

Kult Matki Bożej trwa po dziś dzień. W sposób szczególny do Smolic przybywają ludzie chorzy, którzy dają świadectwo otrzymanych przez ręce Matki Najświętszej łask i cudów od Miłosiernego Boga. Dlatego też Maryja w łaskami słynącym wizerunku czczona jest pod wezwaniem Uzdrowienia Chorych.

Mamy przekonanie, że ukoronowanie papieskimi koronami wizerunku Maryi wyrazi naszą wdzięczność Panu Bogu za dar i obecność w naszym życiu Najświętszej Maryi Panny oraz wpłynie na dalszy rozwój kultu i pobożności maryjnej w Archidiecezji Poznańskiej.

Raz jeszcze – wraz z moimi Biskupami Współpracownikami – pragnę zaprosić Drogich Archidiecezjan, kapłanów i osoby życia konsekrowanego na uroczystość koronacji w Smolicach, wszystkich chorych i cierpiących proszę o modlitwę i ofiarowanie swojego cierpienia w intencji błogosławionych owoców koronacji i dobrego przygotowania tego wydarzenia.

Szczególne zaproszenie kieruję do wiernych świeckich z dekanatów jutrosińskiego, rawickiego, krobskiego i gostyńskiego, którzy mają najbliżej do Smolic i wielokrotnie doświadczali opieki i wstawiennictwa Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Proszę Was wszystkich, abyśmy jak najliczniej spotkani się u stóp naszej ukochanej Niebieskiej Matki.

Jednocześnie przypominam, że wszystkie ważne informacje dotyczące uroczystości znajdują się na stronie internetowej Archidiecezji Poznańskiej i Sanktuarium w Smolicach.

Z serca Wam, Drodzy Archidiecezjanie dziękuję i udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

† Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański 

13. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św. – tel.: 61 8 798  338. Biuro nieczynne w czwartki.  

               adres parafialny: e-mail:  szczepankowo@archpoznan.pl

         adres prywatny ks. Proboszcza: e-mail: a.strugarek@gmail.com

         strona internetowa parafii:  www.szczepankowo.archpoznan.pl

         konto parafialne: 11 1240 1747 1111 0000 1845 9021

 

Poznań, 3 września 2023 A.D.                                                                                                                              ks. Andrzej Strugarek